Парфюмни размисли и страсти (май 2021 г.) - 260

  • 64 715
  • 828
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 812
develfen, от Douglas го поръчах. Имам го за първи път и не зная дали са го реформулирали, но този, който имам няма нужда да бъде пипан. За мен е толкова изпипан парфюм, че повече няма на къде. Посланието,което носи е толкова  ефирно поднесено, бих казала галантно.
 И каква е тая мания да развалят отявлено хубави парфюми???!

# 226
  • Мнения: X
И каква е тая мания да развалят отявлено хубави парфюми???!
IFRA въвеждат регулации и забрани относно използване на някои съставки, основно тези от животински произход, а някои скъпи масла се заменят със синтетични аромати.
L' air du Temps има доста фланкъри, изброени в парфюмните бази данни, но отпреди ерата на интернет няма инфо, разбираемо. Писала съм и преди, че в края на 70-те и началото на 80-те в бургаската Валентина бяха пуснали парфюми Нина Ричи във високи флакони със златни капачки, майка ми имаше L' air du Temps, Capricci и Fille d' Eve. Онези уникални за времето си аромати, особено в социалистическото нямане, бяха нещо изключително. Затова и днес е трудно да се оцени легендарен парфюм - оригиналите не отговарят на епохата ни, новите версии са бледи копия на оригиналите.
Това, което се продава дори и в Дъглас и в Делириум, не е ясно чие творение е и как е реформулирано, но вашите оценка и описания дават надежда за наистина качествено подновяване. За следващия си празник със сигурност ще се възползвам.
Благодаря ви и със здраве да си го носите!

# 227
  • Мнения: 4 001
Купих L' air du Temps за подрък за майка ми и все още си беше прекрасен като от едно време. Беше се загубил по парфюмериите (говоря за класическия, фланкъри имаше много, но не и класическия), но сега гледам че вече го има редовно. Дори срещам наситена парфюмна версия с един леко тъмен цвят като коняк.
На мен също много ми харесва този парфюм. Мирише ми на уют, щастие, топлина и спокойствие.

# 228
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 148
Did-ko и Lale_Lili страхотни описания, благодаря ви че ми напомнихте за този парфюм. Изпитах огромно желание да си го припомня като аромат, щишенцето е просто прелест. За мен жълтия цвят на парфюмната течност си остава класика, обичам парфюми в класическо жълто.

# 229
  • Мнения: 493
Аз също се присъединявам към почитателите и притежателите на L'air du temps, има неща които са извън времето (което привидно поражда парадокс - оригиналното значение е нещо като "модното в момента / сегашната тенденция"); ефирен, прозрачен, летлив, трансцендентален, такива мисли и образи ми навява. Така миришеха магазините за цветя в детството ми, но не само това е причината да го обичам. Преди време попаднах на това
https://www.starcorp.bg/productbg/1402
Някой има ли впечатления?
Да добавя, не мога да се нарадвам на тази прелест https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Y-100.html, най-жизнерадостният парфюм, на който съм попадала, оптимизъм в бутилка.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 11:00 от Tiger Lily

# 230
  • Мнения: 347
Леле как ме подпалихте съботно с това L'air du temps. Мога ли да попитам понеже гледам има и EDT и EDP. Има ли разлика и вие кой обсъждате? Мерси предварително.

# 231
  • Мнения: 493
Имам EDT, много бих искала да сравня с парфюмната вода, но досега не съм имала възможност.

От 14.35 минута https://www.youtube.com/watch?v=7sXH-9W5S2Y&t=1601s&ab_c … 0%B8.%D1%80%D1%84

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 12:47 от Tiger Lily

# 232
  • Мнения: 1 459
Майка ми е страхотна фенка на L'air du temps edp, често й го подарявам, но аз лично не мога да се спогодя с този аромат. Много ми е силен, дори на открито. Трябва да взема някой път тоалетната вода, може да ми хареса, като прочетох "ефирен, прозрачен", прииска ми се да го пробвам.

# 233
  • Мнения: 13 253
Подариха ми този парфюм
https://www.fragrantica.com/perfume/Carner-Barcelona/Costarela-37663.html
Само съм чувала марката мимоходом и нищо тяхно не познавам. Чудя се да го отварям ли въобще да го пробвам.
Ще се радвам на описание, ако някой го познава.

# 234
  • Мнения: 489
Здравейте.
Искам да ви попитам остатъчни аромат в chloe nomade absolu кожа или мускус е?
Бихте ли ми препоръчали подобен, че chloe не ми е много траен. Благодаря.

# 235
  • Мнения: 357
Dorry88, благодаря ти за споделеното мнение.

# 236
  • Мнения: 1 281
Здравейте.
Искам да ви попитам остатъчни аромат в chloe nomade absolu кожа или мускус е?
Бихте ли ми препоръчали подобен, че chloe не ми е много траен. Благодаря.

Номада при мен е сапунен в драйдаун-а и за това го разкарах, кожа изобщо не усещам, може би в начаото съвсем леко и за кратко.

# 237
  • Мнения: 471
Момичета, благодаря за зелените предложения, набелязах си два за проба Simple Smile

Тази Нина сапунената, дето говорите - и аз не се спогодох изобщо с нея и действително замина при майка ми , тя го хареса.

Видях, че по-назад сте коментирали отново LVEB Кристала - всъщност в базата на мен ми напомня на серията когато е студено.Моят пристигна началото на март , още си беше хладно и поизмръзнал си го пръснах от нетърпение.Изобщо не беше и толкова кокосен.Сега на топлото действително и аз не усещам нищо от предните.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 16:31 от KristinaZ

# 238
  • Мнения: 2 106
L'air de temps не трябва да се купува насляпо. Ужасен ретро алдехид е на моята кожа.

# 239
  • Мнения: 707
Днес извадих от архива Noa by Cacharel и си пръснах леко на ръката. Въобще не знам какво съм му харесвала когато си го купих преди няколко години...

Общи условия

Активация на акаунт