Къпете ли всеки ден?

  • 3 713
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 028
до 1 година къпех 1 път в седмицата, само с масло за баня, без сапун и без мазнотии след това. В момента я къпя 3-4 пъти в седмицата. Tired
Успех.

# 106
  • Мнения: 434
Няма нищо по хубаво от това да създадеш добри хигиени навици на детето си и по тази причина и до днес синчето се къпе всяка вечер,косата два пъти седмично.Понякога от мързел се опитвам да изкръшкам,но той не ме оставя на мира докато не го вкарам в банята.Дано скоро започне сам да се оправя с душа.

# 107
  • Мнения: 372
в нашето семейство всички се къпем всеки ден. не ни е навредило.
И ние сме така Peace

# 108
Когато е лято често се прибираме по-мръсни и от коминочистач та затова е наложително.Но когато дойде зимата и ми е студено дори и със анцуг не ги насилвам да ги къпя.Да уточна че имам 32 момиченца при каката е ритуал всяка вечер да се мие дупето защото много често и се засича пък и в детската градина не се бърше.А малката 2г. доскоро я къпах всяка вечер обаче сега като взе да застудява пропускам отвреме на време за да не настине, но пък си остава миенето.Мисля че нищо не пречи да се къпят всеки ден(без косата)

# 109
  • Мнения: 7 803
през ден, през два, както дойде

# 110
  • Мнения: 2 022
До 3-4 месечена възраст къпехме всеки ден, но беше лято. Сега къпем през ден. Къпането на толкова малко бебе ми изглежда по-скоро релаксираща и отпускаща процедура, отколкото чисто хигиенна. Къпем с олио за баня. Когато пораснат и започнат да играят и се цапат ще се наложи да къпем всеки ден, разбира се. С това застудяване по-скоро ще треперя да не простудим някой и затова разредихме къпанията.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
всяка вечер го къпем Peace

# 112
  • Свиленград
  • Мнения: 269
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
Без къпане няма заспиване!

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 819
Всеки ден го къпем но косата я мием през ден  newsm78 то не че има много коса де  Joy

# 114
  • Мнения: 138
Laughingкато прочетох темата, първото за което си помислих беше дали ние родителите се къпем всеки ден, и да ви призная ми стана много смешно....иначе аз не ги къпя всеки ден. когато боледуват пък въобще. лятото почти всеки ден бяха под душа, но сега най-много 2 пъти на седмица. доколкото знам в Америка също са мързеливички като мен, въпрос на система е, и на навици на детето и на родителите, както и на време.......но не мога да не се съглася, че къпането си остава най-голямата радост и за двамата ми юнаци.
а да ви попитам,пускате ли децата си при вас докато се къпете, и те/то/ не плачат ли ако ги оставяте сами....аз ги пускам да зяпат и да се смеят и си се къпя на отворена врата....смях не смях, това е положението с двама юнаци, като мойте.

# 115
  • Мнения: 4 806
аз се къпя всеки ден. На мен не ми е навредило.
Старая се дъщеря ми да е къпана всеки ден, освен, ако няма сериозни причини това да не се случи.

# 116
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Къпем се всеки ден, на 5мес. сме, освен ако не сме били на вън до много късно.Не мисля че водата може да навреди, освен ако детенце не с прекалено суха кожа.Аз се къпя всеки ден и смятам така да уча и дъщеря си.Все още няма коса, но като порасне мисля да я мия по-рядко.Но банята ни остава ритуал, и нашето бебче си знае че след баня има ядене и сън до сутринта и не мисля да й променям нагласата и навиците.

# 117
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
В Германия много жени си къпят бебетата веднъж в седмицата със същия мотив ( за отмиването на защитен слой... ), но на мен ми изглежда абсурдно....

# 118
  • Мнения: 1 370
От както се е родил го къпя през ден. Така ме посъветва педиатъра, защото бебето ми беше с много суха кожа.

# 119
  • Мнения: 453
Всеки ден, а е със суха кожа!! Сапун ползвам само за ръцете и дупето, косата поливаме само с вода, но всеки ден (освен ако не е настинал). Задължително после мажем с лосион и крем  Peace За суха кожа добре действа олиото за баня на Мустела, но за всеки ден излиза доста скъпо (при наличието на проблем обаче си заслужава, разбира се).

Общи условия

Активация на акаунт