/Пазаруване от Aliexpress.com 61

  • 30 419
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 140
Измененията от 1 юли според мен са меко казано неприятни...
Най-малкото се утежнява процедурата да поръчаш нещо... аз нямам нерви повече да се разправям с митници, БП и т.н...
Ако ми начислят ДДС по време на поръчката и цената е разумна да, но да се налага да плащам митническо представителство около 20лв. за пратка струваща 2лв. - не благодаря!
Така беснях преди няколко месеца, че поръчах една лампа за гел лак, която струваше 20тина лв., но явно митничарите са преценили, че това не е възможно. Предоставих извлечение за плащането и всичко доказващо, че цената е такава, но глас в пустиня... Трябваше да дам още толкова за да си освободя пратката.
Имам поръчани неща още началото на Април месец, които все още ги няма... Такова забавяне не ми се беше случвало, дребни работи, които ако не дойдат до края на Юни - след това ще си пътуват още 3 месеца в обратна посока...

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
то и аз имам, хранилка за птици, по макло от долар и като гледам ще дойде към 20-ти юли, и се чудя да дам ли 3,90 да си е взема, при услови че тука е 2,50
няма да е зле в началото бг пощи да гледат кога е пусната в китай

# 242
  • Мнения: 68 643
Оф, те лелите в пощата ги мързи да гледат, ти се надяваш и да работят съвестно...ми как да стане тая работа...

Мен ми се бавят едни четки за зъби, заседнаха в Белгия е не щат да мърдат...ама ще видим.

# 243
  • Мнения: 2 670
Аз с целия си акъл вчера си поръчах едни дреболии за автомобила на стойност 3$, и днес се сетих че ще ме одрусат в митниците.

Имам поръчани неща още началото на Април месец, които все още ги няма... Такова забавяне не ми се беше случвало, дребни работи, които ако не дойдат до края на Юни - след това ще си пътуват още 3 месеца в обратна посока...

До къде са стигнали ?

# 244
  • Мнения: 1 140
Аз с целия си акъл вчера си поръчах едни дреболии за автомобила на стойност 3$, и днес се сетих че ще ме одрусат в митниците.

Имам поръчани неща още началото на Април месец, които все още ги няма... Такова забавяне не ми се беше случвало, дребни работи, които ако не дойдат до края на Юни - след това ще си пътуват още 3 месеца в обратна посока...

До къде са стигнали ?
Ами в Али пише “accepted by last mile carrier”.. и така от 2-3 седмици.

# 245
  • Мнения: 2 670
Отивай в пощата с тракинг номера и искай да ти потърсят праткта в тяхната система. Аз така изгорях с една пратка, а втората я бяха приготвили за връщане. На името ми нямаше нищо, а по номера излезе че е при тях.

# 246
  • Мнения: 2 645
И на моята пише Accepted by last mile carrier, от почти месец си цикли така. Също пише, че ще закъснее с 29 дни и Estimated Delivery.... познайте... 03.07.21, а съм я поръчала Април. 10$ е, хич не искам да я прижаля

# 247
  • Варна
  • Мнения: 124
Аз пък си поръчвам смело от Алито без угризения пък ще видим какво ще стане след 1-ви

# 248
  • Мнения: 1 020
Публикувано в темата за пазаруване от Китай, така че.. дишайте: Нещо за уточнение само - всички промени за ДДС-то се отнасят, ако направите поръчка след 01.07.2021, а до тогава няма да ви таксуват за ДДС. И ако онлайн търговеца е регистриран в новата система за ДДС и използва режима за обслужване на едно лице при внос (IOSS) няма да имате никакви допълнителни митнически такси за внос. Това е взето от сайта на БГ пощи.

Днес в онлайн платформата на сайта, от който пазарувам (АлиЕкспрес) ми се появи съобщение, че мога до 30.06.2021, ако съм бизнес клиент да се регистрирам с фирма по ДДС за да не ме таксуват след 01.07.2021 с ДДС върху стоките. А това означава, че АлиЕкспрес са регистрирани вече като онлайн платформа за IOSS, а това означава, че за поръчките направени след 30.06.2021, 23:00 ще бъдете таксувани с ДДС върху стоките (освен ако не сте с бизнес акаунт с регистриран ДДС номер) още по време на покупката и така, когато стоките идват тук в България няма да дължите нищо, защото предварително сте го заплатили.

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
Оф, те лелите в пощата ги мързи да гледат, ти се надяваш и да работят съвестно...ми как да стане тая работа...

Мен ми се бавят едни четки за зъби, заседнаха в Белгия е не щат да мърдат...ама ще видим.
при мен днес 2 дадоха последен статус, утре или в понеделник са тук
днес получих и обаждане от МиБМ Експрес да отида да си взема пратка, в Бургас са накрая на града, надявах се да ги носят, преди имах прадка от амазон и те ми е докараха до нас

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 23:48 от musicdoubl3

# 250
  • Мнения: 2 645
Значи да поръчвам ли? Ако е сигурно това с ДДСто след 1.07. да взема до си напоръчам нужните нещица като за последно ?

# 251
  • Мнения: 444
Значи да поръчвам ли? Ако е сигурно това с ДДСто след 1.07. да взема до си напоръчам нужните нещица като за последно ?

По-скоро не поръчвайте, защото като ви пристигнат пратките след 1 юли с неплатено ддс и ще ги освобождавате с помощта на пощите, което може да доведе до допълнителни такси. Аз така го разбирам.

Отделно, че много хора с такова разбиране всъщност са пазарували като за последно и затова сега на много други хора пратките им се бавят със седмици и месеци. Назад в темата има достатъчно оплаквания.

Но ако някой друг разбира нещата по друг начин нека да каже.

# 252
  • Мнения: 703
Здравейте,
чакам три пратки - една през Белгия и две през Нидерландия.
Вече са минали митница в съответната европейска страна. Дали ако ги забавят по пътя към България след 01.07. ще трябва да плащам ДДС или вече съм се отървала?


Нищо не разбрах, ако може с "Да" и "Не"!?

Поръчвам само дребни неща, до 30 лв, за тях ще има ли някакви такси? Освен ДДС-то, което ще си платим по някакъв начин. Много ми е кашаво. Хич не обичам да се мъча да разбера какво е искал да каже автора.

# 253
  • Мнения: 68 643
Оф, те лелите в пощата ги мързи да гледат, ти се надяваш и да работят съвестно...ми как да стане тая работа...

Мен ми се бавят едни четки за зъби, заседнаха в Белгия е не щат да мърдат...ама ще видим.
при мен днес 2 дадоха последен статус, утре или в понеделник са тук
днес получих и обаждане от МиБМ Експрес да отида да си взема пратка, в Бургас са накрая на града, надявах се да ги носят, преди имах прадка от амазон и те ми е докараха до нас



Моята е на аррайвъл ет експорт хъб.

За чудещите се....поръчайте едно нещо дребно за по долар и ще видите как ще ви го таксуват тук след първи. Ако ви е много неизгодно, просто не го вземате и губите 2 лв само.
Друг няма кой да ви каже как ще е със сигурност колкото и да питате.

# 254
  • Мнения: 1 797
Аз се жертвах Joy вчера поръчах две неща за по два лева, още не са пратени. Като дойдат юли месец ще пиша. Иначе имам около 12 пратки , които трябва да дойдат до края на месеца ( надявам се).

Общи условия

Активация на акаунт