Инхалатор

  • 4 551
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте, след плевмония сме. Често боледуваме, хрема, запушен нос, гърло. Искам да си закупя инхалатор, но нз дали си заслужава инвестицията и примерно ако искам да правя инхалации само с физ разтвор, колко от него трябва да сложа за определена възраст. Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 28 474
Инвестицията си заслужава. Количеството физ. р-р не зависи от възрастта, а от модела на инхалатора. Понеже пишеш в мн.ч., разбирам че ще го ползвате повече хора, така че търси модел, който става и за възрастни, и за деца.

# 2
  • Мнения: 447
Да определено си залужава,то и повечето педиатри постоянно изписват инхалаций,педиатъра ще ви каже колко физиологичен разтвор да слагате ,на детето са изписвали 2 мл.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Една от най-полезните неща, които съм купувала за детето. Мл зависят от това и колко стои детето. Минимум е 2 мл. Тоест за проста хрема, задна хрема и пр. Може 3-4 на ден да се прави инхалация с по 2 мл. Вече при по-сериозни състояния зависи ЛЛ какво ще ви назначи. Аз когато е по-упорит сополът правя инхалации с Кависепт например, което е по-концентриран разтвор

# 4
  • Мнения: 350
Да определено си залужава,то и повечето педиатри постоянно изписват инхалаций,педиатъра ще ви каже колко физиологичен разтвор да слагате ,на детето са изписвали 2 мл.
На колко е вашето дете

# 5
  • Мнения: 350
Инвестицията си заслужава. Количеството физ. р-р не зависи от възрастта, а от модела на инхалатора. Понеже пишеш в мн.ч., разбирам че ще го ползвате повече хора, така че търси модел, който става и за възрастни, и за деца.
Става въпрос за 2 деца на 1 и 6 м и на 3 г и 6 м и нз по колко мл трябва да сложа ф. Разтвор.

# 6
  • Мнения: 447
Да определено си залужава,то и повечето педиатри постоянно изписват инхалаций,педиатъра ще ви каже колко физиологичен разтвор да слагате ,на детето са изписвали 2 мл.
На колко е вашето дете


На 4 е,но все пак дори да сложите малко повече не е проблем,просто това е минималното,зависи и колко ще стои детето.

# 7
  • Мнения: 350
Да определено си залужава,то и повечето педиатри постоянно изписват инхалаций,педиатъра ще ви каже колко физиологичен разтвор да слагате ,на детето са изписвали 2 мл.
На колко е вашето дете


На 4 е,но все пак дори да сложите малко повече не е проблем,просто това е минималното,зависи и колко ще стои детето.
Инхалацийте могат да се правят при запушен нос, хрема, кашлица?

# 8
# 9
  • Мнения: 350
Как се почистват, как се съхраняват. Страх ме е, да не би да навредят отколкото да помогна

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Как точно бихте могли да навредите? Няма да правите на детето инхалации с нещо, което не е предписано от доктор и това е най-важното за мен. Почиствам маската и приставчиците към нея с гореща вода и препарат за съдовете. Изплаквам добре. Оставям да изсъхне. Сменям филтъра през определен период. Виж интересно ще ми е някой да сподели колко често сменя филтърчето. Бъдете спокойна, наистина можете само да облекчите състоянието на детето с инхалациите. Особено пък и ако вложите в по-скъп инхалатор.

# 11
  • Мнения: 755
Здравейте! Наскоро си купих инхалатор от Китай. Технологията е mesh nebulizer. Има ли някоя мама с такъв тип? Интересува ме дали е нормално да се навлажнява носът при самото разпращане?

Общи условия

Активация на акаунт