Хитринки за всякакъв случай - 27

  • 44 463
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 65
Срокът на годност не е за водата, а за самата бутилка.

# 511
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Срокът на годност не е за водата, а за самата бутилка.
Доколкото знам, малките води (0.330/0.5л) са с най-дълъг срок на годност, а големите (10л/19л) са с най-кратък. Това логично ме кара да мисля, че срока на годност е за съдържанието и се определя от обема на течността, а не от бутилката. Опаковката на едно изделие не се характеризира със срок на годност/гаранция, а с издръжливост, размер, пропускливост, плътност и т. Н.
Колкото повече вода се съхранява в един съд, толкова по-уязвима е на бърза развала.

# 512
  • Мнения: X
Литър и половина бяха водите, на една от най-популярните марки.
Аз мисля, че на някои неща им слагат срок на годност просто, защото трябва да имат. Меда например е с вечен срок на годност. Солта не зная, но допускам, че и тя.

И, за да съм по темата, да кажа една хитринка. Беше ми свършил препарата за миене на баня, мързеше ме да изляза, а ми се искаше да измия банята. Направих го с течен препарат за пране. Такава чиста баня стана! Мааалко по-бавно се изплаква, но никой препарат досега не ми е правил така чиста банята.

# 513
  • Мнения: 2 961
Аз миене на баня с гел за пране не бих си го причинила ..
Колко време трябва да се изплаква ..
Скрит текст:
Препарати за баня ползвам само на Циф /откакто вече не намирам Астониш / . Пастата и спрея са страхотни .

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 23:39 от blueberrу

# 514
  • Мнения: 2 333
Прочетох, че коментирате водите и споделям това, което съм видяла. В офиса ни има автомат за вода, но веднъж присъствах, когато момчетата от фирмата доставчик носеха галоните. В един от тях плуваше листо. Оттогава ми минаха мераците за такъв автомат и за в къщи. Спрях да пия от там вода и си нося в бутилка, филтрирана.
Между другото, след този случай, видях къде съответната фирма съхранява тези галони - в двора на склада си, директно под открито небе.
Загубиха ме като клиент. Добре, че беше листото. Още щях да смуча от автомата.

# 515
  • Мнения: 10 257
И аз случайно веднъж станах свидетел на отворен автомат уличен за кафе. Такава мизерия и лигоч беше отвътре, жива зараза...Чудя се пие ли някой от там кафе. Не че аз съм пила някога, но след това съвсем ме отказаха.

# 516
  • Мнения: 4 347
Литър и половина бяха водите, на една от най-популярните марки.
Аз мисля, че на някои неща им слагат срок на годност просто, защото трябва да имат. Меда например е с вечен срок на годност. Солта не зная, но допускам, че и тя.

И, за да съм по темата, да кажа една хитринка. Беше ми свършил препарата за миене на баня, мързеше ме да изляза, а ми се искаше да измия банята. Направих го с течен препарат за пране. Такава чиста баня стана! Мааалко по-бавно се изплаква, но никой препарат досега не ми е правил така чиста банята.
Да, и аз правя редовно това. Все пак препаратите за баня все свършват толкова бързо.
Права си за датите на годност. По закон са задължителни като информация на етикета.
Меда ми ( истинският, не от завод) седи вече пета година и става за ядене. Ама като не обичам мед, май ще откара до моята старост.
Захарта и солта също редовно си пропускат датата на годност и биват изяждани до 3-4 години след напечатаната дата. Няма никакви проблеми. Същото е и с водата. Е, ако е от чешмата и варовита, ще отдели варовик по своят съд за съхранение.
Вчера между другото се загледах по етикетите на водите - на почти всички, без значение на марката им, пише да не се излагат на слънчева светлина. 😀

# 517
  • Мнения: 5 139
Аз да се вмъкна с една хитрина, която самата аз забравям често и после се ядосвам Grinning
За достигане на нещо зад шкаф, диван, под хладилник и т.н. ползвам ролетен метър Joy Знам, че не е кой знае какво гениално хрумване, но си спомням как съм претърсвала къщата за нещо дълго и тънко, за да стигна до някъде.

# 518
  • Мнения: 40 905
Изискването да не се държат на слънце е защото УВ лъчите разграждат пластмасата на бутилките и във водата плъпват продуктите на разлагането на бутилката. На самата вода нищо и няма, ако е чиста разбира се.

# 519
  • Мнения: 7 192
Споделете хитринка за почистване на римски щори.

# 520
  • Мнения: 5 139
Какъв тип са? За повечето парочистачка става. Нашите са с велкро - свалят се и се перат в пералнята.

# 521
  • Мнения: 7 192
Моите са закачени на механизъм, монтиран за дограмата. Освен горе, щорите в задната си част са свързани посредством малки халкички за шнурчето, с което се свалят/вдигат.
От магазина, където ми ги изработиха и монтираха, ми казаха, че нямало начин да се свали само щората. Свалял се целия механизъм и те ги почиствали в някакви ултразвукови вани, бла-бла.
Ама това всичкото си е егати занимавката и парите, разбира се, и търся други варианти.

# 522
  • Мнения: 16 871
Здравейте,

Пред входа на блока ни е ужасна картинка- кучешки изпражнения и реки от урина.
Моля, да ми препоръчате препарат от който сте доволни за отучване на този навик. Отвратително е, и никой не чисти след животното си.

# 523
  • Мнения: 21 275
Може би отблъскващ спрей?

# 524

Общи условия

Активация на акаунт