Ох, ваксини, ох, кеф! За всички ще има, голям кеф! 217-та НЕМСКА тема

  • 19 594
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 012
Да, Бибит, от първа доза.
Снаха ми в България се ваксинира с две дози Астра, освен дискомфорт на мястото на боцкането, други оплаквания нямаше. Каза даже, че е престанала да боледува, иначе все беше с течащ нос и проблеми с гърлото.

# 16
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Софт, не само в Германия се следи за реакция след ваксиниране.
И в България е така. И майка ми е седяла в коридора за всеки случай.

Има редки случаи на силни алергични реакции, нали трябва да си наблизо, ако се случи да си измежду тях?
Нищо не се забавя, сядаш на стол, докато мине известно време. Това е.

# 17
  • Мнения: X
Бибит, оставих ги да се наспят. Аз съм добричка и никого не будя. Grin

G..D.., има и носещи маски и спазващи правилата в БГ. Simple Smile Моите родители например.
Обаче и те имаха челен сблъсък с вируса, зарази ги колегата на майка ми. Sad Беше много стресов период. Не можех да спя от притеснение. Уффф... мина за щастие. Сега се надявам да могат да ни дойдат на гости без карантини и подобни, защото ние едва ли ще се осмелим да отидем.

Франция и ние я чакаме да се откорони или поне да си промени условията за влизане. Вече си представях как похапвам стриди. Laughing

# 18
  • Мнения: X
Bleu, за влизане във Франция трябва само тест. На връщане е проблемът за тези, които не са в НРВ и трябва да стоят в карантина, защото страната е високо рискова. Иначе след седмица и там махат лютите ограничения, като да не ходиш на повече от 10 километра от местоживеенето си например.

# 19
  • Мнения: 6 430
Моите родители се ваксинираха при ЛЛ при желязна организация и стриктно внимание при реда за приоритетни и рискови. Нямаха реакции и при двете дози Пфайзер.
Бих казала, че България се справя учудващо добре с ваксинацията, въпреки пред/следизборната ситуация. Като критика бих посочила твърде ранното отваряне на зелени коридори и ранното ваксиниране на ДА и фирми близки до властта - преди приоритетните групи.
За Германия и ваксинационната организация по-добре да си мълча, че нямам много добро за казване.

Получихте ли изравнителните сметки за ток, вода, газ за ковид-годината с хоум-офис и хоум-скулинг? Наши приятели масово се оплакваха от доплащания в четирицифрен порядък и бяхме подготвени за сериозна сума, но бяхме приятно изненадани със съвсем разумна сметка.  За газта даже сме с малък плюс.

За деня на бащата децата ни изненадаха със закуска в леглото - топли бейгъли с пушена сьомга и рукола. В 6 сутринта са станали да ги месят. Щерката много задобряла с печивата.

# 20
  • Мнения: X
Мьос, България се справя учудващо добре в смисъл, че всеки който иска може да се ваксинира. Само че не искат и ваксинираните всъщност са много малко.

Не сме получавали още изравнителни сметки.

# 21
  • Мнения: 6 430
Да, всеки който иска може да се ваксинира с каквото поиска. А че искането е ниско е вярно, но и логично, има правопропорционална връзка със здравната култура на масата.

# 22
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Мьос, една трета в Германия са ваксинирани вече с 1 доза. Не е някакъв невероятен успех, но не е и малко.

В България няма голям наплив за ваксиниране и затова човек има по-бърз достъп, но това е отскоро.

От личната лекарка на майка ми дълго време нямаше ни вест, ни кост, все нямала ваксини и затова записах майка ми през платформата, когато дойдоха повече ваксини в края на април.

# 23
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Бибит, благодаря за новата тема!
Много шантаво заглавия, но на мен много ми хареса!( букет Рози)

Мами, на вашите съпрузи, приятели, любовници, Татко Панда, Допел, Честит празник и ви желая:
- Бъдете здрави и винаги успешни, както краниално, така и каудално!

# 24
  • Мнения: 9 152
Софт, не само в Германия се следи за реакция след ваксиниране.
И в България е така. И майка ми е седяла в коридора за всеки случай.

Има редки случаи на силни алергични реакции, нали трябва да си наблизо, ако се случи да си измежду тях?
Нищо не се забавя, сядаш на стол, докато мине известно време. Това е.
Да,  точно.
Бях свидетел на такава. Добре, че бяхме в болницата ( там ми е импфцентъра) и парамедиците реагираха скорострелно.

# 25
  • Мнения: X
Soft Click, половинката ми разправяше, че трябвал PCR тест за влизане във Франция. Нас карантината не ни притеснява. Само да не трябва да плащаме излишно за скъпи тестове.

В България няма голям наплив за ваксиниране и затова човек има по-бърз достъп, но това е отскоро.
И  моите наблюдения са такива. Хич не е било толкова лесно и достъпно ваксинирането в БГ доскоро. Поне за мои близки.

# 26
  • Мнения: 5 341
Soft Click, официално ли е това? Взех си билети за България на 6-ти и за връщане две седмици по-късно. Дано наистина не се налага да се регистрирам в онлайн платформата и да чакам да ми отменят карантината.
Аз да си питам - ако ми запазят час за имунизация в периода, в който съм в отпуска и не съм в Германия, мога ли да го преместя за след 21-ви или задължително да го отменя и да се регистрирам наново?

# 27
  • Мнения: 1 087
Бибит, благодаря за темата!

Какво мислите за ваксинирането при децата ви, тези над 16 години? Изненадващо голямата щерка получи термин за ваксина другата седмица. Баща ѝ и аз още сме в списъците с чакащи. Утре ще се обадим на личния лекар за мнение, че пък в началото на май тя си сложи ваксина против кърлежи. Ама кой ти знае, че ще се обадят толкова скоро.

Bleu, вкъщи и аз ставам рано, а всички обичат да спят до късно. Преди се дразнех, сега си пия кафето на спокойствие, свършвам някога задача, която все отлагам и се наслаждавам на тишината. Sunglasses

# 28
  • Мнения: 6 430
Soft Click, официално ли е това? Взех си билети за България на 6-ти и за връщане две седмици по-късно. Дано наистина не се налага да се регистрирам в онлайн платформата и да чакам да ми отменят карантината.
Аз да си питам - ако ми запазят час за имунизация в периода, в който съм в отпуска и не съм в Германия, мога ли да го преместя за след 21-ви или задължително да го отменя и да се регистрирам наново?
Получен чрез системата час за ваксинация може да се променя до 2 пъти, после става невалиден.

ДжейДжей, трябва да има поне 2 седмици между ваксината за кърлежи и тази за ковид. Иначе ние засега не смятаме да ваксинираме младежите.

# 29
  • Мнения: 1 465
При нас е мрачно и вали,та това весело заглавие на темата малко ми пооправи настроението! Flowers Bouquet
Това с отпадането на карантината след пътуване до България важи ли и за Бавария? Нещо не ми е попадала още тази оптимистична новина...

Общи условия

Активация на акаунт