Пиенето при жените

  • 7 727
  • 227
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
Не е приятно жената да се е напила повече. Бил съм с такава жена няколко месеца , всеки път едно и също. Излизаме без кола , уж кротко , после едвам я прибирам, но тя беше изключение. Като цяло ми е приятно жената да пие с мярка , както аз правя. Не бих я ограничавал или да и броя питиетата , но като видя тенденция на прекаляване всеки път ... Жена да вика и да крещи , скандали излишни.. не благодаря. Ако е кротка  и в час , нека пие , колкото и е сладко.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 17:33 от SuperTrips

# 16
  • Мнения: 12 473
Аз съм завършила руска гимназия, от тогава пия като руснак..)
Цялата ми компания е такава, едно време се събирахме на тежки запои, сега по-радко.
Иначе ми изчезна вече желанието за ежедневното пиене и излизането за по коктейл.
Все по-малко ме влече, предполагам и заради другарчето, който е доста по-умерен.
И понеже никога не ме критикува, сама започнах да се ограничавам. Веднъж само на обща маса ме помоли тихо да спра да пия..от тогава внимавам и сама го питам дали да спирам..)

# 17
  • Мнения: 1 309
Това, дето те е помолил тихо да спреш, ме подсети за позната двойка, в която и двамата си пииваха ракия и жената се беше развихрила- смисъл по шумно и разгорещено говорене и той стоя слуша , слуша и заяви заплашително:
- Т....., ще ти спра пиенето 😆

# 18
  • София
  • Мнения: 13 619
Ние пием еднакво.
Твърд алкохол - уиски - май пием само по Коледа. Лятото на морето пийваме по чаша узо през почивките ни, но не повече от чаша.
През останалата част от годината пием по чаша бира или бяло вино през лятото и по чаша червено вино през зимата, когато се съберем с приятели или в събота вечер. Напивали сме се заедно като гаджета, но после не сме. Били сме 3-4 пъти на повече градуси за всичките години по хубав или тъжен повод, но никога до безпаметност.

# 19
  • Мнения: 12 473
Ако заплашително ми заяви нещо, ефекта ще е обратен и той много добре го знае..)

# 20
  • Мнения: 1 625
И двамата пием с мярка. Той си сипва по чашка вечер, в компания може и повече, но никога до напиване.
Мрази пияни хора. Не деля на мъж/жена, еднакво отвратително ми е. Пиене се пие колкото да ти е приятно, ако спреш да се контролираш не е ок. Доскоро не пиех почти, години наред карах на една чашка по повод. Сега си пия по чаша вино вечер с вечерята и то не всяка вечер.

# 21
  • Мнения: 7 531
Пия редовно, вечер вино,когато съм си вкъщи.(добре, че 3 нощи ме няма, ), не се напивам,не вдигам скандали и не пребивам мъжа си. Това ми е приятно и разпускащо от непосилното ми ,понякога ежедневие. За мен това е нормално, когато излизам винаги си имам мярка, която не нарушавам. А когато трябва да шофирам,  никога не си позволявам и капчица.

# 22
  • Мнения: 2 928
Един единствен път се напих в живота си до степен да ми е лошо, но не и да си загубя паметта. Това никога не ми се е случвало. Знам си мярката и не злоупотребявам. Не съм редовна също. В къщи е пълно с неизпит алкохол и аз някакси нямам хъс за чашката, особено пък и ако съм сама, както съм в момента.
Признавам, че съм карала кола след няколко чаши, но всичко е било под контрол, макар че звучи безотговорно. Трябваше да се прибера все някакси.Бившият ми пиеше повече от мен. Не обичам бира.

# 23
  • Мнения: 7 531
По темата, мисля че жените не пият повече от мъжете.

# 24
  • Мнения: 506
Вкъщи пием наравно и често, без да се прекалява.
Вино и бира има у нас винаги. Имаме и бар с общо взето всичко - текила, водка, джин, ром, узо - който обаче мнооооого рядко се пипа, обикновено когато ни идват гости.
През лятото редовно правим Кампари Ориндж, Аперол Шприц и разни други леки благинки.

