Помощ за една депресарка

  • 7 837
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 495
Здравей и от мен,
аз също ще покрепя другите за момчето, така както си го описала, наистина нямаш бъдеще с него. Трябва ти човек, който да ти е опора и да те вдъхновява да успяваш в живота, а този твой приятел явно не е такъв.
За образованието е труден въпрос, дори да се решиш да почнеш да учиш медицина, мислиш ли че си преодоляла, това което те е спряло навремето (че мразиш лекарите, както си писала) ?  Няма ли друго, което дори и малко да те влече.
Аз ти предлагам компания за спорт Wink (плуване, фитнес, мисля да почна да ходя и на народни танци Wink).

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
отиди в подфорум "клюкарник". там намери темата, в която се обсъждат срещите на форума. виж дата, час и място на следващата среща и се постарай да не я пропуснеш. след това няма и да си спомняш за времето, когато си била без приятели... можеш да заведеш и майка ти  Wink

а момъка го пращай да пасе...

# 17
Прегръщам ви, много сте милички

Спорт... ами хайде, явно ако си нямам компания за него няма да се мотивирам сама. Кажи смао кога и къде, и ще си размърдам мързеливото дупе, за да започна все от нкъде... преди тренирах редовно... фехотвка, но имах здравословни проблеми и спрях, сега много ми липсва:(

# 18
  • Мнения: 6 472
От описаното придобивам някакво смътно усещане, че източник на проблемите ти е основно младежа. Бий му шута и след като преодолееш първоначалния стрес от роздялата (е няма как - неизбежен е, та ако ще и да го мразиш) ще се почувстваш по- лека, по- жива и по- истинска. Направо съм убедена, че тази връзка в момента не задушава, защото не отговаря на твоите виждания и разбирания. Не ти е проблем нито медицината, нито страха от това нещо да не се случи. Те ще изчезнат сами.
В периода на стрес бих ти препоръчала вече описаното от някои - спорт (всяко свалено килце е голям гъдел по самочувствието Mr. Green ), приятелки, книжки и филми (весели, разтоварващи, щомедиини). Изобщо всичко онова, което в момента искаш да направиш, но приятеля ти не споделя Grinning

# 19
  • Мнения: 1 243
Миличка,ти си толкова млада още...Най-хубавото,което можеш да направиш за близките си-майка ти- е да се отървеш от лошите мисли,защото така викаш дявола. Майка ти като те гледа така унила,сигурно се тревожи за теб,а това може да и навреди и после ще се чувстваш още по-виновна.
Първо- направи нещо за себе си.Купи си някои секси дрешки.Това че сега си малко по-пълна от нормалното,не значи,че не можеш да изглеждаш добре! Naughty Направи си нова прическа,иди на масаж,абе с 2 думи почувствай се жена.промяната понякога е много необходимо нещо!
Второ- разкарай го както са ти казали вече другите твоя младеж-тип: Ще се видим когато на мен ми е удобно! В любовта такива номера няма!!!
Трето - имаш чудесна работа и трябва да се гордееш с нея.Помъчи се да спазваш сроковете и бъди по-ведра - сама ще видиш как всичко ще потръгне.
Не разбрах от къде си? Ако нямаш приятели,има много сайтове за запознанства...Можеш да си початиш с някой,да се видите-защо пък не
И най-важното - опитай се да си по-позитивна,колкото и трудно да звучи.Не забравяй,че имаш майка на която можеш да разчиташ!
  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 495
Зависи какво ти се спортува, щом си от София, възможности много.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679

Мдам, от София съм... мдам, обичам бира:) т.е. навита съм и на светски живот с която от вас си предложи щедро компанията:)
Цял форум те кани на ежемесечни срещи, последвани от караоке изпълнения в клуб, където /забележи!/ има и мъже Mr. Green Какво повече чакаш?

