Table rate (best way)

  • 492
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Хора, здравейте! Някой сблъсквал ли се е с казуса table rate? Натъпкала съм си количката в един uk сайт и с доставка през Gabieli тръгвам да плащам с карта в сайта, но като метод за доставка ми дава Table rate (best way) £0.00. Аз в алтруизма на търговците искам, но не вярвам, затова можете ли да ми обясните какво е това чудо?
И светли празници на всички! Hands Pray

Последна редакция: пт, 30 апр 2021, 23:55 от Наирянка

# 1
  • Мнения: 2 147
Никога не съм се сблъсквала, направих само кратка справка в Гугъл. Според нея при table rate (best way) има повече на брой критерии при определяне на цената за доставка, отколкото при по-класическите методи. Тези критерии действат в нещо като взаимно свързана малко по-усложнена система, а не са просто определена бройка, която да се изисква.
Единственото, което ми хрумва в случая е, че заради "натъпканата" количка сумата е сравнително висока, покриват се и други критерии във въпросната система и съответно всичко това прави възможна безплатната доставка. Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
но като метод за доставка ми дава Table rate (best way) £0.00.
Метод за доставка или просто пише shipping?
Тейбълрейт е метод за определяне на цената за доставка на база набор от правила (според тегло, размер, адрес, стока и т.н ) зададени като таблица. Оттам и Table.
Примерно условие
Ако стоката е кафе арабика и е над 5кг, намали цената на доставка с 6лв.
Ако адреса е в София извади 2лв.
Ако адреса е в малко населени място и е под 10 кг добави 2.50 лв.
И т.н.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 818
но като метод за доставка ми дава Table rate (best way) £0.00.
Метод за доставка или просто пише shipping?

Пише само това:
This is currently the only shipping method available to use on this order.
Table Rate
£0.00 Best Way

Общи условия

Активация на акаунт