Ваксина против рак на шийката на матката...от 2007 в България?

  • 1 624
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Значи аз като съм на 22, мога да си я направя, така ли?

# 16
  • Мнения: 924
А откъде идват тези 26 години ограничение? Нещо нелогично ми се струва.

Не знам от къде идва това ограничение, но щом са го сложили значи има логика. Със сигурност е така, четох го на доста места и официалните документи ми донесе момичето вкъщи.

Много благодаря на тези от вас, които са се включили с обяснения. Пуснах темата, за да чуя и вашето мнение по въпроса и евентуално дали бихте си направили.
А че щеше да е хубаво виксината да е подходяща за всяка възраст е ясно. Иска ми се да мога да я препоръчам на сестра ми, майка ми, баба ми...

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 00:08 от rosito_m_m

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Май съм доста офф, но да не пускам нова тема...
Разчоплих си една бенка днес...и доста се притеснявам- да отида веднага на лекар или да позчакам за разни реакции...?!

# 18
  • Мнения: 8 462
Май съм доста офф, но да не пускам нова тема...
Разчоплих си една бенка днес...и доста се притеснявам- да отида веднага на лекар или да позчакам за разни реакции...?!
Иди.Но без паника.Не е задължително да стане нещо.

# 19
  • Мнения: 581
Открит папилома вирус на шийката се следи и се отстранява след няколко манипулации, но следенето в спец. заведение  е задължително поне веднъж на 6 месеца. До 2 група е нормално да е изследването, но от трета нагоре е желателна лекарска намеса. Колкото до ваксината явно, че цената наистина ще е непосилна за повечето българки. Жалко. Отново парите ще са определящи.  Sad

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 00:23 от Erica Purcell

# 20
  • Мнения: 4 390
Аз не съм привърженик на ваксините, принципно, но тази бих си я сложила без да се замисля.
За жалост съм позакъсняла...Отдавна съм минала 26 години...

# 21
  • Мнения: 4 390
След първото раждане съм имала леко разкъсване на шийката на матката, което не  са забелязали и не са зашили. Зарастнала е неправилно и сега е постоянен източник на инфекции. Цитонамазката ми е 2 група и в общи линии ми обясниха, че са възможни видоизменения след години Shocked
И при сестра ми положението е същото. Защо не си направиш пластика? На нея това й предложиха.

# 22
  • Мнения: 4 978
Цитонамазката ми е 2 група и в общи линии ми обясниха, че са възможни видоизменения след години Shocked

И моята е 2-ра група, и на мен не са ми казвали, че това е обезпокоително.
Просто поне веднъж годишно трябва да се прави, това е профилактиката.
Лекарите, с които съм говорила, казват, че хване ли се навреме, манипулацията е безобидна.

# 23
  • Мнения: 1 113
Аз разбрах, че ваксината ще влезе в списъка на задължителните за момичета от 9 до 26 г., а за останалите е пожелание. Освен ако не съм разбрала правилно newsm78

# 24
  • Мнения: 4 358
Аз съм малко резервирана. Ще следя през идните години как се развиват нещата и бих сложила на дъщеря си, ако всичко с ваксината е наред.
Чела съм, че всяка втора жена има такъв вирус, но той може никога да не се "обади".
При мен обаче не стана така - имам папилома вирус и една биопсия зад гърба си.

Редовни прегледи и засилване на имунитета - това е профилактиката!!! Няма да спирам да го повтарям, колкото и досадна вече да съм станала  Crossing Arms

Цитонамазка PAP II сама по себе си не е обезпокоителна. Редовни прегледи и колпоскопия веднъж годишно! Само така нещата ще са под контрол.

ВачеHug Hug Hug Ти си знаеш защо   bouquet

# 25
  • Мнения: 215
e ще има и за тези, които сме над 26г, та чак до 55 години.
другата година излиза и ваксината на Глаксо. Ето:

http://trud.bg/app/showarchive.asp?statid=32426&rubr=0&i … id=07&iy=2006

# 26
Аз бях много заинтригувана за тази ваксина и дори смятах да пускам тема.Искам да я сложа на дъщеря ми.Тя е на 11. Пък хубаво,че ще има и за над 26 години.Че ние с гайдите какво да правим,като сме на по 34 newsm78,пък още ни се живее Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 361
Аз разбрах, че ваксината ще влезе в списъка на задължителните за момичета от 9 до 26 г., а за останалите е пожелание. Освен ако не съм разбрала правилно newsm78
а дано  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт