ниско прикрепена плацента

  • 5 927
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160
И при мен беше така и после се вдигна. При плацента превиа тоталис плацентата запушва канала на шийката и това пречи на нормално раждане. Също така се повишава риска от кървене и отлепване и препоръчват повече пазене и почивка, понякога в болница. Това е, което знам. Но най-често ниската плацента в твоите седмици се качва към нормалното си положение. Успех  bouquet
Абсолютно точно,при пълна плацента превия,ако не издигне е задължително секцио,защото при едно нормално раждане ,ако първо ще тръгне плацентата, значи че бебето се задушава в матката,както се изрази доктора"все едно му пробиваш водолазния костюм".Аз също бях така,в 13 седмица прокървих и лежах в болница 1 месец,до 7-8 месец леко се беше изместила до положение да покрива едната страна на канала,и сега в 9 месец се оказа че се вдигнала и е над главичката на детето!Но през цялата бременност трябва да се пазиш много,без тежко,без секс,повече да си почиваш,иначе има вероятност да прокървиш!Успех,леко и безпроблемно раждане!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 067
Ниско прикрепената плацента ми беше открита в 22 г.с.
Много момичета се оплакват от това, но ти не се притеснявай, нормално плацентата се вдига 7-8 месец. Просто трябва да те следят. И никакво натоварване и секс!!!

# 17
  • Мнения: 656
Докато бях бременна и на мен ми откриха ниско разположена плацента в 15 г.с. и така до края на бременността при всеки преглед наблюдаващата ме докторка постоянно казваше, че плацентата е прикрепена ниско, и всичко това само за да си направя при нея секцио. Аз реших, че ще раждам при друг доктор, който при прегледа видя, че такова нещо като ниско прикрепена плацента просто съм нямала, а няма да ви кажа колко опаковки Магнерич изпих.

Общи условия

Активация на акаунт