Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отглеждане на бонсай

• 343
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте! Наскоро ми подариха бонсай (фикус жен шен) Може ли ако някой от вас се е справил в отглеждането му да ми сподели какви условия обича (светлина, температура ,вода)И разбира се ако може да сподели и някои  тънкости в отглеждането му .После ще мога да прикача и снимка на растението Blush

# 1
  • София
Имам един пт 5 години. Стои на западен прозорец. Поливам веднъж на седмица през топлите месеци, през студените на седмица и половина - две.  Кастря му връхчетата на пролет и това е. Моят е много непретенциозен.

# 2
Имам един пт 5 години. Стои на западен прозорец. Поливам веднъж на седмица през топлите месеци, през студените на седмица и половина - две.  Кастря му връхчетата на пролет и това е. Моят е много непретенциозен.
Благодаря!:heart: А нормално ли е връхчетата на "пъпките" да са черни ?(мисля че от пъпките ще се появи ново листенце)

# 3
Здравейте! Наскоро ми подариха бонсай (фикус жен шен) Може ли ако някой от вас се е справил в отглеждането му да ми сподели какви условия обича (светлина, температура ,вода)И разбира се ако може да сподели и някои  тънкости в отглеждането му .После ще мога да прикача и снимка на растението Blush

Много е лесен за отглеждане. Поливане 1 път седмично. Подрязване през март. Не е нужно да е до прозорец, не изисква силно осветяване.
Благодаря за темата! Ще я следя с интерес. Може да кача и някои от моите дръвчета. Аз отглеждам активно бонсаи. Хоби ми е. Simple Smile

# 4
  • онче бонче бонбонче
Щом с появи експерт, ще следя. Подариха ми супермаркетски бонзай Rolling Eyes на прозореца е, поливам да не е сухо, така пишеше в инструкцията, кръцкам като се протегне някой клон, слагам подхранващ тор за бонзаи като се сетя, засега е това. Като дойде време да му се подрязват корени мисля да гледам филмчета в тубата или тук ако някой пусне указания, дотогава темата току-виж набъбнала Smiley

# 5

Много е лесен за отглеждане. Поливане 1 път седмично. Подрязване през март. Не е нужно да е до прозорец, не изисква силно осветяване.
Благодаря за темата! Ще я следя с интерес. Може да кача и някои от моите дръвчета. Аз отглеждам активно бонсаи. Хоби ми е. Simple Smile

Ще се радвам да качиш снимки Hug Аз ще кача утре Simple Smile

Ефибуш Страхотен бонзай Heart

# 6
Нуждая се от съвет! Blush
В Интернет прочетох доста информация относно отглеждането на бонсай (мисля че видът беше фокус жен-шен Thinking)
На едни сайтове се препоръчваше да стои на сянка, а на други че обичал да е по-светло (дори на пряко слънце Nature Sunny Flushed) Аз мога да му осигуря и двете крайности :
1-ви вариант на доста светло и по някое време слаба-към средна  пряка  слънчева светлина (грее за максимум 2 часа)
2. Прозорец на който е доста тъмно и няма никакви слънчеви лъчи
Не мога да му осигуря средно положение Confounded На кое място бихте ми предложили да остане Simple Smile

# 7
Различните бонсай се гледат различно.
Това не е сорт дърво, а начин на отглеждане. Бонсай може да си направите и от бреза и от борче и от джанка.

# 8
Как можем сами да си направим, какво е необходимо като инструменти?

# 9
Плитка саксия и въображение.
Малката саксия не позволява на дървото да порасне. На три години трябва да се подрязват и корените (дебелите).
В началото клоните се оформят с помощта на тел за да заприлича на мини дръвче.

Общи условия

Активация на акаунт