Как да си спра кърмата?

  • 2 574
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Аз пих хапчета по схема-4 бяха, скъпички са, но нямах нито главоболие , нито нищо.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не съм пила хапчета. Цедях по съвсем малко, колкото да премине напрежението в гърдите. Спря ми много бързо кърмата.

# 17
  • Мнения: 2 197
В никакъв случай не пий хапчета без лекарско предписание, особено ако си с ниско кръвно. Опитай да спреш кърмата както са ти написали по-горе, с постепенно разреждане на цеденията. По мое мнение ако запазиш кърменията, даже и 1-2 да са, много по-бавно ще ти спре кърмата, защото първо бебето дърпа по-силно от която и да е помпа и това допълнително стимулира лактацията, а съществува и психологическа стимулация от самото кърмене. Аз лично мисля, че 6 месеца кърмене са напълно достатъчни за бебето. След 6-тия месец определено майчиното мляко не осигурява всички необходими микроелементи (особено желязото). Плюс това при този невероятно чист въздух и тази прекрасна храна, която поемаме, да не говорим за цигарения дим и другите замърсявания, които са около нас не мисля, че кърмата е по-добра от адаптираното мляко, което на тази възраст е малка част от храненията му. Иначе аз също спрях отведнъж, още на 4-тия месец, изцедила съм се 1 или 2 пъти и толкова, но това пак е индивидуално.

# 18
  • Мнения: 1 149
 NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?

Айде, нЕма нужда  Stop

# 20
  • Мнения: 5 103
NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?

Айде, нЕма нужда  Stop

Точно  къде прочете, че иска съвет да кърми или не, че даваш мнение по този въпрос.
Пита КАК ДА СИ СПРЕ КЪРМАТА,а не иска мнение кое е грях и кое не.

# 21
  • Мнения: 7 640
Не е нужно да взимаш лекарства. Не са никак безврдени. Просто разреждаш до минимум кърменията, и постепенно спираш. Ако гърдите ти се препълват, изцеждаш съвсем малко, колкото да ти олекне. В никакъв случай не я спирай от раз.

най- физиологичният начин Peace

А това с греха- нужно ли беше #Cussing out

# 22
  • София
  • Мнения: 2 434
Аз пих хапчета по схема-4 бяха, скъпички са, но нямах нито главоболие , нито нищо.
  Хапчетата се казваха Достинекс/ако си спомням правилно/.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 221
NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?

 smile3556 Я, моля те, вземи се свести!

# 24
  • Мнения: 5 103
Аз пих хапчета по схема-4 бяха, скъпички са, но нямах нито главоболие , нито нищо.
  Хапчетата се казваха Достинекс/ако си спомням правилно/.
Tочно така   bouquet

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?
Естествено, че детето ми е по-важно от всичко! И не мисля, че е грях това, че ходя на работа по 9-10 часа на ден, за да мога да му осигуря най-доброто сега и за в бъдеще, вместо да се размотавам по разходки и кафета по цял ден! И не смятам, че е грях, че откакто се е родила се помпя на всеки 3 часа и че от помпата ми за кърма ми излязоха мазоли на ръцете! Толкова! Не смятам за нужно да давам повече обяснения за каквото и да е!

Благодаря още веднъж, сладурки, за съветите ви!  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 097
 #Shocked #Shocked #Shocked
Темата направо ме втрещи  Crazy
Не, защото искаш да си спираш кърмата, това  го знам от няколко седмици. Аз даже ти се чудя как не ти писна по-рано, цедене на всеки 3 часа  #Crazy
Обаче това, което ме притеснява е хиперлактацията, дето я имаш. С такава хиперлактация как ще я спираш, не ми се мисли... Shocked Щото си спомням снимките от фризера ти, още са ми пред очите #Shocked ...
Дано всичко мине лесно и за двете ви  Heart Eyes

И да цинкаш снахето от Лео  Mr. Green

п.с. Днес цял ден си мисля за теб. Сетих се за компресите от зелеви листа и да намалиш течностите. Последното имаше ефект при мен в началото, когато м исе препълваха. През 2 часа цедях 120 мл от една гърда  и  bombs  едвааааа едва омекваше. Сигурно ако цедях до дупка и щеше да е лудница  Crazy
КАто намалих течностите ДО 1 литър на ден положението стана търпимо. Само един ден беше много жега и се изпуснах да пия към 3 литра вода... Е, нЕма друга като мен...цяла нощ не спях, едвам смогвах да изсипвам колекторите...все бяха пълни  #Crazy

А ти нали имап пълен фризер, какво ще го правиш? Щото писа, че от 6 м. почваш на АМ.... Предполагам след оползотворяването на резервите.  Grinning
айде, нещо се отплеснах аз...  Hug
Успех!

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 22:41 от crazybrat

# 27
  • Мнения: 742
Аз също с хапчета я спрях, но не помня какви бяха изписани докторката купиха ми ги и аз само пих. Пробвах варианта с цеден ето по-малко не беше истина как се подуваха и ме боляха....

# 28
  • Мнения: 2 039
NaughtyНе спирай да кърмиш.Защо не си помислиш пак ThinkingДетето ти не е ли по-важно от всичко newsm78Ще се радвам ако размислиш  bouquetАз правих всичко възможно да кърмя колкото се може повече а ти ще спираш да кърмиш Crossing ArmsГрях ми се струва е това към детето ти.Не мислиш ли?

 doh

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ако предпочетеш естественият вариант на спиране на кърмата - без хапчета - погледни това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

Отвара от градински чай (салвия) + мента - по-силна, 3-4 чаши на ден, би трябвало да помогне - те действат потискащо на лактацията.

Изцеждане не до последна капка, а само до облекчаване на напрежението, с плавно увеличаване на интервалите, както пише Free Soul.

Носене на добър сутиен, без пристягане на гърдите.

Временно ограничаване на течностите (но не дехидратация!) - примерно ако пиеш сега 2,5 литра, да намалиш на 1,8-2, нещо такова - стига да не прежадняваш.

Зелеви компреси - също помагат против препълване, отделно облекчават, ако се случи да се образуват бучки.

Лецитин! Ако няма проблеми - профилактична доза от 1 капсула (1,000 или 1,200 мг) на ден по време на спирането на кърмата и известно време след това.

Изцедената по време на потискането на лактацията кърма спокойно можеш да даваш на бебето (ако я спираш с хормонални препарат обаче, не съм сигурна в последното).

Общи условия

Активация на акаунт