Дистанционно обучение за учениците-Teмa 18

  • 37 858
  • 765
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 058
ДО в момента, т.е. ходене на достатъчно деца на училище, но не всички, ще пребори окончателно пандемията.
Според мен вирусът в момента умира от смях.

# 166
  • Мнения: 24 467
Нещо като ходенето на училище през ден.
Или ходим на дискотека и бар, но не на училище - смърт на короната!
Поводи за хумор да иска човек.

# 167
  • София
  • Мнения: 2 721
При нас от 6 ученици на ДО, две се върнаха в клас тази седмица, другите деца много им се радват,

# 168
  • Мнения: 24 467
В седмица, в която има два учебни дни от 7 неучебни от поне 20 години е практика учениците да се освобождават, а възрастните - да си пускат отпуска за сливане на празниците и почивните дни. При нас тази седмицата беше така. ДО по саморешение нямаме нито един в класа. Но и да има - тяхна си работа. Тъй решили - тъй направили.

Когато в клас на нашите деца им се даваха по 2 седмици глътка нормален въздух, в училище нямаше отсъстващи. Въпреки контролните. Но и да има - това си е нормално - един боледувал, друг пътувал.

Едно хубаво изказване в държава, която все пак не е на 112-то място по свобода на слодвото:
https://zdravni.eu/%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d1%82%d1%80%d … zUkOdY6ocosC519lI

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 16:07 от Judy

# 169
  • Мнения: X
Залагам, че ДО ще отпадне, след носенето на маски.
Ау, пепел ти на устата, Солничке. И двете трябва да отпаднат, но нека първо ДО-то да си ходи.
Джуди, Андрея, много сте минорни, дайте по-ведро. Андрея, много си се променила от есента, харесваш ми. ❤
Новият министър на здравето ми дава надежда, че насилственото седене пред компютрите е към своя край.

# 170
  • София
  • Мнения: 12 231
Залагам, че ДО ще отпадне, след носенето на маски.
Ау, пепел ти на устата, Солничке. И двете трябва да отпаднат, но нека първо ДО-то да си ходи.
Джуди, Андрея, много сте минорни, дайте по-ведро. Андрея, много си се променила от есента, харесваш ми. ❤
Новият министър на здравето ми дава надежда, че насилственото седене пред компютрите е към своя край.
Тя учебната година е към своя край. Разписали редуване на ДО и ПО до 27-ми, ако за 4-те седмици на юни реши да са присъствено...Иначе вече гледаме следващата година. Дано да има правителство, което да не принуди децата трета поредна година да са ДО.

# 171
  • Мнения: 2 520
Уж се следи за присъствия, но просто не е същото, нали и при нас виждам какво се случва. Това, че аз съвестно влизам във всички лекции и упражнения, далеч не означава, че останалите го правят. И то не е по някаква уважителна причина (лични, лекарски, работа и т.н.) - просто шляят навън, събират се на кафе, ходят на маникюри, играят игрички, слушат музика. Просто положението е вън от контрол. Не знам, просто се моля наистина да се вземат някакви мерки за връщане към нормалността.
Мила Андреа, много ми е симпатичен твоят първокурски ентусиазъм, но това, което описваш, всъщност си е част от "нормалността", без значение дали има, или няма пандемия. Wink

# 172
  • Мнения: 21 532
То и аз като бях студентка беше така Simple Smile

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 6 923
Хах, шляенето на студенти и невлизането на лекции не е някакво ново изобретение. Има си го от време оно. Не сте вие поколението, което го е измислило.
Новата дума "нормалност" също много ми харесва. Кой казва кое е нормално и кое не. По какви критерии?

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато хората свикнат с нещо, тогава започва да се казва нормалност. Да, не отговаря на определението в статистиката що е нормалност, но психологически това се получава - толкова свикваш, че не се замисляш и решаваш, че е нормално, особено ако ти го повтарят постоянно и други хора около теб го правят същото.

