Серуми за лице, коса и тяло

  • 58 564
  • 488
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 352
Мерси, Vanessa, ще го погледна този нс Bioten. С тяхната козметуика досега все нещо не сме спогаждам, но не пречи пак да опитам. Grinning

А за този продукт някакви мнения?
Става ли за нанасяне вечер?

# 31
  • Лондон
  • Мнения: 403
Одобряват ли се серумите за тинейджъри ? Дайте предложения и насоки , моля ! За нормална кожа.

# 32
  • Мнения: 2 149
Използвам серум с х.киселина на la Roche posay. Някой ползвал ли е коприната biosilk silk like therapy за лице.Взех голяма опаковка та се чудя освен за коса, да мажа и по лицето😂

# 33
  • Мнения: 1 666
Честито Възкресение Христово!
Някой има ли опит със серумите на Деклеор? Какво ви е мнението за тях?

# 34
  • Мнения: 274
Христос Воскресе. Бъдете здрави и много щастливи.
Благодаря Vanessa, ще пробвам серума Hug

Rocket, в момента ползвам ниацинамид на ТО, доволна съм. Ползвам го сутрин и вечер. Порите ми се посвиха и те с ми като, че ли е по-равен.

# 35
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Христос Воскресе! Любов, здраве и късмет за всички!
Vanessa, серума на Милк шейк не го ползвам с конкретна цел. Аз от години винаги ползвам нещо за скалп. По рано ползвах серума на John Masters organics, от който също бях много доволна.
Дали от серумите, дали от лекия масаж, който правя с тях, но косата ми е една идея по плътна.

# 36
  • Мнения: 5 352
Христос Воскресе! Любов, здраве и късмет за всички!
Vanessa, серума на Милк шейк не го ползвам с конкретна цел. Аз от години винаги ползвам нещо за скалп. По рано ползвах серума на John Masters organics, от който също бях много доволна.
Дали от серумите, дали от лекия масаж, който правя с тях, но косата ми е една идея по плътна.

А каква е попринцип косата ти?
Моята, също като кожата ми, е мазна. В допълнение е без обем и с мбого тънък косъм. Close

# 37
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Rocket, нормална ми е косата, средна гъстота с тъничък косъм, леко чуплива и склонна към фриз. Общо взето стандартна, хвърчаща насам-натам коса 😉 Тези серуми (които аз поне съм пробвала) по никакъв начин не омазняват или утежняват косата, но аз все си мисля, че самият масаж оказва голяма роля в стимулацията на скалпа 👍

# 38
  • София
  • Мнения: 272
VanessaDE благодаря за хубава тема! Серуми за лице използвам сравнително от скоро - ноември 2020 г. Нямам проблеми с кожата като цяло - нормална, омазнява е леко в Т-зоната, пори по носа и бузите, които уви винаги съм имала. Никога не съм имала акне, само преди цикъл 1-2 пъпчици. На 27 съм.
Ползвам TO - ниацинамид, хиалуронова киселина, Марин хиалуроникс, ретинол най-малкото съдържание, гликолова киселина, азелаинова киселина, витамин ц и млечна киселина и aha/bha серум-маската. Всичко въртя в рутини, като не съм от най-редовните. 😄Доволна съм - лицето ми е по-озарено и с по-равен тен. Нямам пърджове. И добре ми понасят на кожата.
Имам някои корейски неща, но те не са серуми.
Плескам и доста слънцезащита в последно време, че ме плаши фотостареенето.
Разбира се за коса - тоник за разтеж на Кингсли, спрей на Медисютикалс, вълшебството на Magnolia, някоя ампула на Напура за скалп и домашните маслени плескавици.
Чудна тема! 💐Христос Воскресе, дами!

# 39
  • Мнения: 1 007
Здравейте и Христос Воскресе! Страхотна тема!  Използвам ниацинамид на ТО, хиалуронова киселина, серум с пептиди. Кожата ми е мазничка с повече пори на носа и бузите. Ниацинамида ми се отразява доста добре, не лъсвам толкова от него. Аз също събирам мнения за The Inkey List, продуктите им са доста интересни. Ще чакам с нетърпение отзиви!