Схемата с возенето ми е странна, все едно единият е там да обслужва другия. Когато излизаме и знаем, че ще има пиене, просто не ходим с кола.

# 25
  • варна
  • Мнения: 1 228
Преди да се родят децата не пиех, цяла вечер можеше да се  плюнча на чаша бира или вино.
Сега пия като се съберем компания, стигам и до битилка вино, но това е от вечерта до сутринта , мъжа ми също пие, и общо взето си купонясваме. Като сме на заведение пия 1-2 чаши вино.
Изцепки нямам, случвало се е веднъж да прекаля, но не бях яла нищо цял ден и бързо ме хвана, на връщане ми стана лошо в колата, върнах и ми мина.

# 26
  • Мнения: 46 592
И двамата носим на пиене, но аз повече, а и нямам махмурлук. Мешам си спокойно питиетата и на следващия ден ми няма нищо. Всички около нас знаят, че с мен не се пие, защото после много боли глава Trollface
Но вече одъртяхме и го караме по-кротко, пък и не се отразява добре на килата.

За кола и пиене, ако няма начин за без кола, мъжът ми не пие и кара. Аз имам книжка, но карам от дъжд на вятър, той е шофьорът у нас. Но обикновено ползваме такси и си пие.

# 27
  • Мнения: 84
За жените , които не пушат , пречат ли ви цигарите , бихте ли излизали с мъж- пушач ?

Ще ме извини авторката на темата , но няма смисъл от нова тема за един въпрос.

Питам , защото наскоро излизах с жена , която не пуши. Не спря да мърмори. Изпуших няколко цигари , после косата й се била омирисала
 , не искала да седи около пушачи . Искаше пак да излизаме (ако не пуша около нея) , но пък аз вече не исках.

Пушите ли повече , когато пиете , да доразвия темата малко ...

Иначе и аз , когато съм сам вкъщи , не пия . Освен ако има интересен мач , тогава мога да изпия една бира.  А сега ми се допи Узо с айранче..

# 28
  • Мнения: 7 531
Това с цигарите е доста кофти за непушачите.
Винаги мрънкат и критикуват. Мъжът ми е заклет не пушач, когато се събрахме реших, че ще ги откажа ....и успях почти 8 години устоях, но когато се върнах на работа, всичко се завъртя по старому и неусетно се поддадох на стария си порок. В началото се криех, беше ме яд на себе си, но после той разбра и хич не се съобразявам вече. Но непрекъснато мрънка ,че му писнало от моите цигари....Това е ,няма как да те приемат праведните. А това вечер да си запаля цигара с винцето на терасата ,с гледка към Витоша е моят оазис.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 946
За жените , които не пушат , пречат ли ви цигарите , бихте ли излизали с мъж- пушач ?

Ще ме извини авторката на темата , но няма смисъл от нова тема за един въпрос.

Питам , защото наскоро излизах с жена , която не пуши. Не спря да мърмори. Изпуших няколко цигари , после косата й се била омирисала
 , не искала да седи около пушачи . Искаше пак да излизаме (ако не пуша около нея) , но пък аз вече не исках.

Не пуша, имала съм гадже пушач. Няма да го изгоня заради пушенето (въпреки че определено предпочитам непушач), но и аз не понасям миризмата, особено да ми се омирисват косата и дрехите. Отвратително е. Като иска да пуши, да излезе навън. На маси с пушещи не сядам, мразя да ме опушват и по разни опашки и спирки, или някой от съседната маса.

Смятам, че жената се е опитвала да ти намекне, че не е ок да я опушваш. Според ме е трябвало да я попиташ дали е ок да пушиш в нейно присъствие. Сега, ако не си склонен да се съобразяваш, търси или пушачка, или такава, на която не й пречи.

Общи условия

Активация на акаунт