Бебе с ХИВ във Втора градска

  • 2 641
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 002
наскоро четох, че относително малък (говорим за под10%) от децата на майки, които са ХИВ - позитивни се раждат с този вирус.
и аз това съм чела , но през бремеността жената трябва да пие съответните лекарства

# 16
  • Мнения: 2 070
Стига пак с това морално неморално, просто трябва да стане задължително изследването за бременните... Какъв е проблема...

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Майката е интравенозна наркоманка.
Известно е коя е.
Детето ще остане малко в неонатологията и после ще го изпратят в дом.

..така казаха по новините сутринта.

# 18
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Аз пък не разбирам защо да има опасност за останалите бебета. Всеки медицински работник трябва да е запознат с начините на обслужване на такива пациенти и при спазване на елементарни предпазни средства не мисля, че е проблем. Никой няма право да отказва лечение на такъв пациент!

# 19
  • Мнения: 6 206
Майката е интравенозна наркоманка.
Известно е коя е.
Детето ще остане малко в неонатологията и после ще го изпратят в дом.

..така казаха по новините сутринта.
Това е страшно тъжно!
Дано се намери някой добър човек, който да поеме грижата за това невиновно за нищо създание! Praynig
Милата душичка, знае ли се момиче или момче е?
Какво е състоянието му?

# 20
  • Мнения: X

Дано се намери някой добър човек, който да поеме грижата за това невиновно за нищо създание! Praynig

Да, "много добрият човек" ще  е държавата, за огромно съжаление.

# 21
  • Мнения: 581
Милата рожбичка Sad Cry Sad

А при мен задължително си правих изследване за спин и други болести когато разбрах че чакам бебе, дори  някои по мое настояване защото съм претърпяла доста операции и се тревожех дали всичко е наред. Чувала съм, че за спин се прави при всяка бременна, но явно не се спазва. Незнам newsm78 А тази майка явно изобщо не е ходила по доктори.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте вчера на какво попаднах тук.....едно момиче иска да помогне на бебето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133872.0

# 23
  • Мнения: 5 618
Доколкото разбрах, не е сигурно, че е болно-щяло да се разбере със сигурност след 6 месеца. Дано всичко с мъника е наред.

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 14:48 от kati_v

# 24
  • Мнения: 2 099
Пак опряхме до въпроса какво е морално и какво не.Морала е вътрешно усещане,не би следвало да се класифицира,нещо което за мен е морално,за Гошо,Пешо или Драгой може да е неморално.Тъпо е ако някой вземе че задължително ме накара да си правя изследване за наличие на СПИН.И какво става в Бг?Знае се отношението на околните към болните,като от болни от проказа,като към чумави???Да ги затваряме в клиники за да не се зарази някой евентуално?
Процента на бебета носители,заразени от майката е доста нисък мисля че беше около 17%.Истината е че Бг лекари ги е страх да работят с такива пациенти,страх ги е защото нямат необходимите консумативи за да се пазят.Всеки е виждал условията в болниците,наскоро четох и тема в която се говореше как не ползвали ръкавици при гинекологичен преглед на бременни!!!Това е тъжната картина.
Бях бременна в Германия и един от най добрите хора които познавах беше хив положителен.Ами не спрях да се виждам с него,излизахме заедно,обикаляхме по магазини,даже понякога идваше с мене на преглед когато мъжа ми отсъстваше,закара ме до болницата...никой никога не му отказа медицинска помощ.
Жалко за детето че е изоставено,горката душица даже и да не е болна има малък шанс да бъде щастлива...така е като сме без закони,не може и да го вземе това детенце някой който го иска.Щото надали има подпис че майката го е оставила за осиновяване,просто го е хвърлила там все едно е някакъв страничен продукт.

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Стига пак с това морално неморално, просто трябва да стане задължително изследването за бременните... Какъв е проблема...

Съгласна съм!   bouquet

# 26
  • Мнения: 6 167
По Дарик - в преглед на печата, цитираха "24 часа".

„Изоставиха бебе със СПИН” – такава история е на челото на „24 часа”. Тя разказва за млада жена, носителка на СПИН, която родила момченце и го изоставила във Втора градска болница в София. Бебето обаче, трябвало да бъде преместено от клиниката по неонатология, поради опасност за другите новородени. Така болниците си го прехвърлят, а междувременно се издирва майката.




Носителка на СПИН!  Crazy
егати неграмотната медия.

не може да има задължителни изследвания за ХИВ.
не може и няма да има такива.
за ХИВ изследванията са анонимни и доброволни.

не е законно, тест направен в лаборатория Х
да бъде обявяван, тъй като никоя лаборатория
няма право да потвърждава ХИВ пациент.

лаборатория  ( например в НЦН) , която прави тест за ХИВ, няма
право да обявява серопозитивен,
дори при получен
евентуален положителен резултат.

дори да ви изследват сега, теста , ще даде отговор за състоянието ви преди 3 месеца, поради латентния период на вируса.
тоест, не дава състояние 'в момента'. тестовете са'полеви', тоест, вероятност за разминаване има.

след като се получи евентуален положителен резултат в лаборатория Х,
тя отива на второ ниво - национална лаборатория.... ( не се сещам
пълното й име), която само  и единствено тя може да
регистрира вирусоносител.

при тях пациентите с евентуален положителен резултат
отиват като кодове.

след 2на проверка ( мисля , че се правят 2 изледвания ELISA)
нац. лаборатория потвърждава вирусоносителя и едва тогава
има процедура по частичното премахване на неговата анонимност,
за да може да получи достъп до съответно медицинско обслужване.




# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Доколкото разбрах, не е сигурно, че е болно-щяло да се разбере със сигурност дслед 6 месеца. Дано всичко с мъника е наред.
Не е уточнено дали бебето е болно!

# 28
  • Мнения: 6 167
Доколкото разбрах, не е сигурно, че е болно-щяло да се разбере със сигурност дслед 6 месеца. Дано всичко с мъника е наред.
Не е уточнено дали бебето е болно!

бебето не е болно.
няма и да стане болно, защото СПИН не е болест.

ако е носител на ХИВ това изобщо не означава, че бебето е болно.
живот и здраве, може да живее, а някои бебета отхвърлят вируса след 3тия месец.
по неясни причини, но има такива бебета и процента им не е малък.

докато не се получи потвържедние от националната лаборатория с дългото име, бебето няма и да бъде потвърдено, като серопозитивно. а когато и ако е положително, няма да разберем.

медиите вече няма да имат интерес от това да го разнасят, като циркова маймуна и нещата ще си дойдат по местата.

да е живо и здраво може и в гимназия да влезе!

# 29
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Целта и на двата постинга е да се каже,че заглавието на темата е погрешно.Бебето не е болно и не е установено дали е носител на ХИВ.Серопозитивна майка роди и изостави бебето си във Втора градска.А дай боже да е здраво и щастливо бебе и да си намери ново семейство!!!

Общи условия

Активация на акаунт