# 40
  • Мнения: 2 421
Аз пък с Ниацинамида на ТО изобщо не се спогодих,накрая го измазах по скалпа.Снощи се разрових в продуктите на TYL и там пише,че Ниацинамид се ползва за мазна кожа,за суха не се препоръчва,защото изсушавал,а аз се чудех защо не мога да го натъкмя

Pea и аз имам 10 вече в къщи,но на Милк шейк пък досега не съм налитала Grinning може да е следващия в колекцията.

Да ви кажа за Червената маска на ТО,много добра маска за стъпала е Animal See No Evil Няма го лющенето от "чорапките" и прави стъпалата гладки и меки.С подходящия крем след това (аз мажа и с вазелин),резултатът е чуден
Днес от един шкаф изрових Vichi Mineral 89,не знам защо съм го тикнала там,като се намазах днес ми подейства доста добре,ще си го измажа преди да е изтекъл
И едно въпросче,някой случайно да е ползвал това или да е срещал алтернатива

Цената му е доста стряскаща,но от всичко изчетено до сега,явно това е най-доброто на пазара към момента

# 41
  • Мнения: 255
VanessaDE, благодаря за темата. Включвам се с коментар за серумите с ниацинамид. Нниацинамидът не би трябвало да е неподходящ за суха кожа - основна негова функция е да подсилва/възстановява кожната бариера и така да предотвратява загубата на вода. По-скоро изсушаването може да идва от присъствието на цинк в серума. Аз също съм със суха кожа и съм ползвала серумът на The Ordinary. С нанасянето на крем след серума не съм имала проблем (комбинирам с хидратиращия лосион на CeraVe). за сравнение обаче, в момента ползвам подобния серум с  ниацинамид и цинк на българската марка Revox - текстурата ми се струва не толкога гъста и като цяло усещам серума по-овлажняващ. Погледнах състава и на двата серума - съдържат различни форми на цинк. Тази в серума на TO (Zink-PCA) е описвана като подходяща за хора с по-мазна кожа и акне, а в този на Revox (Zinc citrate) - е форма, за която не откривам достатъчно информация относно включването в козметични продукти и очакван ефект (обикновено проверявам в incidecoder.com). Видях обаче, че присъства в продукти от серия за бебешка кожа, което ме кара да мисля, че е по-слаба като действие и съответно по-безобидна форма. Вероятно затова не действа така изсушаващо.

Аз пък с Ниацинамида на ТО изобщо не се спогодих,накрая го измазах по скалпа.Снощи се разрових в продуктите на TYL и там пише,че Ниацинамид се ползва за мазна кожа,за суха не се препоръчва,защото изсушавал,а аз се чудех защо не мога да го натъкмя

# 42
  • София
  • Мнения: 38 209
Дъщеря ми ползва Цинка на Revox и има ефект - беше доста "цъфнала" и за седмица се успокои кожата.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 157
Одобряват ли се серумите за тинейджъри ? Дайте предложения и насоки , моля ! За нормална кожа.
На моята 15- шна тийнейджърка серумът с Нианцинамид и се отразява чудесно. Вече втора опаковка купувам.

# 44
  • Мнения: 5 352
Ох, сега ме навихте и мен да си го купя този нианцинамид на ТО.
Моята кожа е мазна с разширени пори и ми е много трудно да държа себума и лъщенето под контрол.
Видях, че и цената му е приемлива и поне няма много да ме е яд ако нещо не ми допадне.

Аз много харесвам Mineral 89 на Vichy. Изключително добре се отрази на моята кожа миналото лято и изхабих цели 2 опаковки. Не го комбинирах с друг крем, а си бях само с него + слънцезащита.
Сега използвам един флуид на Galenic, който също е много приятен, а като допълнителен бонус е голяма разфасовка.
Като цяло, кожата ми много обича чиста хидратация без тежки, изсушаващи продукти.

Общи условия

Активация на акаунт