Какво мислите за магистратурите?

  • 5 518
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Ми моят познат каза, че се е записал в понеделник бе ShockedКак става тая работа newsm78
Нищо де, не ми е спешно...Хубаво щеше да е сега да си използвам ентусиазма, че след година я камилата, я камиларя, ама като не става...
Белинда,
Подведох те, извинявай...  Embarassed
Сега намерих това. Пише, че срокът е до 13-ти. Имаш още два дни!  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 985
Значи въпросът с посещаемостта е решен още предварително - няма да има такава, аз работя. Следователно остава задочната форма на обучение.
Хриси, какви два семестъра newsm78Аз не съм икономист, имам магистърска степен по право, което значи, че ще уча поне четири - пет семестъра.
Специалността вече също е избрана - Стопанско управление искам.
На СУ мисля, че съм изпуснала срока за записване Confused

Да, изпуснала си го срока. Аз съм втори курс Стопанско управление към СУ-то. Води се редовно, но лекциите са от от 18 до 21 часа , изпитите също са вечер или събота и неделя. Не е задължително посещението. През втория семестър на миналата година не съм стъпила в университета, най накрая си взех лекциите, взех си и по- голямата част от изпитите и успях да запиша втори курс само с два изпита условно.  Относно приемните изпити- не са нищо особено и не изискват специална подготовка.
Като цяло съм много доволна и не съжалявам, че записах тази магистратура. Забравих да напиша , че магистратурата е за неикономисти , няма никакво значение какво е предишното образование и е 4 семестъра.

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 12:22 от Мирабела

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Иначе идеята е супер.Аз съм от вечно учащите и намирам смисъл в това.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Имам колега, който кара последна година магистърската програма по "Стопанско управление" към ВТУ - води се дистанционна форма и за момента е най-приемливата ценова оферта за дистанционно обучение с валиден кетап. Приемът е 2 пъти годишно - през септември за зимния семестър и през февруари - за летния. От миналата година е 5 семестъра, преди това беше 4. Лекциите са им в Интернет. Първата година имаше по 4 дати за изпит, сега са ги намалили само на две и понякога едната я слагат в делничен ден. Често датите за различните изпити съвпадат или са в последователни дни, така че могат да се комбинират няколко изпита през уикенда.
Колегата пътува до Търново само да се запише в началото на семестъра и на изпити.
Като цяло, веднъж като се започне, ако семейството те подкрепя (и имаш осигурен транспорт Wink), не е толкова страшно (казвам го от опит, защото и аз се пуснах в тези води преди 3 години, но пътувах до София, чат-пат до Трявна). 

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами принципно аз съм за усъвършенстването. Хубаво е когато има желание за учене.
 Обаче ако искаш да запишеш само за да не ти се налага да се консултираш с колеги по икономически казуси - от сега ти казвам тази магистратура нищо няма да ти помогне. Много скептично съм настроена от това което виждам около мен- почти нищо не научават от магистратурите и се изкарват заради тапията. Вярно, че всяко правило си има изключение, но ... като цяло това наблюдавам.
 Нямам представа след като завършат юристите какви са им възможностите за някакви допълнителни по-тесни специализации, но ако има такъв вариант според мен това по би имало смисъл ако смяташ да влагаш време и средства в учене.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
  почти нищо не научават от магистратурите и се изкарват заради тапията.

Ами на мене знания ми трябват, не тапия Confused Позицията, която заемам на работа, не изисква нищо друго, освен юридическо образования, така че...като цяло за мене са си нещата, не за нещо друго Simple Smile Искам да се развивам bowuu Е, за консултациите - не ме разбирайте погрешно. Ясно ми е, че няма сама да започна да си правя счетоводните експертизи Mr. Green но пък може да стана одитор някой ден, кой знае Wink

# 21
  • Мнения: 8 917
Разбира се, че идеята е страхотна. Важното е жалание да имаш Hug

# 22
  • Мнения: 235
Само си давах парите 2 години , нищо кой знае какво , накрая получаваш един кетап , я ти потрябва , я не . Ама за собствено успокоение е добре , че както казва мама , то не се знае...

# 23
  • Мнения: 2 211
Щом ти е влязла тая муха в главата, защо не опиташ? Нищо не губиш. Ако се разочароваш, винаги можеш да се откажеш. Банално е ама, човек се учи докато е жив.

# 24
  • Мнения: 91
според мен дистанционната форма на обучение ще е най- добрия варинат. Аз завърших така, всъщност чака ме само държавен във ВТУ, материалите са ти по пощата, парите по банков път, вярно е , че изпитите са ти на място, но пък е разнообразие малко и винаги има транспорт с който да не се налага да преспиваш. Цената все още е достъпна, а и ти признават почти всички изпити, които си държала в предишното образование. Твърдо те подкрепям в решението да продължиш, никаго не е излишно. Вярно е, че може да не ти потрябва, но никога няма да е излишно. 

# 25
  • Мнения: 1 313
Ами на мене знания ми трябват, не тапия Confused Позицията, която заемам на работа, не изисква нищо друго, освен юридическо образования, така че...като цяло за мене са си нещата, не за нещо друго Simple Smile Искам да се развивам bowuu Е, за консултациите - не ме разбирайте погрешно. Ясно ми е, че няма сама да започна да си правя счетоводните експертизи Mr. Green но пък може да стана одитор някой ден, кой знае Wink

Аз уча в Стопански факултет на СУ, но бакалавърска програма. Не мисля, че ще ти е много трудно и времеотнемащо да изкараш магистратура по стопанско управление в този факултет. Колкото до знанията - те вече зависят от времето, което можеш да отделиш. Мисля, че факултетът има някой страхотни преподаватели, които поне могат да ти дадат насоки.. други далеч не са толкова добри, но не може всичко да е идеално Mr. Green

За срокове обаче не мога да ти кажа нищо - за икономисти вече мина изпита и излизат класирания, но за неикономисти не знам как е. Ако искаш, ще проверя (но мога чак другата седмица) и ще ти пиша ЛС Simple Smile

# 26
  • Мнения: 959
Винаги съм За,когато човек иска да научи нещо ново и да се усъвършенства.

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мааалко офф: Влязла ми е мухата да уча за удоволствие, искам да уча геология, в краен случай-археология. Питанката ми е дали има извън Сф такива специалности, като второ висше и пр разни линкове, може ли задочно и тъй...

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ами на мене знания ми трябват, не тапия Confused Позицията, която заемам на работа, не изисква нищо друго, освен юридическо образования, така че...като цяло за мене са си нещата, не за нещо друго Simple Smile Искам да се развивам bowuu Е, за консултациите - не ме разбирайте погрешно. Ясно ми е, че няма сама да започна да си правя счетоводните експертизи Mr. Green но пък може да стана одитор някой ден, кой знае Wink
В такъв случай прегледай учебните планове и хорариуми в различните университети.
За Стопанско управление в СУ си изпуснала тази година.....от догодина ще са профилирани програмите за неспециалисти Стопанско управление (или поне такива са плановете).


Мааалко офф: Влязла ми е мухата да уча за удоволствие, искам да уча геология, в краен случай-археология. Питанката ми е дали има извън Сф такива специалности, като второ висше и пр разни линкове, може ли задочно и тъй...
Е ти ме разби....баш тия двете....и то за удоволствие Shocked
Баща ми е геолог, а майка ми археолог........имаше едни геолжоки етапи в развитието на Земята, е много държеше баща ми да ги знам.....както и столиците на всички държави.....добре че не наблягаше на химичните и физичните особености на камънаците.....а на майка ми ползвах основно литературата по въпроса......само им прочети учебните планове.....http://www.uni-sofia.bg/

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 00:37 от vesi1

# 29
  • Мнения: 953
и аз искам да уча магистратура в ПУ,но има само редовно,пък мен не ме устройва редовно.ходя на работа и 2год.редовно не ми е ясно как ще ги карам.пък и скоро ми казаха че редовното е само събота и неделя - в това се изразявало.и все пак всяка събота и неделя да са ти заети ,пак не е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт