Парфюмни размисли и страсти (май 2021 г.) - 260

  • 64 657
  • 828
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 913
Здравейте, дами! Моля за мнение за един стар парфюм St. Dupont Blanc Pour Femme. Не намирам къде да го пробвам по парфюмериите. В Douglas са спрели от продажба всичко на Dupont.
то и без проба може да го вземете, много е бюджетен, има го и в нотино

# 211
  • Мнения: 244
Здравейте, дами! Моля за мнение за един стар парфюм St. Dupont Blanc Pour Femme. Не намирам къде да го пробвам по парфюмериите. В Douglas са спрели от продажба всичко на Dupont.
Този парфюм много прилича на J'adore Christian Dior EDP, само че не е толкова траен. Може да пробвате втория за ориентир, има го навсякъде.

# 212
  • София
  • Мнения: 17 773
Здравейте, дами! Моля за мнение за един стар парфюм St. Dupont Blanc Pour Femme. Не намирам къде да го пробвам по парфюмериите. В Douglas са спрели от продажба всичко на Dupont.

Вчера си го взех от Елинор. Наистина прилича на Жадора, който аз недолюбвам лекинко. Няма сладнина, не усещам туберозата, много силно цветен с много слаба трайност.

# 213
  • Мнения: 805
Момичета, предложете парфюми с кокос, знам, че много ми препоръчахте, много купих, много тествах- и все пак не мога да намеря чист кокос, такъв като в слънцезащитен лосион от едно време или в кокосово масло или като кокосови стърготини. Не може да няма някой изчистен вариант, без да е добавен бергамот, ирис или дървесен аромат и никоя марка да не се сети да предложи. Пoследния, който купих Laura Mercier Almond Coconut е добре, но доминира бадем и вкус на ликьор и кокосът е  много малко.

# 214
  • Мнения: 623
Много ви благодаря за отговорите. Имала съм jadore преди години, ще помисля. Относно тива да го купя без да го тествам, защото бил евтин някак не ми се нрави. Аз съм видяла колко струва и за да моля за мнение, значи не искам да купувам на сляпо и да хвърлям, пък било то и парфюм за 30 лв.
Достатъчно безрасъдни покупки съм правила и не ми се хвърлят пари на вятъра.

# 215
  • София
  • Мнения: 17 773
Солей Бланк ми е кокос тип гъст слънзезащитен крем. Натяга ти чак.
Холидейс на Мансера е силен кокос, но не съм го пробвала.
Бронзовата богиня eau fraiche е тип крем. Впрочем, кремът към него мирише много силно и страхотно и си е по- кремест като аромат.
Коментираният на предните страници tresor nude е доста изчистен кокос точно на стърготини поне на моята кожа.
Coconut fizz е кокосова вода, изцедена от кокосов орех. Доста моно аромат.
Долче Гардън е само кокос при мен, кокосови сладки кубчета.
Чист кокос имат Ив Роше. Преди да ги сложат в новите опаковки, това бе един от най- чистите и трайни кокоси за мен. В тази връзка, мисля, че и Рефан имаха собствена линия с кокос, би трябвало да мирише и той баш на кокос.

Не знам кои са ти препоръчали, сигурно повтарям.
Иначе пипнати кокоси: Датура Ноар, Кристал Ноар, the only one intense, Aoud orchid. Но ти не търсиш такъв май. Grinning

# 216
  • София
  • Мнения: 1 243
Може ли някакви отзиви за Clean? Търся нещо подобно на аромата на ето тази Рексона

и незнайно защо съм си наумила, че при тях мога да открия нещо подобно Simple Smile

# 217
  • Мнения: 805
The Catcher in the Rye, благодаря за обстойния пост! Lancome NUDE, Bronze Goddess, Coconut fizz, Dolce Garden, Lancome Soleil cristal ги купих. Хубави са, но все нещо не ми достига. Кристал ноар не го помня - поръчах мъничко парфюмче.
Добрa идея е както казваш да проверя Yves Rocher или Рефан, все си мисля, че това, което търся ще изкочи от някоя елементарна марка. В H&M имаше Coconut & Vanilla  беше изчерпан като тъсих на сайта. Сигурно проблемът е в моя телевизор, но когато правя домашни кокоски или взимам Рафаело толкова се наслаждавам на аромата и ми се иска да имам такъв аромат. Подобен на Dove кокосовия крем за ръце.

# 218
  • Мнения: 2 103
Fiona, може да пробваш Coco Vanille на Mancera, но първо го пробвай. Най-натуралният кокос, който съм тествала.

# 219
  • Мнения: 913
Момичета, предложете парфюми с кокос, знам, че много ми препоръчахте, много купих, много тествах- и все пак не мога да намеря чист кокос, такъв като в слънцезащитен лосион от едно време или в кокосово масло или като кокосови стърготини. Не може да няма някой изчистен вариант, без да е добавен бергамот, ирис или дървесен аромат и никоя марка да не се сети да предложи. Пoследния, който купих Laura Mercier Almond Coconut е добре, но доминира бадем и вкус на ликьор и кокосът е  много малко.
вие сте тежък кокосов случай, също като мен, аз издирвах същото преди време, препоръчвам Ви да пробвате https://www.fragrantica.com/perfume/Harajuku-Lovers/Harajuku-Lovers-G-3128.html, naturalium от Лили дрогерии, coconut nectar pasifica, кокоса на Demeter, Coco vanille Mancera, кокоса на body shop.

# 220
  • Мнения: 3 997
Coco vanille Mancera ( благодаря на съфорумката ,която ме запозна с нея 🌺) за мен не е чист кокосов аромат голяма прилика има с Holiday поне за мен,бяли цветя избиват.

За чист кокос предлагам
https://www.fragrantica.com/perfume/Comptoir-Sud-Pacifique/Coco-Figue-5964.html
Само кокос е при мен,монотонен нищо друго не излиза. Но не е моето. Има и други с кокос от линията.
Ако някой ден намеря своя кокос с радост ще споделя с вас 🥥

# 221
  • Мнения: 805
Ами значи продължаме да търсим кокоси Simple Smile С най-голямо желание ще  споделя и аз ако докопам нещо. Иначе много прехвален ми беше https://www.fragrantica.com/perfume/Nuxe/Sun-Eau-Delicieuse-Parfumante-37913.html  -но там изобщо не го долових и грам , не го купувайте ако търсите кокос. Сякаш прилича на другите слънцезащитни продукти на Nuxe като аромат, но не и кокос.

# 222
  • Мнения: 812
Взех Nina Ricci L'Air du Temps с идеята да имам нещо леко ретро и меланхолично и вече няколко дни го разносвам в топлото очаквайки да изкочат тия карамфили и да забръждят под езика ми(който е сдъвквал карамфилче знае за какво говоря). Оказа се, че няма нищо ретро при мен и, слава на бога, никакви карамфили.
 Изненада ме колко е кремест, женствен. При мен е нежен като повей, бриз. Истинско тържество на новия ден, на ранното утро, когато слънцето се показва, наднича с обещание за прекрасен топъл слънчев ден, по-красив от предищния. Толкова е въздушен, комфортен, галещ сетивата. Парфюм безвремие - тук си, а се рееш някъде в синевата.
На моята кожа излиза изключително напред един топъл жасмин, нежен, разтилащ се.Алдихидите са така добре прикрити и замаскирани, та само се долавят едва едва. Никакви подправки не усещам и може би леко примесена гардения.Моа нос винаги си избира една две парфюмни съставки, които да усеща и за другите забравя. Белоцветен! Фантастичен! Направо отвя Jadore! Взет абсолютно насляпо и на посоки този парфюм ми даде такава тръпка, такова вълнение и ме накара да се влюбя. Като ученичка! Само той ми се носи и това е.Трайност поне 8 часа си го усещах отчетливо. Някои парфюми са извън времето, неподвласни на годините. Създадени съвършенни.

# 223
  • Мнения: 1 459
Момичета, предложете парфюми с кокос, знам, че много ми препоръчахте, много купих, много тествах- и все пак не мога да намеря чист кокос, такъв като в слънцезащитен лосион от едно време или в кокосово масло или като кокосови стърготини. Не може да няма някой изчистен вариант, без да е добавен бергамот, ирис или дървесен аромат и никоя марка да не се сети да предложи. Пoследния, който купих Laura Mercier Almond Coconut е добре, но доминира бадем и вкус на ликьор и кокосът е  много малко.
Герлен алегория колко физ, мирише ми точно като кокосова вода. Heart Eyes От кокосовите харесвам и Теракота.

# 224
  • Мнения: X
Did-ko, много красиво ревю за един вечен парфюм Heart
Интересно доколко е реформулиран. Откъде го поръчахте?
Парфюмите, които съм имала 80-те и 90-те години, не смея да повторя, с тия рестрикции и подмени със синтетични съставки.

Общи условия

Активация на акаунт