Сърдечни проблеми при котка и кастрация

  • 1 294
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Здравейте, нашето коте има сърдечен шум, който засега не успява да израсте. Лекарят каза, че това е проблем за бъдеща кастрация. Има ли в групата хора с подобен проблем? Как се действа в такъв случай? Животното не се кастрира или има други опции?

# 1
  • Мнения: 1 073
Драмата до колкото знам е с упойката, сърцето трябва да е силно, може да се консултирате с други ветеринари в по-големите и известни клиники. Но ако не може, не може и това е. Но все пак, вижте какво ще кажат. Ако е мъжко нещата са по-лесно, упойката е много краткотрайна, лекичка, но ако е женско е малко по-сложно.
За хапчета против разгонване не мислете, там нещата могат да станат много сериозни и да навредят на животното много повече.

# 2
  • Мнения: 18 993
Чувала съм, че инхалационна упойка се използва в такива случаи, ако не са извънредно сериозно проблемите, защото е по-щадяща. Но като дойде времето за кастрация, се консултирайте, най-добре да имате и второ, независимо мнение от специалист. За мъжко коте е доста по-лека процедурата, отколкото при женско и упойката ще е по-краткотрайна.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 190
За тези случаи има Супрелорин. Нещо като чип, сработва с хипофизата и представлява временна кастрация, за 12-18 месеца.
С това контролират популациите в зоопаркове и развъдници.
Твърди се, че е безвредно; надали 100 процента е така, но със сигурност няма нищо общо с останалите ужасни препарати против разгонване.
Но цената е около 150 лв. като порядък.
Може би е разумно да го приложите веднъж и като премине действието му, отново да направите контролен преглед на сърцето на котето.
Допълвам и име на най-добрия и квалифициран ветеринарен кардиолог (според всеобщи мнения, които съм чела от хора с развъдници) - Ранко Георгиев в ЦВК (София).

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 12:29 от Red

# 4
  • Мнения: 415
https://много благодаря на всички включили се. Котенцето е мъжко. Ще чакаме още няколко месеца да го израсте. Надявам се.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 190
При мъжко коте поне нямате пряк риск за здравето му, ако не е кастриран, за разлика от женските.
Желая ви всичко да се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт