Имаме запек и сме на 4 месеца имаме нужда от помощ

  • 2 455
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
и дйщеря ми и синът ми имаха такъв проблем. тя беше изцяло на изкуствено хранене, а той на смесено-кърма и Нан до 5.месец. До шестия месец-като започнахме зеленчуковите пюрета- бяха със запек. Единственото, което им помагаше беше мушкато- откъсваш листо от мушкатото, измиваш го под силна струя, но не търкаш власинките по дръжката, и след това пъхаш дръжката в дупето, както правиш това с термометъра. Нито привикнаха към това, нито стомахчетата им станаха "мързеливи", нито им вкарвах допълнително химия под формата на лекарства. Успех! Peace

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Фризо - какво? Фризолак? Той действа запичащо на някои бебчета. Смени млякото, ако се притесняваш да смениш марката, пробвайте с Фризовом, той има разхлабващ ефект. Но е малко по-скъп. И наблягайте на повече течности, сокчетаили плодови пюренца (ако си захранила), но от разхлабващи плодове, например избягвай бананено, прасковено или моркови по-добре, круши, сини сливи, кайсии. И Дуфалак, трябва да си взима към 20-тина дни, за да се нормализира за по-дълго време изхожданията. Успех!

# 17
  • Мнения: 291
Категорично да не се използват разни растения за да изходите детето. Както обичам да казвам дупетата на бебетата не са да садите цветя в тях. Термометър или подострено сапунче са краен метод, но са за предпочитане пред разните там треви.
Консултирайте се за възможна грешка в диетата. Това е най-честата причина за запека. Коригирайте храненето. При необходимост от допълнителна помощ се използва само Дуфалак, но за по-продължително време от една седмица. 

# 18
  • Хасково
  • Мнения: 726
а защо не опиташ чай Блевит Л- добър е, а и не е лекарство. Аз лично не бих дала Дуфалак на бебе, децата съм ги оправяла с плодове, а за малко по-големи препоръчвам позатоплена медена вода- страшен ефект има.

# 19
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми имаше същия проблем когато започнахме смесено хранене. То всъщност беше излишно, просто лекарката се стресна, че за 1 месец е качила само 600 гр. и ми каза да я дохранвам с Фризолак. На втората седмица получи запек и след като се лекувахме със сапунче в дупето аз се разчетох по темата и установих, че съвсем нормално е да качи толкова. На втория месец беше качила 1.4 кг и аз веднага и спрях изкуственото мляко и съответно изчезна и запека. Не съм давала никакви лекарства и мисля, че по-скоро трябва да се насочите към някакви разхлабващи храни отколкото да давате лекарства.

# 20
Привет моето бебе е на 9 месеца и имаме същия проблем. От нашето педи научих че кивито действа разхлабващо, опитах и се оказа много ефикасно. 20 мл сок се дават но внимавай за семената. Успехч Simple Smile

# 21
Абре момичета всички ли сте запечени?
Знам една рецепта дето помага.  Simple Smile

Сега да зарежем глупостите, но кивито май си го дава сериозен алерген , така че внимаваите и то с малки деца.

Btw. къде се намират правилата на форума ?
Поздрави

# 22
Аууу голям съм досадник, но все пак да  питам някой от администрацията.

Как може човек да се запознае с правилата на форума ?

..::. Правила, условия и указания .::..

Правилата за ползване на настоящите форуми. Ако имате затруднения - прочетете тук указанията за използване на Кредор, форматиране на текст, пускане на анкета, публикуване на снимки, картинки, лентички и т.н.
 2888 Публикации в  Blush Blush Blush

497 Теми    bouquet  bouquet  bouquet

По една случайност попаднах тук, следейки един линк свързан с Birdy и видях че е нарушил правилата на форума човека. Ама то е разбираемо баси...... Никой няма време и желание да чете 3000 мнения в тема правила на форума, аз нампример предполагам че съм нарушил минимум 250 ( е хайде 300 защото сте ми симпатични) правила на форумчето, ами така е мили мами ние татковците нямаме време да четем алабализми по цял ден ами си търсим правилната инфорамация. Така че МОЛЯ подредете малко форумчето Simple Smile
Успех  Grinning

# 23
  • Мнения: 81
Здравейте, мили мами,
И моята дъщеря имаше същия проблем със запека-хранех я с Фризолак.Личната ни педиатърка ни препоръча да сменим  Фризолака с Аптамил- е родихме се направо......
Та и аз препоръчвам същото!

Общи условия

Активация на акаунт