Подово отопление на ток, инфрачервено - ползвал ли е някой

  • 4 956
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,
Предстои ни нанасяне и обзавеждане в НС, 72 квадрата ЧЗП, изложение - югозапад.
На втори етаж сме, като под нас и над нас има хора. До сградата няма нито ТЕЦ , нито газ, така че ни остава вариант за отопление на ток. Четох доста из форума, но не намерих да е обсъждано и някой да е споделил, че ползва инфрачервено отопление на ток - инсталацията изглежда лесна и не много скъпа, притесняват ме сметките какви ще бъдат.
Всички казват, а и тук четох много, че подово трябва да си сложи само някой, който си обича комшиите, или му се плащат огромни сметки, та малко се наплаших.
Разбира се, в сайтовете на тези, които предлагат такъв тип отопление, пише че са енергоспестяващи и икономични, но много ми се искаше някой, който вече си е сложил такова да даде мнение.
Питам за конкретно този вид инфрачервено, не за тръби и особено за такива, които са на газ или ТЕЦ.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Аз съм бил, за кратко но не вкъщи, с такова. Предпочитам климатик. Топлината прилича на такава от слънце. Не затопля въздуха, а мебели самия теб, стени и други. На мен не ми беше комфортно.

# 2
  • Мнения: 15
Благодаря ти за отговора! А някаква ориентация за месечни сметки?

# 3
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Да, 300 лева за 65 кв. Със всичко.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 423
А колко ще е първоначалната известиция за вашите квадрати?

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора за сметките - както и предположих, няма да е малко.

Инвестицията, ако правилно се ориентирам - един квадрат е около 50 лв. Също не е нужно да се слага под кухнята, мебели и т.н. Тоест, за нашия апартамент би трябвало да сложим около 50 кв. - 2500 лв. за самото фолио, оттам нататък термостати за всяка стая - смятахме го, че най-много 3.5 - 4 хиляди ще ни струва инвестицията.

# 6
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Извинявай, ама не си струва. По-добре два климатика. Ти си реши. Най-важното обаче е, че ако се счупи, ремонта е труден. Друго, първо иди на живо да видиш как се чувстваш. Аз имах чувството, че съм навън и са ми пуснали кварцова лампа.

# 7
  • Мнения: 15
Лошото е, че няма къде да го пробвам, затова и писах тук да питам за мнение. Мен много неща ме притесняват с подовото - не толкова първоначалната инвестиция, колкото сметките след това. Оттам нататък пък, ако нещо се развали, какво се случва и т.н.
Мъжът ми е решил, че подовото ще топли най-добре и ще е най-комфортно с него, пък аз не съм убедена.

# 8
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Усещането от такова подово и обикновенно, няма нищо общо.

# 9
  • Мнения: 202
Ние вече имаме избрана фирма- изпълнител и проект за ИЧ подово отопление. Хареса ни идеята им, след като цяла зима отоплявахме една стая с ИЧ панел, от който останахме супер доволни. Зимни сметки за ток с панела+ 1 климатик (65кв жилище) около 130лв.

# 10
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Решете си, на мен не ми хареса. Но пред него и климатик, климатика е направо супер.

# 11
  • Мнения: 15
Ние вече имаме избрана фирма- изпълнител и проект за ИЧ подово отопление. Хареса ни идеята им, след като цяла зима отоплявахме една стая с ИЧ панел, от който останахме супер доволни. Зимни сметки за ток с панела+ 1 климатик (65кв жилище) около 130лв.

Iva_nn, благодаря за мнението. И аз гледах такива панели - нали пише, че топлят само пред тях и нагряват предметите пред тях, пък самите нагряти предмети отдават топлина. Или аз поне така го разбрах.
Може ли повече подробности за избраната фирма и цени? Под каква настилка ще го слагате?

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 17:25 от m0niiii

# 12
  • Мнения: 202
Ние вече имаме избрана фирма- изпълнител и проект за ИЧ подово отопление. Хареса ни идеята им, след като цяла зима отоплявахме една стая с ИЧ панел, от който останахме супер доволни. Зимни сметки за ток с панела+ 1 климатик (65кв жилище) около 130лв.

Iva_nn, благодаря за мнението. И аз гледах такива панели - нали пише, че топлят само пред тях и нагряват предметите пред тях, пък самите нагряти предмети отдават топлина. Или аз поне така го разбрах.
Може ли повече подробности за избраната фирма и цени? Под каква настилка ще го слагате?
Фирмата се казва Итло, имат и сайт. Панелът топли цялата стая, а не само ако си пред него. Особеното е, че влизайки в стаята не усещаш затоплен въздух(както е с климатика), а свеж и хладен въздух. Когато постоиш 5 мин вече се усеща топлината в помещението. Тихо, чисто и не разпрашава. Ние поръчахме панел от емаг, за да видим какво е, че ако не ни хареса ефекта, то поне да не се набутваме с такова подово.
За 180 кв чиста площ е около 5000лв с монтажа. За лятото пак ще трябват климатици, но вкъщи не харесваме отоплението с тях и затова се решихме на ИЧ.
Настилките са гранитогрес, ламинат и мокет, като има изисквания за дебелината и вида на ламината и мокета.
Дори да не е подово, а да сложиш стенни панели пак е супер, но гледайте да се съобразени параметрите мощност/квадратура на помощението и мястото на поставянето му.

# 13
  • Мнения: 15
Благодаря ти много за обяснението. Ще има да мислим още Simple Smile

# 14
  • Мнения: 202
Благодаря ти много за обяснението. Ще има да мислим още Simple Smile
Наистина няма къде да го пробва човек, което е минус. Ако мога да ти подскажа как се усеща с този пример- има едни “каменни кресла” в спа центровете, които са за релакс. Те се подгряват на този принцип, до колкото знам.
Успех ви желая и ако не бързате, ще мога да споделя още информация след няколко месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт