Изнервят ли ви децата ви - 2 част?

  • 12 756
  • 111
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 835
Дишам дълбоко, броя да 100 и гледам да съм над нещата. Истина е, че в редките случаи, когато си позволя да покажа раздразнение, той става нетърпим. Колкото повече се изнервям, толкова повече реве. Така че в мой интерес е да запазвам спокойствие. Абе това дете определено ме учи на търпение, направо не мога да се позная Simple Smile
От собствен опит знам, че колкото повече се ядосвам, колкото повече й се карам в такива моменти, положението става все по-лошо и по-лошо. И резултатът накрая е, че аз съм в истерия, защото не съм успяла да постигна нищо (точно обратното положението се е влошило)  и детето е в истерия, защото съм му крещяла. Затова смятам, че единственият изход от тези ситуаций е на всяка цена да се опиташ да запазиш спокойствие и мислейки трезво да търсиш някакъв изход. Обаче е необходимо мнооооого въображение, признавам.

# 106
  • Мнения: 3 491


Не е ли малко гадничко да се опитвате да му махнете млякото? И  с каква цел го правите?  newsm78


И ние го направихме с голямото дете, когато стана на годинка и половина. Поради две основни съображения:
1.Ако заспива с бутилка мляко в устата, нараства много опасността от кариеси. Това при нас се оказа факт.
2.Ако на тази възраст поема големи количества мляко, както беше с него, не поема достатъчно разнообразна и витаминозна храна, защото млякото му пълни корема. Факт е, че след като му махнахме бутилката с мляко, започна да се храни с пъти по-добре.
Не е станало мирно и с мерак от негова страна. Опитите за плавно отбиване от бутилката не проработиха. Накрая баща му се заинати един ден, и каза - с млякото дотук.
Рева и се тръшка 3 дни. Накрая откри разнообразието на хладилника.

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 17:01 от блажка

# 107
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе това дете определено ме учи на търпение, направо не мога да се позная Simple Smile

И аз така....... Crazy

# 108
  • Мнения: 128
Да и нещата се влошиха, откакто тръгна на градина. Има чувството,че с мен разтоварва от слушането там. И аз крещя на моменти у нас като една психарка. В последно време и заспиването му е кошмарно.
И при нас е така. Да ви кажа изпитвам облекчение докато чета написаното от вас. Понякога като кресна два пъти и се чувствам най-лошата майка на света.
Беше кротко и послушно дете, но става все по-своенравен. Честно казано не искам да ходя никъде навън с него защото прави такива циркове за щяло и нещяло, че ни докарва до изтощение и мен и баща си.

# 109
Може би съм мързелива и смятам че сама ще се отгледа, и ме изнервя когато иска внимание. А е досадна колкото си иска.  Ето сега е 12 часа а тя подскача из леглото като пеперудка и се звери в мен. До преди малко рева, ей така защото и е кеф, или от зъбите. Вече и аз незнам. Внезапно през деня ей така се тръшва на пода като цепеница и почва да реве със всичка сила все едно я убиват. Изкарва ми акъла. Няма детска градина за съжаление, още е малка / на година и 2 месеца/ А с нищо не мога да и привлека вниманието. По горе беше писано, яде каквото и когато си поиска, още пие мляко. Цирк пълен, резултат аз съм със скъсани нерви/почнах насън да скърцам със зъби/ Никога преди това не ми се е случвало. Ужасно е! Който си мисли че търпение и спокойствие му е майката пред циркове и лигавщини да пийне една студена вода от мен. #2gunfire Naughty Crossing Arms

# 110
  • Мнения: 6 164
Точно като теб се чувствам  с тази разлика че не ревем и не се дерем а постоянно мрънкаме. И че е дуо  Mr. Green

 #Crazy Моля те кажи ми, че ходят на ясли и градини и че не си по цял ден с тях?  Praynig

Извинете, че се намесвам в темата ви /моят син е малък - рано ми е за тук  Mr. Green/, но една от майките с които излизаме има двама сина - на 3 г. и на 1 и половина. Никога не ги е давала на ясли, детски градини, понякога някоя баба взима големия, общо взето е сама по цял ден с двете деца, малкия е голям тръшкалник, чак аз му се чудя как 5 мин. не седи спокоен, но тази жена един път не съм я видяла да се ядоса! Shocked Винаги е ултраспокойна, що се отнася до децата. За друго може да изкрейзи, определено не е някакъв темерут, но към децата е желЕзно спокойна! Peace Мисля, че е до вътрешна нагласа и ти ще можеш, ако се опиташ!

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Евала на такива майки! Благородно им завиждам!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт