Пъпна връв около врата

  • 3 151
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
И аз бях с увита пъпна връв и до последно не се знаеше секцио ли ще е или нормално.Коремът ми не слизаше надолу до края. Родих нормално с епизиотомия.

# 16
  • Мнения: 13 810
Аз бих отишла при още един или двама доктори, за да се уверя , че е така. Възможно е, това да е нов метод на докторите да си просят пари за секцио. Twisted Evil
Докторката, която ми следеше бременността, ми беше казала, че и се е случвало да държи бебета  в ръцете си с тройно увита пъпна връв. Не е толкова рядко явление явно.
Дано всичко да бъде наред!

Здравейте .
И аз започвам да си мисля , че това да е нов метод на докторите да си просят пари за секцио. Twisted Evil
Дъщеря ми се роди със същия проблем и тройно увита пъпна връв - преди 8 години. Когато влязох да раждам следиха тоновете на детето постоянно. Независимо от напъните , Ирена се беше заклещила заради пъпната връв. Накрая се наложи да ми направят малък разрез - епизотомия  , но в никакъв случай дори не се споменаваше секцио.
Така или иначе до последния момент нещата могат да се променят , а за секцио винаги може да има време- то е като "крайната мярка"
Simple Smile

# 17
  • Мнения: 766
Симона постоянно се въртеше в корема ми и си сменяше позицията си. И лекарят ми ми беше казал, че е възможно да е с увита пъпна връв (а сигурно го е знаел).
Но раждането протече нормално.
И лекаря и акушерката определено знаеха какво правят.
Резултата е доста шевове за мен (който определено не са от значение),
няколко секунди, в който бебето не изплаква и на теб ти се струват вечност,
и около месец червени очички на бебенцето от спукани капиляри.

След раждането си казах, че дори и при най-малки съмнения, следващия път ще родя секцио.

# 18
  • Мнения: 3 089
следи за движения на плода. ако не усещаш такива - изстрелвай се директно за тонове. за съжаление съвсем наскоро се случи нещастие с бебето на една мама по същите причини. не те плаша излишно, мисля. просто следи знаците и всичко ще е наред.

# 19
  • Мнения: 20
 Аз съм била с увита около врата пъпна връв, но лекарите са разбрали чак при самото раждане, което е било много тежко за маика ми. Тя ми е казвала, че съм се родила почти лилава. Но в твоя случаи след като лекарите знаят предварително ще напражят каквото трябва. Иначе за бременноста ти немисля че сте има проблем

# 20
  • Мнения: 942
Аз съм чувала за доста такива случаи. Моята мома беше с увита връв, поне така каза татко и, но ние не го знаехме докато не излезе. Раждането мина бързо и лесно Peace.
И при нас така Peace

# 21
  • Мнения: 1 350
Преди месец и половина родих сина си-спешно секцио две седмици преди термин.Милия беше с 4-ри пъти завита през врата пъпна връв, 1 път през корема и с истински двоен възел-причината поради,която детето не наддаваше на тегло.Преди 7 години пак със спешно секцио родих дъщеря ми-загубиха се тоновете и по време на раждането пак поради дългата пъпна връв завита 3 пъти през врата  през памото и през крака и пак беше с ниско тегло.Ако трябваше да родя  нормално,както жените навремето,сега децата ми нямаше да са живи вероятно,а вероятно и аз.Иначе док. каза ,че почти всички бебоци се раждат с увита връв и само понякога това може да е фатално.Съветът ми е да следиш сърдечните тонове на бебчо преди и по време на раждането и ако са в норма,няма страшно можеш да си родиш и нормално...... Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Моят син беше с двойно увита пъпна връв. Родих нормално но с помоща на докторката /скочи ми на корема/ През цялото време слушаха тоновете на бебчо. След като го родих видях, че е много син и за миг дъха ми спря но след това чух най-милото изплакване и се успокоих.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 199
Бебето на моя приятелка се роди с увита пъпна връв около вратлето и имаше лоши последствия за него.. Каза, че не са я гледали предварително на ехограф и затова не са видяли проблема. При напъването бебето се задушило и няколко секунди е бил спрян притока на кислород към мозъка, в следствие на което една част от него е бил безвъзвратно увреден. Сега детенцето е вече на почти 3 годинки, не може да седи, да върви, да говори... Тъжна, много тъжна история, а то милото е толкова хубаво и чаровно дете....
Може би увиването на пъпната връв около вратлето не винаги има тагива трагични последствия, но според мен ако в дадената ситуация има и най-малък риск за здравето на бебето най-добре е да се направи секцио.

# 24
  • Мнения: 3 089
ако в дадената ситуация има и най-малък риск за здравето на бебето най-добре е да се направи секцио.
абсолютно е така  Peace

# 25
  • Мнения: 903
И на моята принцеса и беше увита пъпната връв около врата, но аз го научих това като родих... Е имах лоши тонове цял ден, но нищо повече всичко мина и се хвана навреме...
Лека бременност и успех   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 455
И двете ми деца бяха с увита пъпна връв.Първото ми раждане беше много тежко и продължително и след като родих ми казаха че детето замалко да се задуши.Второто го хванахме още към седмия месец,че е с увита връв и аз много се страхувах постоянно разпитвах и плаках.Докторът който ме израждаше ми обясни,че има много такива случаи и няма от какво да се притеснявам.Накрая си родих нормално без проблеми.Моят съвет е да не се притесняваш,а просто предупреди доктора който ще те изражда.Успех и леко раждане!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 224
Бебка също беше с двойно увита пъпна връв, но това го научих при раждането.
Пък и то мина много бързо и леко. Акушерката, която ме израждаше така спокойно ми каза за пъпната връв, че аз не се стреснах толкова. Малката дори си беше с двойна гушка.
Важното е да следиш ритничетата на бебето - поне два пъти на ден.
Преди всичко мисли положително! Дано всичко да е ОК.

# 28
  • Мнения: 6 164
При повечето бебета е така, но рядко го споделят лекарите, за да не притесняват майките излишно, защото това нищо не значи. Това ми го каза д-р Димитрова от МЦ "Фемина", където ходихме на триизмерен ехограф. Аз я попитах от любопитство къде е, тя се колебаеше дали да ми отговори и ми показа, че на екрана се вижда, че минава през врата, но не можело да се каже дали е увита. Според мен ми го спести умишлено, защото като родих месец по-късно, се оказа, че е била изключително дълга пъпна връв и тройно увита! Shocked Нямаше проблеми. Hug Леко раждане!  bouquet

# 29
Искам да благодаря на всички!
Записах час при втори лекар,д-р Марков от МЦ Фемина.В 5 месец бях при него на преглед и останах страшно доволна.
До раждането има доста време,така че се надявам нещата да се оправят.Гледам доста оптимистично на нещата общо взето и вярвам че всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт