Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 2

  • 119 718
  • 339
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 392
Amarena, рецептата я има в някоя от старите коледни теми, но нямам време сега да търся, та ти давам този линк, където съм ги публикувала също: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=803.msg7826#msg7826

Там е рецептата за глазурата.


Голямо Благодаря!, Наталинка! Heart Eyes  bouquet

# 241
  • Мнения: 818
Наталина,Ванче,Диди,благодаря ви за пожеланията.

Блатьт е от торта зебра-много вкусен и ефектен.
Кремьт е млечно-маслен,но повече щеше да му вьрви само млечен.
Опашката е моя импровизация от марципан Варна+разтопен желатин.Става смес с която се работи лесно и сьхне за около ден

# 242
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Горната рецепта си е на парено тесто, което по неясни за мен причини, някой е нарекъл марципан (Джемма беше добавила, че по-точното е "марципан Варна").

Момичета, в по- старите учебници по технология на сладкарството се нарича изкуствен марципан ( пише- защото има същите качества като марципана), а в рецептурниците е посочен като марципан "Варна". Не е парено тесто- то си е тесто за еклери, тулумби и бине суфле.

# 243
  • Мнения: 2 614
Наталина, аз да задам още един лаишки въпрос Embarassed - с какво рисуваш фините плетеници по меденките си, моите са доста по-грубички, но пък се захващам за 1-ви път, мисля, че с практика ще се получи Grinning

# 244
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами аз рисувам с фунийка. Ето линк, как може да си направиш лесно фунийка. Отворът е 1 мм. Някои момичета споделиха, че са рисували със спринцовка{доста по-трудно е според мен, но всеки си намира как е най-добре за него}. Има хора които рисуват и с найлонов плик.

Наистина, търпение и опити му е майката!

PS.Днес направих още няколко и съм по-доволна, този път май улучих консистенцията на глазурата!

# 245
  • Мнения: 4 176
И аз рисувам с плик. Най-увобно ми е и излиза равномерно.
режа плика на половина, после леко по диагонал, за да стане като триъгълен, но не до доли до ръба,а  го скосявам, за да имам по-голям отвор за слагане на сместа.
Режа с вържа на ножицата много малка дупчица. Така съм най-доволна аз.
Със спринцовка не ми е удовно. тя заяжда, запушва се и не излиза равномерно.

# 246
  • Мнения: 1 116

PS.Днес направих още няколко и съм по-доволна, този път май улучих консистенцията на глазурата!

За консистенцията на глазурата за рисуване имаше нещо такова, като гребнеш със шпатулка и оставиш да се оттече, трябва да паднат май 10 капки бяха(утре ще потърся да видя в една книга колко точно бяха)

# 247
  • Мнения: 3 216
Направих още един сладкиш-" ПОкрив" и се опитах да го покрия с фондан. Казвам опитах ,защото не мисля,че се получи добре. Фондана се накьсваше,не можех да го разточа,боите ми бяха кофти,опитах се да направя зелен цвят а стана "лай..н" цвят Cry. На вкус обаче стана превьзходно. Наталина ме посьветва да разтопя фондана и да намажа покрива с него,но прочетох много кьсно сьбщението-вече го бях направила. Следващия пьт ,обаче задьлжително ще опитам така.Вьпреки,че месих фондана и с пудра захар и с нишесте,просто не се получи. Боите ги разтворих вьв вода,но явно не бяха качествени. Все пак прилагам снимков материал.  Embarassed
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1642664
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1642663
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1642662
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1642661

а иначе самия сладкиш стана страхотен. Следващия пьт ще добавя някакво плодово сладко- по идея на мьжа ми.

# 248
  • Мнения: 883
Щом си успяла да завъртиш рози не е толкова зле. Но и на мен ми изглежда вкусно. Това посредата банан ли е?

# 249
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Таннита, при белтъчната глазура не трябва въобще да се стича капка - трябва да е толкова гъста, че като направиш чертичка и точка с клечка за зъби , глазурзта да не се разтече, а да си остане така и след малко да засъхне. Но е трудно да се улучи консистенция която хем да не се разтича, хем, да може да протече през милиметров отвор.

Кремена виждам следните грешчици при Покрива - следващият път не слагай крем под фондана, а само разтопи фондана на водна баня както ти бях казала и го нанеси с нож. За да загладиш отгоре потапяй ножа във вода. За боите не знам, но не ги отписвай толкова бързо - просто може би не си се научила да работиш добре с тях. Даже следващият път, не ги разтваряй във вода, ами направо ръсни щипка директно в разтворения фондан. Чудя се така като те чета, дали да не те посъветвам, ако все пак искаш да правиш чаршаф от този фондан, да прибавиш към него освен малко нишесте и малко желатин. защото това което сте купили мили момичета е захар, вода и малко мазнина. Та за да има еластичност май ще е добре да добавите желатин, и дори малко мед. Не знам / пробвайте с малко количество. Иначе този фондан се разтапя на водна баня и с него се мажат(заливат) кексове, еклери и сладкиши.

Още нещо ми направи зпечатление за Покрива - крема ти не е много гладък или така ми се струва? Разбий го най-добре с миксер, за да е гладък, а и маслото трябва да е меко - иначе стават бучки.

dididi, рецептата за Покрива е тук, ако те интересува: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137279.msg2602669#msg2602669  и да има вътре банан.  Simple Smile

# 250
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Е, направо ужасно с тези архиви днес. Явно и в тая тема са се затрили странички. Сега искам да помоля за вашата помощ, защото имах неблагоразумието да не си запиша важни неща за мен и сега те са се изгубили. Моля ви помогнете ми тъкмо ще опресним нащата. Моля за рецептата на марципан "Варна" от предните странички и също една молба към наталина. Миличка помолих да пуснеш линк как да си направя фунийка, и ти прати един страхотен линк, но и той се е изгубил, та моля те пусни го пак да си го запиша.   bouquet

# 251
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Жалко наистина за изгубените постове. Аз пък искам да помоля Анда да пусне пак снимка и обяснение на Дино-тортата!

Тук е линка: http://www.n-vcelari.cz/clanek-medove-perniky.htm

# 252
  • Мнения: 7 106
Ей колко жалко за хубавата ни информацийка  Sad.
Ето рецептата за

Марципан “ Варна”

400 г пудра захар
100 г брашно
50 г маргарин
100 мл вода
сладкарска боя

Маргаринът се разтопява във водата на тих огън. Щом сместа кипне, се добавя брашното. Бърка се, докато се хомогенизира. Докато е топло, тестото се разстила върху плоча и се охлажда до 18 градуса. След това се омесва с пудрата захар. Слага се в найлонов плик, на хладно. После се оцветява с боя и се моделира.

# 253
  • Мнения: 5 877
Eто го мистър Дино, снимах го и в готов вид, но нещо не мога да прехвърля снимките на домашния комп. Ще го постна във вторник.

Супер е тази захарна глазура, Наталина, аз преди бях правила подобна, но с белтък и ставаше много твърда. А тази си остава ядивна, реже се, на вкус наистина е като бонбони "Детска радост". Благодаря, че даде рецептата!

# 254
  • Мнения: 1 182
Този Дино е голям сладур HugА в готовия вид съм сигурна че е още по-голям сладур Grinning
Каква е тази захарна глазура?Аз събирам идеи за рожденния ден на малкото ми зайче който е другия месец.

Общи условия

Активация на акаунт