Истинското приятелство -има ли го?

  • 3 372
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Няма истинско приятелство за мен. Можеш винаги и единствено да разчиташ само на семейството си!

# 16
  • Мнения: 702
След натрупан горчив опит моето мнение е, че няма истинско приятелство,а има общи интереси и изгоди и когато интересите започват да се разминават започват да охладняват отношенията.

# 17
  • Мнения: 6 461
Simple SmileМисля ,че има истинско приятелство ,но мисля че човек всъщност го разбира тогава когато приятелството е устояло на много перипети и трудни пътеки. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 846
Смятам, че има истинско приятелство. Въпросът е да не очакваш от приятелите си повече, отколкото можеш да получиш. И да им признаваш приоритетите - семейство, любов, деца, които винаги ще са по-важни от теб! Peace

# 19
  • Мнения: 473
Аз имам приятелка израснахме заедно.Сега и двете имаме деца мом4енца Grinningи те са си набори като нас.Постоянно се търсат.Понякога седим и ги гледаме как играят и си казваме 4е ако запазат приятелството си ще станат като братя Grinning

А предателство има ли питане.Винаги когато някой ми поиска помощ и имам възможност му я давам Peace.Пак моя приятелка от 10г.която и станах и кръсница ме предаде по най- долния на4ин.Никога освен барманка не беше работила друго.Остана сама с детето и аз и намерих работа в един офис на мой познат който и служебна кола,безплатен мобилен телефон и даде и хубава заплата за да си гледа добре детето и да си го кара на градина.От тогава не ме е потърсила.Няколко пъти и звънях но не си вдига телефона.Ох олекна ми като ви го казах Tired

# 20
  • Мнения: 4 965
Simple SmileМисля ,че има истинско приятелство ,но мисля че човек всъщност го разбира тогава когато приятелството е устояло на много перипети и трудни пътеки. Peace

Подписвам се под това.
Имам/имах 2 приятелки, които ми бяха много близки и приемах като много истински. Но... само едната се оказа такава - винаги е домен в трудни ситуации, с нея мога да сподела всичко, без да се притеснявам от мнението й и т.н., и т.н. За нея мога да кажа само хубави неща. Ние, де факто, сме с много различен начин на живот и с различни вкусове, но тя ми е повече от сестра. Много ще стане дълго да обяснявам подробно, но тя беше с мен по болниците, когато изгубихме първото ни детенце, тя идваше всеки ден вкъщи, докато бях бременна и след раждането, тя ме успокояваше, когато татко беше много зле, тя ми отвори очите за бившето ми гадже и мн.др. За нея самата аз бих направила всичко.
Другата, вече дори не мога да я нарека нещо повече от позната. Разочаровах се от нейни думи, действия и т.н. Видях в чист вид какво означава злоба, завист, горделивост, клюкарстване...
Т.е. за мен еднозначен отговор няма. Вероятно е "ДА", но зависи от самите хора, от характера им и най-вече от субективната преценка на това какво точно означава "приятел" и доколко държиш на отсрещния човек.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Имам прекрасни приятели от много години, които са всеотдайни и в пеенето и в плаченето. Независимо дали сме се видели вчера или преди месеци, връзката не прекъсва и близостта не намалява. Старая се да им отвърна със същата всеотдайност.
А най-добрите ми приятели са мъж ми и мама.

# 22
  • Popovo
  • Мнения: 571

Истинското приятелство- има ли го ? Много се надявам.
Надявам се приятелите, които имам да са истински.

# 23
  • Мнения: 157
Аз вярвам, че го има. Моята най-добра приятелка е далече през морета и океани... Така и не й намерих заместничка, но знам, че я има и че тя е и винаги ще ми е най-близката дружка.  Crossing Arms 

# 24
  • Мнения: 2 220
Май нямам такъв приятел, на когото мога да кажа абсолютно всичко... Запазих много приятелства от ученическите години, но вече не са така истински, не знам защо.... Истината е, че ми липсва ужасно човек, с когото да мога да си споделям всичко. Сигурно причината е в мен, станах подозрителна и това ми пречи да изливам душата си...  Sad

# 25
  • Мнения: 990
И аз вярвам ,че има  истинско приятелство ,въпреки ,че и доста пъти съм предавана! За съжаление с приятелката ми сме от различни градове ,но се чуваме всеки ден на скайп.

# 26
  • в къщи
  • Мнения: 467
Имам две такива приятелки.Съученички са ми,живеехме на пансион и бяхме винаги заедно.Помагали са ми много,както и аз на тях.Дълго е,няма да ви отегчавам,но си имахме едно стихотворение:

"Дори и когато се караме
и сърдити стоим,
ние пак ще си бъдем приятелки,
ние пак ще дружим."
 
От тогава минаха 10г.,но се виждаме поне веднъж в годината.А сме на много голямо разстояние една от друга.През останалото време ми стига да знам,че са някъде ...там.. и са добре. Peace

# 27
  • Мнения: 1 045
Ооох ... В тия вълчи времена е много трудно да имаш истински приятели !
Аз лично съм патила лошо от "приятели"  Tired  но въпреки всичко имам и такива които за доста години се доказаха  пред мен и на тези хора много държа Hug

# 28
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Смятах, че има, но вече не съм убедена. Имах няколко приятелки от ученическите и студентските години. Част от тах се отдръпнаха, когато разбраха, че вече нямам какво да им дам. Други - когато материалното им положение се промени рязко и май престанах да отговарям на стандартите им  Sad 
Лиспват ми, защото много държах на тях, но май се поотказах да ги търся вече.
Не мислех, че приятелството е зависимо от  пари и материални придобивки, но уви..

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам.
Вярно, че са по-малко от пръстите на едната ми ръка, но са супер качествени. Не си представям живота без тях.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт