Кой разбира от кокошки!!!?!? Професионална молба

  • 4 080
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 772
Джинки.
Поне, така са представени в зоопарка. Mr. Green

Джинките са японските петленца. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 877
благодарско!   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 405
Кой разбира от кокошки!!!?!? Професионална ДАРБА

така го прочетох поне 10 пъти. То си е дарба да разбираш от кокошки.

http://www.zooferma.info/aves.html

тук има разни породи, но не го разгледах подробно.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мъжът ми казва, че разбира от кокошки, но едва ли е срещал и такава.  Rolling Eyes
Като я намериш със сигурност, да пишеш, че да науча и аз барем една кокоша порода.
Успех!  Hug

# 19
  • Мнения: 5 877
единствено установих, че баба ми гледа бял легхорн.
Кръстих я гривеста кокошка, а дано не ме бият.

# 20
  • Мнения: 3 405
Houdan / Худан е град във Франция, възможно е породата да се произнася също Худан.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
а, анджелинините кокошки и аз ги разгледах, ама не разпознах сред тях андиния екземпляр.
тоя бял легхорн звучи като митично същество някакво, ама си е най-обикновена кокошка.
анда, баба ти застройва ли супата с яйце от бял легхорн?  Joy

# 22
  • Мнения: 5 877
мдаааа....

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А на мен най ми хареса предложението да я кръстиш Худини... Grinning

# 24
  • Мнения: 5 877
ще изземе функциите на главния герой в разказа, който е полупитомен пор на име Средни Ващар.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Houdan / Худан е град във Франция, възможно е породата да се произнася също Худан.
ееееее, ти направо разгада мистерията!
четете:

Houdans

This old French breed was known as the Normandy fowl when first imported into England in 1850. It takes its present name from the town of Houdan, located in a section of France where large numbers of Houdans were bred and raised in past years for the Paris and London markets.

In shape, the Houdan, resembles the Dorking, to which it probably owes its fifth toe. Crevecoeurs and Polish may also have been used in the original crosses. The Houdan is esteemed highly in France for its fine meat qualities and its large white eggs.

The Mottled Houdan came to American in 1865. The White Houdan originated in American, the result of crossing White Polish with Mottled Houdans.

This is a general purpose, non-sitting fowl for the production of meat and eggs. The skin color is white and the egg shells are white.

# 26
# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Средни Ващар hahaha
Много съм заинтригувана. Как може да стане прочитането на разказа, моля? Flutter

# 28
  • Мнения: 25 610
Не знам дали става въпрос за същата порода или някаква подобна кръстоска, обаче бабите на село наричат такива кокошлета "качулати".
Можеш да си кръстиш кудкудячката Качулатка.  Laughing
А има и "гащати". Най-интересни са кръстоските между двата вида - хем с качулка, хем с гащи.  Laughing Laughing Laughing
За головратите да разказвам ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам дали става въпрос за същата порода или някаква подобна кръстоска, обаче бабите на село наричат такива кокошлета "качулати".
Можеш да си кръстиш кудкудячката Качулатка.  Laughing
А има и "гащати". Най-интересни са кръстоските между двата вида - хем с качулка, хем с гащи.  Laughing Laughing Laughing
За головратите да разказвам ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Точно така ги знам и аз от баба си Joy...
А на головратите казваше - голошиести bowuu....
Ама то има и голошиести, които са и качулати едновременно...
А за еребати чували ли сте Laughing...

Общи условия

Активация на акаунт