# 22
  • Мнения: 8 917
Каквото сама си направиш, никой не може да ти го направи. Предполагам, че искаш най-доброто за себе си. Е, тогава се стегни, разритай "приятеля" си, защото не само, че не ти помага, а те депресира още повече; престани да измисляш глупави оправдания, защото когаот имаш наистина нужда, никой няма да ти вярва и разчита на теб; престани да гледаш другите - кой докъде стигнал и се съсредоточи върху живота си, защото когато решиш да го направиш по-нататък може и да е късно и да си "пропаднала" още повече - направи го докато имаш сили да си осъзнаеш проблемите и живота, както го правиш в момента. Следващата стъпка е да се отпуснеш по течението, а от това по-страшно няма.Успех. Hug

# 23
Аз мисля че самото желание да промениш нещата вече е истинска победа  Simple Smile

Остава да избереш някои средства:
1. Зарежи го този - и без приказки че те е страх да не останеш сама, нали не си на 60 г. ?  Simple Smile
2. Спорта е чудесно средство за пречистване от лоши мисли и междувременно и за оформяне на тялото. Без приказки че няма с кой да идеш, аз лично от години си ходя сама и никой не ме е изял, дори се запознах със сумати хора. Направо се ядосвам на жени дето не спортували защото нямало с кой  Shocked
3. Не съжалявай за медицината, това е минало, концентрирай се върху настоящата професия. Ако решиш да учиш пак- няма лошо.  Simple Smile
4. Намери си хора с които да споделяте еднакви интереси и започни да излизаш.
5. Шопинг, смяна на прическа и т.н. - това си е класика  Simple Smile

Успех и много усмивки  Hug

# 24
  • Мнения: 9 990
И аз в списък- Grinning
1.Запряташ ръкави и залягаш над химията и биологията-тамън за юни-юли ще си готова!На 25 е идеално да запишеш медицина, никак не е късно даже.Когато аз ходех на уроци с нас идваше едно момиче на 25 и я приеха Hug
2. Зарязваш момъка-ако знаеш само какви готини медици имаааа, не ти трябва този депресар! Laughing
3.Започваш спорт задължително-ако не всеки ден, то през ден-каквото ти е нужно-аеробика, йога-каквито са ти предпочитанията.
Останалото ще дойде от самосебе си...... Hugсама ще поискаш ноива прическа и ще стане спонтанно, когато минеш покрай някой салон...така че това не е на първа линия!  bouquet

# 25
Леле, чак сега виждам че си на 25 ! Живота е пред теб бе жена, каква ти депресия, имаш време и да учиш и по мъже да ходиш Simple Smile
Стегни се и докладвай после как е новия ти живот  Simple Smile
Искам и аз да съм на 25

# 26
  • Мнения: 2 211
Ако те мързи да спортуваш, може да се запишеш на латино танци - хем е удоволствие, хем и нови контакти ще създадеш.

