Дехидратира ли се вашето изключително кърмено/хранено с АМ бебе?

  • 2 657
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Майка ми се опита да му даде вода първите 2-3 дни след като излязохме от болницата и след това и на нея и мина мерака. Не искаше да проумее, че детето не се нуждае от вода.
В най-големите жеги пак мекараха да давам вода, но дори и тогава детето отказа. Водих доста спорове по темата, но накрая разбраха, че Емо просто не иска вода.

6 месеца без вода и никак не изглежда дехидратиран.

# 16
  • София
  • Мнения: 124
На 8 месеца сме и все още не иска вода Whistling

# 17
  • Мнения: 1 425
До сега не е пил вода и не се е дехидратирал. Тук докторката ми каза, щом имам кърма няма смисъл да му давам вода.

# 18
  • Мнения: 8 242
Хич даже  Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 164
Не.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
В началото давах подсладена вода и тя - будаличка, и майка й така - пиеше. Когато махнах захарта след време - нъц, брате. Пропи вода чак на 11 месеца по мъничко, при все, че по-рано предлагах със захранването.

Никаква дехидратация. Била е дехидратирана само веднъж, когато караше за първи път ентеровируса и аз още не знаех как точно да го овладея, в резултат на което загуби повече течности.

# 21
# 22
  • Мнения: 1 503
Кърмихме се,а и все още се кърмим на поискване без никаква вода.Сега след като 10ти ден се захранваме още не сме по водата Thinking

# 23
  • Мнения: 8 585
Учудвам се на постановката на въпроса за възможна връзка между двете...
Такава просто няма...

# 24
  • Мнения: 46 518
Хубаво е тези, които отговарят с ДА в анкетата да се разпишат Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 290
Моето се дехидратира. Три или четири дни беше само на кърма и усничките й се бяха напукали. Аз мислех че е нещо от сухия въздих и ги мазах с крем. Embarassed Добре че същия ден дойде педиатъра на посещение по повод падането на пъпа и ми каза какъв е проблема.Дадох вода и на другия ден се оправи.

# 26
  • Мнения: 8 585
Много дрешки->това е причината.
Не дехидратация от липса на течности...

# 27
  • Мнения: 1 581
За пръв път чувам  newsm78

То млякото не е ли 80% поне вода  Whistling

# 28
  • София
  • Мнения: 290
И какъв е проблема ако се дава вода?

# 29
  • Мнения: 8 585
Не се препоръчва задължителна консумация.
Водата засища-нарушава се храненето.
Водата не съдържа калории-теглото изостава.
Усилва се диурезата без нужда-това води до нежелани електролитни дисбаланси и повишен осмолалитет ("сгъстяване" на кръвта).

Общи условия

Активация на акаунт