Серуми за лице, коса и тяло

  • 61 066
  • 508
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 935
За серум с ниацинамид аз съм използвала на The ordinary и много ми беше харесал. Изхабих 2 шишенца и видях доста голям ефект върху стари петна от акне, също за стягане на пори и изглеждане на текстура. Но съм го ползвала преди доста време и не знам дали е претърпял някакви реформулировки, защото знам, че понякога марката правят такива.
Сега използвам на Geek and Gorgeous, техния B-bomb, но не съм впечатлена.
И аз се загледах в този на L'oreal, тъй като останах изненадващо доволна от техния серум с витамин Ц.

Аз пък използвам витамин Ц- то им и някаква течна хидратация на спрей, но много ми лепне. Иначе преди това ползвах на Лореал, консинстенцията ми харесваше. Имам белези от пъпки и затова искам нещо по-ефикасно. В момента съм с Ниацинамида на Ревокс. Ще го имам предвид този на The ordinary.
Също мисля да включа и азелинова к-на.

# 496
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Аз приключих миналия месец с ретинола, а сега и с вит Ц серума. Имам нови два серума, но не знам как да ги комбинирам - един с хиларуонова киселина и един с 10% Niacinamide + 1% Zinc. За вторият даже чета противоречива информация и тотално се обърках дали изобщо може всеки ден. Хилароуновата киселина слагам от месец сутрин, сега искам да включа и ниацинамида.

# 497
  • Мнения: 1 894
Аз приключих миналия месец с ретинола, а сега и с вит Ц серума. Имам нови два серума, но не знам как да ги комбинирам - един с хиларуонова киселина и един с 10% Niacinamide + 1% Zinc. За вторият даже чета противоречива информация и тотално се обърках дали изобщо може всеки ден. Хилароуновата киселина слагам от месец сутрин, сега искам да включа и ниацинамида.
Здравей ,ниацинамида аз слагам вечер,и се слага вечер по принцип.🙂

# 498
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
А всяка вечер ли може? На някои места четох 2-3 пъти седмично.

# 499
  • Мнения: 380
Ако нямате някаква непоносимост към самата съставка, може да се нанася всеки ден и постоянно. Niacinamide е витамин B3.

# 500
  • Мнения: 22 963
Пробвате с 2-3 пъти седмично нанасяне.Ако кожата е ок зачестяване и може всеки ден.Аз нанасям сутрин, вечер, както дойде рутината:

# 501
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Благодаря!

# 502
  • Мнения: 2 730
Аз приключих миналия месец с ретинола, а сега и с вит Ц серума. Имам нови два серума, но не знам как да ги комбинирам - един с хиларуонова киселина и един с 10% Niacinamide + 1% Zinc. За вторият даже чета противоречива информация и тотално се обърках дали изобщо може всеки ден. Хилароуновата киселина слагам от месец сутрин, сега искам да включа и ниацинамида.
Заради слънцето ли ги спирате или по други причини? Аз продължавам да ги ползвам, морето още е далече

# 503
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Да, заради слънцето. Всеки уикенд сме на планина. На висока надморска височина и често без сянка по цял ден. Винаги лицето ми е намазано, но не ми се рискува. Имам едно пигметно петно още преди времето на ретинола и няма махане...

# 504
  • Мнения: 380
Само да кажа, че витамин Ц е съставка, която може да се използва спокойно през лятото. Витае някакъв мит, че прави кожата фоточувствителна, но това не е вярно. Самият Витамин Ц е фоточувствителен, много е нестабилен, окислява се и даже започва да се разгражда под действието на слънчевата светлина (затова е добре да се нанесе върху кожата и да се изчака известно време преди излагане на слънце). Като оксидант, той минимализира вредното въздействие на слънчевите лъчи и работи много добре в комбинация със слънцезащитните продукти. Така че ви препоръчвам да не го спирате през лятото.

# 505
  • SF
  • Мнения: 21 242
Може да се ползва вечер.

# 506
  • Мнения: 380
Витамин Ц може и сутрин, и вечер, целогодишно. Нека всеки си направи свое проучване от достоверни източници, за популярните активни съставки вече има изобилие от информация.

# 507
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 329
Може ли препоръка за серум с витамин С? На Ординари С-то с хиалуронова киселина е хубаво донякъде, но съдържа зрънца и на един етап се появява т.нар. кир ефект. Тези два недостатъка ме отказват от него и съм в търсене на нещо по-добро.

# 508
  • Мнения: 380
Аз лично ще помисля за препоръка и ще пиша, но постоянно сменям различни марки и продукти и на повечето вече даже не си спомням какво съм харесвала/нехаресвала. В момента използвам на Vichy Liftactive Supreme Vitamin C 15 % и ми е ок.
Но като цяло мога да препоръчам да следвате няколко съвета при избора:
- Ако проучите състава, ще установите, че някои серуми имат много нисък процент витамин Ц, което води до минимален или липсващ ефект. Проучванията показват, че за да е ефективен, продуктът трябва да има например от 10 % до 20 % съдържание на L-ascorbic acid. С високи проценти обаче трябва да се внимава, защото понякога може да предизвика раздразнение на кожата и сухота. Особено при чувствителна кожа.
- Има проучвания, че витамин Ц има по-силно действие, когато е съчетан в продукт със съставки, като витамин Е и ферулова киселина.
- Опаковката трябва да е тъмно, матирано стъкло, добре затворена, без досег до въздух.

Общи условия

Активация на акаунт