# 27
  • Мнения: 552
Понеже темата ти ми е много близка... тоест, била съм неведнъж (включително и сега, до съвсем скоро) в абсолютно същата ситуация - да ти кажа какво си мисля  Simple Smile
Първо - колебаеш се дали да учиш... Изобщо не му мисли! При мен например така се оказа, че специалността ми при следването не ми послужи за нищо, дори не съм се дипломирала... завърших само семестриално - професията, с която се занимавам към 15 години вече, няма нищо общо с образованието ми, а в нея имам доста умения, но никаква тапия - което обаче в днешно време не е реален проблем...  Whistling Но - има нещо много важно: въпросното следване се оказа един решаващ период в живота ми, когато може да се каже, че разцъфнах... във всеки смисъл - и за теб има голяма вероятност да стане така... Разбира се, професията, която си харесала, е престижна и благородна - дай боже да се дипломираш успешно, да практикуваш и да намираш удовлетворение в нея. Но дори само като повод да ходиш всеки ден на място, където ти е интересно, да се срещаш с нови хора... непременно го направи! Ето къде ще срещнеш приятели - включително мъже, съответно потенциални гаджета - тогава вече от само себе си ще дойде желанието ти да изглеждаш добре - още не е открито по-добро средство за отслабване от влюбването  Crazy а дори преди да ти е харесал конкретен мъж, самият факт, че всеки ден се срещаш с доста хора, които повече или по-малко те гледат и преценяват, ще ти подейства стимулиращо да се обличаш по-добре, да се гримираш, да си по-стройна и т.н. Мотивацията е невероятно важно нещо...
После - за спорта... Аз съм абсолютно същата като теб, както се описваш - първо, никога не съм била спортна натура... като дете не съм тренирала нищо, мислех, че изобщо не ставам за това, мързелива съм и т.н. - но преди 3 години почнахме да ходим с една приятелка на фитнес и се почувствах невероятно! Не става дума само за естественото удовлетворение от свалените килограми... Наистина, отначало е много трудно за нетренирани хора - но в един момент неусетно те обзема истинска еуфория - бях чела разни статии откъде идва, имаше си там физиологични причини някакви - но го знам вече от опит... колкото повече се движиш, толкова по-добре се чувстваш.
Разбира се, не е задължително да е фитнес... има разни видове екзотични танци например - в момента ходя на такива и е страхотно  Sunglasses И аз дълго се измъквах с куп оправдания, от типа на - липса на пари, няма кой да гледа детето, и куп други... но сега просто реших и тръгнах - а ефектът е страхотен... както винаги е бил Simple Smile
Иии, в заключение на предългия си постинг - и аз си предлагам услугите за бира... ако искаш, ми пиши на лични - мога да ти предложа и няколко лично изпробвани места за фитнес, плуване и разнообразни танци  Sunglasses

# 28
  • в къщи
  • Мнения: 467
Каквото сама си направиш, никой не може да ти го направи. Предполагам, че искаш най-доброто за себе си. Е, тогава се стегни, разритай "приятеля" си, защото не само, че не ти помага, а те депресира още повече; престани да измисляш глупави оправдания, защото когаот имаш наистина нужда, никой няма да ти вярва и разчита на теб; престани да гледаш другите - кой докъде стигнал и се съсредоточи върху живота си, защото когато решиш да го направиш по-нататък може и да е късно и да си "пропаднала" още повече - направи го докато имаш сили да си осъзнаеш проблемите и живота, както го правиш в момента. Следващата стъпка е да се отпуснеш по течението, а от това по-страшно няма.Успех. Hug
Вземи се в ръце и не се оставяй на течението!Не тъпчи на едно място.Ходи на срещите на форума и ще си намериш нови приятелки newsm10.Оня го зарязвай! smile3513

# 29
  • у дома
  • Мнения: 965
Да ти споделя моята история, защото е много близка до твоята, само, че в моя случай приятелят ми беше жаден за живот. Бяхме от 6 год. заедно и накрая ми каза, че искал да спи и с други жени! Останах сама на 25 г., бях имала само него, завърших доста съмнителен университет, защото бях луда по него и ме мързеше да уча. Загубих много от приятелите си, защото бяха общи...
Сега - 6 г. по-късно, живея с мъжа когото обичам и ме обича, работя си хубава работа по специалността,  и имаме съкровище на 1 год и 7 мес. ТОЙ работи престижна работа в София, но в личния си живот е меко казано нещастен... Всичко се връща един ден! Но ако ти не си помогнеш сама, ни форуми, ни чудо могат да ти помогнат. Вземи се в ръце, направи се красива, спортувай и най-важното според мен - да знаеш какво искаш и да работиш, за да го постигнеш! А не, да мрънкаш - ох, мързи ма да си мръдна г.за..., ще остана стара мома...Еми, глупости са това и да ги приказваш на 25 год. ми се струва смешно. На тази възраст трябва да летиш, да не пука от нищо, да гориш...
Ай остани си със здраве и по-смело.

Общи условия

Активация на акаунт