Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 73

  • 34 879
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тъкмо щях да кажа, че сигурно в големите строителни хипермаркети има готови, поразгледайте.

# 676
  • Мнения: 493
arino, в такъв случай е хубаво да се проучи въпросът дали е възможно например пердетата и щората да са от един и същи плат. Иначе не е никакъв проблем да се дърпа перде, което иначе стои при прозорците (на такъв г-образен корниз), но при мен помещението е спалня и терасата не се ползва интензивно.
дането, много хубаво предложение! Нещо такова имах предвид, но не го бях "видяла" толкова красиво. Предполагам може да се направи и отместващо/откачащо се.

# 677
  • Мнения: 2 687
Ооо мисля само ако намеря общи платове. Но пак не мога да се го представя дали ще е ок. Zavesi.bg май работят само с готови римски...

# 678
  • Мнения: 9 774
За кутията на радиатора - може просто да е с отварящи се вратички.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 423
Те декоративните маски за радиатори просто се отместват, когато има нужда, не се прикрепят трайно.
Ако пък го правите по поръчка, може да е с отваряема предна част, като този

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
В едно голямо общо помещение /холокухня- около 30кв.м/ бихте ли сложили два различни килима - под трапезната маса и пред дивана съответно? Или по-добре ще стои ако са еднакви.

# 681
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Ние имахме два различни килима в две части на едно отворено помещение, в една и съща цветова гама, но единия беше на цветя, а други на правоъгълници. На нас ни харесваше Simple Smile
П.С. Аз много се чудех и от фирмата, от която ги купихме преди 13 години дойдоха с няколко вкъщи и опитвахме, харесахме два и ги платихме.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз бих. Ако килимите не се бият стилово и цветово и отговарят на общия стил на интериора, могат много приятно да подчертаят зонирането:





# 683
  • Мнения: 493
Стига да не се "бият" цветово, защо не? Имам познати, чиито акцентни цветове са синьо и горчица в цялото помещение и са сложили под трапезарната маса син килим, а под холната - горчица, като двата са едни и същи по дебелина и състав, само цветовете са различни. Ако пък двата къта са отделени с диван, мебел или някакъв плот и от едното не се вижда килима на другото, може и съвсем разлилчни да стоят добре.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 423
Под "да се бият цветово" разбирам цветовете им да не се връзват с общия интериор (примерно, ярък килим на цветя + класически персийски в сканди хол без свързващи цветови акценти).

# 685
  • Мнения: 2 687
от перде-темата ми помогнаха - ето ако на някого е полезно.

# 686
  • Мнения: 118
Здравейте, ще имам нужда от съвет.

Тъй като за известно време ще спим в гостната, която едва побира леглата, решихме да запазим стара соц. секция която да освежим и използваме за съхранение на вещи към момента.
Първоначално мислех да я боядисаме тъмно синьо, обаче сега малко се колебая ...
Сиви стени и диван. Бели подови первази, бяла дограма и 1 бяла плъзгаща се врата.
Подът ще е дъб, средно тъмен, топъл.
Пак нагледно какво имаме сигурно.
И идеи за цвят на секцията?



# 687
  • Мнения: 293
Здравейте, имам нужда отново от съвет. Вече напредваме с ремонта на новия ни дом. В процес на боядисване сме, обаче за фигурата в хола нещо не успяваме да измислим съчетание с цветовете на стените. Бих била благодарна за съвет и предложение. Прикачвам снимки. Едната стена е spirit мазилка светло синьо, а отсрещната още по-светъл нюанс на синьо, на живо изглежда дори като бяло. Осветлението на фигурата освен лунички ще е и с вътрешно осветление. С ММ в началото мислехме фигурата да е в сиво, но вече не сме толкова убедени и затова ще се радваме на съвет и предложения.


# 688
  • Sofia
  • Мнения: 56
Ето няколко идеи Simple Smile но някакси на мен лично ми допада бяла фигура особенно ако ще имате осветление по контурите, това ви следвало да е достатъчен акцент:























Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 10:49 от MiladyZ

# 689
  • Мнения: 39 309
Deronii, аз бих оставила целия таван бял. Има неща, които ми идват в повече:
1- два вида осветление,
2- окачен таван със странни форми,
3- 2 цвята стени,
4- допълнителна различна мазилка на едната страна,
5- и цялата тази картинка е разположена на 20 квадрата.

Общи условия

Активация на акаунт