# 175
  • Мнения: 2 020
Когато хората свикнат с нещо, тогава започва да се казва нормалност. Да, не отговаря на определението в статистиката що е нормалност, но психологически това се получава - толкова свикваш, че не се замисляш и решаваш, че е нормално, особено ако ти го повтарят постоянно и други хора около теб го правят същото.
 За мен работата от дома е "нормалност" от много време. Хем виждам че не е добре за фигурата, тонуса, усещането че си част от нещо по-голямо. Хем е пристрастяващо това удобство. Не си роб на графиците измислени от някой друг, нямаш кисел шеф на главата, не се бориш с градския транспорт. Единственото, което се очаква от теб е свършена работа в рамките на удобно за теб време. Хем имам чувството че живея по-свободно от другите с тази свобода, хем че изпускам живота с цялата шарения свързана с общуването ... Та така и с ДО, лесно приятно, нетравмиращо, дори ефективно и все пак встрани от основния поток, който тече в посока, която може да ти се изплъзне. И може да си щастлив със себе си и да станеш много различен от другите. И в един момент да не можеш да се впишеш.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 10:09 от Sparkles

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 6 923
Именно. Нормалното за едни може да не е нормално за други. За мен работата от къщи също се в вписва към нормалното за мен, но някои мои колеги толкова са си свикнали с тяхната "нормалност" (ходенето на работа, посредством блъскане в трафик с коли и градски транспорт и киснене в неприветлив офис), че не могат да възприемат друга "нормалност" и категорично отказват работенето от къщи, въпреки, че имаме тази възможност.

Има хора, които не могат да работят на редовно работно време и работата на смени за тях е по-нормална. Има хора, за които е нормално да работят вечер и работата от 9 до 5 ги съсипва. В някои държави (като Австралия, където населението е по-нарядко) си е съвсем нормално домашното обучение.

Според мен пандемията ако не друго може да ни научи да видим и други гледни точки и ъгли на "нормалността" и да се замислим дали няма нещо по-нормално на нашето нормално.

# 177
  • Мнения: 24 467
Пробелм с различни гледни точки и решения нямам. И пандемията няма нищо общо с това. Многократно съм писала  - от години намирам за полезно предлагането на алтернативни форми за обучение. Но това следва да е въпрос на личен избор въз основа на лични предпочитания и мотиви.
Имам против да се налага едностранчиво и без мотиви и смисъл само една гледна точка на всички. Smile Както се прави вече година и половина.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 16:44 от Judy

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 6 923
Проблемът не е в различните гледни точки. Проблема е, че някои смятат тяхната гледна точка за "нормалност".

# 179
  • Мнения: 2 020
Имам против да се налага едностранчиво и без мотиви и смисъл само една гледна точка на всички. Smile Както се прави вече година и половина.
Аз предпочитам присъственото обучение, бях най-върлия му защитник и мислех че вирус не съществува и че се цели дигитализация на образованието и че дават задължително технологии в ръцете на малките прекалено рано С времето и цената на толкова животи или хора с проблеми вече знам че вирус има и така ДО изглежда малко по-приемливо. Само че наистина най-добре щеше да е да има избор. Странно ми е разделянето на децата при избора дали да са на училище или не и защо не се пазят семействата на децата до четвърти клас и те стават врата за вируса към семействата им като не могат да носят нормално маски и трудно се разбира че са болни понеже карат леко. А големите, които биха могли да спазват някаква дисциплина са лишени от възможността да отидат в училище. Може би големите по-трудно се поддават на контрол и биха карали по-тежко, почти като възрастните, не знам. Или могат да стоят сами в къщи и училището вече не е забавчака за тях. За себе си избрах да избутаме тази година на ДО и не е чак толкова зле понеже аз все още упражнявам контрол. Детето не е на включена камера, не стои през целия час ако не се налага и т.н. Даже се оказва има повече време. Но не е добре за дълго, усещам го, ще расте индивидуалист и трудно ще намира среда ако продължава така.
Като цяло не смятам че ДО е нормален начин на учене за дълго време и ако се окаже че ковид ще е тук за дълго накрая всъщност ще се случи това от което се притеснявах преди да повярвам във вируса, което е доста тъжно.
Надявах се новото правителство да махне НВО за малките, но не би ...

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 15:50 от Sparkles

Общи условия

Активация на акаунт