Любители на котки - Тема 159

  • 28 061
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35
Здравейте, извинявам се за внезапния пост, но... току-що намерихме малко коте пред блока, което мяучеше навън от миналата нощ. Нахранихме го, мисля, че е на 1-2 месеца. Тъмно е, пък и то по-скоро беше склонно да бяга от нас, затова нямам добри снимки. Какво бихте препоръчали да се направи в такъв случай? Не сме го хванали, за да му търсим дом, тоест то може всеки момент да изчезне или нещо да му се случи Confused Вкъщи обаче имаме две котки, които се опасявам, че могат да се заразят, освен ако не държим котето под карантина някак. Но дори тогава ще е много проблематично да го донеса, тъй като семейството ми е против. Та мисълта ми е, че сигурно не мога да пускам обяви в групи дали някой не би могъл да го прибере, след като има толкова много неизвестни... Или евентуално ако утре успея да го примамя в клетка с храна, има ли някакви приюти в София, където да го нося? Това не е първият такъв случай, по подобен начин се сдобихме със сегашните си котки... Затова ми се иска да знам какво може да се направи. Благодаря предварително.
Ето го тук отдалече, горкичкото... Много жално мяучеше.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 497
В котешката група във фейса жена (От региона, в който живея в момента) си търсеше коте. Писах й, пуснах снимка на котетата- каза, че ще ги чака.
Вчера ми писа да пита " пораснаха ли котетата"- ще трябва да почака още около 2 месеца.
Ще се срещнем с нея, ще знам къде и в какви условия ще е котенцето, ще го виждам.
Другото колега го иска.
Чари ще я кастрирам като спре да кърми.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 23:06 от AnyHr

# 722
  • Мнения: 3 801
Остави ме да си спя:( най-ми е добре върху роклята ти и сред събраното пране...

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
О,да,аз му оставям мои дрехи и винаги се търкаля на тях.
Предпочита ги пред одеалца.

Metonimia,напишете в групи града и блока,ако някой се съгласи да го вземе поне временно...
Може да го убият кучета/мъжки котараци,недостойни двукраки представители на човешката раса...

# 724
  • Мнения: 35
mariqivanova799, благодаря за съвета. Ясно ми е, че е в опасност навън, след като е мъничко. Но нямам представа къде точно да пиша...  Откривам много групи, но в тях по-скоро пишат хора, които вече са осигурили временно дом и са готови да дадат животното. А аз може изобщо да не го намеря отново утре Confused Тъжно ми беше да го оставя, но... Дано има късмет да оцелее.

Пък някои у дома вече заспаха сладко-сладко.... И моите сякаш предпочитат да спят върху или до дрехите ми.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...има много групи
Коткомания
Аз обичам котките
И т.н. във Фейсбук...
Но...
Не е ясно някой ще се отзове ли.
По принцип има опасност да зарази с нещо вашите домашни котаци...
Краста,глисти,дори и опасни вируси,за които предполагам имат ваксина.
Аз даже се чудя на хора,които с примерно две котки,прибират малко...
Аз честно казано,в момента се опитвам да спася Хари.
Докато не минат ваксините за гъбички и поне още едно обезпаразитяване,не мога да му сложа тривалентната дори...
И ако прибера коте,болно от нещо тежко,рискувам да загубя и двете животинки...
Тук си ме разбраха,че съм малко хистерия,не мога да повярвам,че спах в едно легло с коте с бълхи и глисти...Но любовта е сляпа...какво да се прави...
Силно се надявам,че ще го закрепя и ще порасне.
Беше трагичен,когато дойде...

# 726
  • Мнения: 958
Откакто имам котка вкъщи, станах още по-чувствителна към тези навън. Така домашните от едно, станаха две, а после и три... А тези навън ... Иска ми се всички да ги нахраня и прибера.
Та не знам как ще оставите малкото коте на улицата на късмета му. Може би би могло да пренощува в клетка в коридора/ гаража/ багажника... Утре на вет и после да му търсите приемен дом, приют, стопани.
Мога да посоча ФБ групи, но всички, за които се сещам са затрупани с бебета и тежки случаи. Sad

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Едно е да искаш,друго е да можеш,трето и четвърто да го направиш...
И аз искам още котета.
Има прекрасни по групите.
Но нямам толкова голяма финансова възможност да осигуря добра храна и ветверинарни грижи на две котета,на три котета...
С това се влюбихме явно от пръв поглед...
Толкова е мил и умен...всичко разбира...
И слуша засега...
В момента лежи на гърдите ми и мъркоти.
Ужасно ми е мъчно за мъничетата по улиците,повечето нямат шанс без някой да се погрижи за тях...
Но не мога...
Ако го бях взела с братчето му...нямаше да мога да им платя лечението и на двамата...
Не знам какво е станало с другите от котилото,дамата не пише...

# 728
  • София
  • Мнения: 13 175
има ли някакви приюти в София, където да го нося?
Не знам да има. Пиши в групите във фейсбук, обясни, че е на улицата, пък дано му се усмихне късметът.

Mariat, голямо сладурче! Heart  А какво стана с Марсел? Появи ли се?

# 729
  • Мнения: 39 478
Танче, Щурчо беше тази шматка. Няма го и няма. На 3- 4 ден видяхме, че е в учебния център до нас. Много беше жален от витрината. ММ се обади и дойдоха да го освободят. Котките ни си влизат там постоянно. В същото време Марсел се наместил в центъра и останал заключен. Сутринта беше осободен.

Ани, как точно показа тоалетната на мъниците? Сутринта ме чакаше изненада не където трябва и днес ще бъда учител, а нямам идея как.

# 730
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Аз го научих като зарових изненадата в тоалетната.

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
mariat,слагаш котето в тоалетната и ровиш с предните му лапи.Така няколко пъти.Аз даже и обяснявам,че това е тоалетната,но едва ли чааак толкова разбират.
Ровенето явно помага.

# 732
  • Мнения: 5 508
Мария, всъщност с повече котки може на човек да му излезе по-малък разхода.
Аз преди съм давала подробен разчет на разходите ми само със Сиси и след това със Съни, както и разчет за това какво беше докато вземахме насипно по малко щ, а след това по повечко от ЗооПлюс.
Следват сметки за да покажа нагледно 😁 Ако на някой не му е интересно да не отваря скрития текст 😁
Скрит текст:
Преди:
Роял Канин, която е тотален боклук, струва насипно при нас 18кв/кг. С две котки заминаваше по кило на 7-10 дни с две котки. 3*18=54лв за суха храна на месец.
Консерви давахме по-рядко, но да кажем сме вземали 5-6 на месец, евтини и със зърнени, за по 2-4лв/бр. Една консерва от 400гр се изяждаше на едно хранене (по 200гр на коте) 6*4=24лв.
Тоалетната им е бентонит, който и тогава, и сега ми излиза грубо по около 25лв на месец.
Общо:~100лв.

Сега:
Феринга (не е най-доброто, но моите я предпочитат пред Пуризон и Аплауз да речем) - килограма е между 11-13лв (грубо, без намалението). За месец не успяват да изядат опаковка от 2кг, т е. грубо 2*13=26лв.
Консерви Феринга без намалението излизат по около 4лв за 400гр. и я ядат 2 дни. В месеца заминават 5-6, защото не давам всеки ден мека храна. - 6*4=24лв.
Тоалетна - 25лв
Общо: 75лв/м.
*Понякога взимам консерви Карни, които дори са по-евтини.
От ЗооПлюс най-често поръчвам, когато има промоции. Така свалям още някой лев от крайната сума. Тогава с 200лв за храна от там изкарвам грубо 6м. Simple Smile

Добавям: Забравих да пиша как беше с една котка 😁 2кг РК за 36лв, 4 консерви * 3лв са 12лв. и бентонита все е около 25лв.
Общо 73лв 😁 Като тогава изхвърляхме и част от консервите, защото Сиси не си пада като цяло много по тях.

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 08:37 от _Зизy_

# 733
  • Мнения: 35
Благодаря Ви за отговорите. Наистина не беше добре се оставя котето така, но не живея сама и никой у дома не беше съгласен. Нямаме гараж, а пък за колата или в коридора трябва и съгласието на останалите. Иначе има и проблем, че нашите две котки не са реваксинирани, скоро и двамата ще са на една година и май им е време. Но отново нямам подкрепа вкъщи с ваксините, а върла съпротива. Пък то има и такива вируси, които са смъртоносни, а няма надеждна ваксина срещу тях, например FIP, ако не се лъжа... Не исках да поемам риск, въпреки че може да звучи коравосърдечно. Ще видя какво мога да направя, ако отново го открия. Но да, твърде много такива случаи има, за съжаление...

Също поръчвам от zooplus храна и наистина излиза много по-евтино от физическите зоомагазини. Но първоначално може да е трудно, докато откриете какво от там е най-добро като цена-качество и се харесва на котките.

# 734
  • Мнения: X
Да се оплача от магазин Стефанов. Бавят поръчка от София до София, вече цяла седмица. Уникално зле. Повече няма да поръчам от там.

Общи условия

Активация на акаунт