Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
няколко пъти прочетох "сега, откакто застудя". от средата на септември досега на пръсти се броят дните, когато в детската градина на габриела дворът е бил празен следобед - само, когато валеше и веднъж, когато бяха пръскали с препарати против буболечки. през другите дни са навън и играят.

# 16
  • Мнения: 2 274
   Той моят вече е голям, но като ходеше на ясла в топлите дни бяха навън, а в студените и дъждовни в стаята беснееха и даже като ходех да го взимам по-рано не искаше да си тръгва и стоях на лаф с госпожите докато човека се наиграе  ooooh!!

# 17
  • Мнения: 953
Моят син е на детска градина и когато отида да го взема го заварвам да играе ,да рисува ..и др,но винаги госпожата е ангажирала вниманието на децата .Не съм заварвала госпожите на лафче никога Simple Smile
И ние така. Дими вие в коя градина сте.
В яслата винаги беше последна и стоеше при някоя госпожа.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В детската, при хубаво време - навън, заиграна, тичаща; в лошо - вътре - заиграна.
В яслата - хубаво/лошо време -  вътре, заиграна, на филмче.

# 19
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Дени ходеше на ясла миналата година. Когато отивах да я взема в повечето случаи излизаше зачервена и запотена от игра и тичане. Влизала съм в яслата случайно и винаги заварвах децата да играят на нещо, да се пускат по пързалката или по-големите да люлят по-малките на люлката. В групата нямаше ТВ, така че филмчета не са гледали. Много съм доволна от яслата и лелите, страхотно се занимаваха с децата.


А да и беше държавна! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 823
Не знам какво правят, защото не допускат родители вътре в помещенията, но Яна никога не е унила. Излиза усмихната, а всяка вечер усановявам, че е научила нещо ново, което ми подсказва, че госпожите се занимават с тях.

Много съм доволна от яслата.

OFF:  Не мисля, че трябва да правим разделение дали държавната или частната е по-добра. Въпрос на избор, мнение и финансови възможности. Смятам, че подобни квалификации биха могли да обидят майките, които искат децата им да са в частни ясли, а нямат възможности за това.

# 21
  • Мнения: 14 133
Моят син е на детска градина и когато отида да го взема го заварвам да играе ,да рисува ..и др,но винаги госпожата е ангажирала вниманието на децата .Не съм заварвала госпожите на лафче никога Simple Smile
И при нас така. При хубаво време ги заварвам да играят навън, а при лошо вътре  госпожите с нещо ги занимават.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999

OFF:  Не мисля, че трябва да правим разделение дали държавната или частната е по-добра. Въпрос на избор, мнение и финансови възможности. Смятам, че подобни квалификации биха могли да обидят майките, които искат децата им да са в частни ясли, а нямат възможности за това.

Изрично се извинявам на всички за коментара си направен по-горе. Не съм искала да обидя никой.

Просто нагледен пример за нашата частна градина и няколко държавни изброени преди и след това. Защото именно в такива теми става ясно как аджеба се гледат децата и къде е по-добре да се гледат. Като чета как децата са все вътре, защото е студено, как учителките си говоркат или пък децата гледат филмчета /при нас никъде няма ТВ/ ми става ясно кое учереждение е по-добро. Поне по моите критерии.

# 23
  • Мнения: 603
През лятото обикновено децата бяха на площадката. Моят син в началото седеше при госпожите или да оградата да гледа автобусите. После го заварвах и да се люлее на люлките. Два пъти се е случвало да не иска да си тръгне веднага /ходим от юни с един месец прекъсване за ваканция/
На родителската среща ни казаха, че ще ги извеждат отново чак на пролет Rolling Eyes /става въпрос за яслата/. Така, че сега го заварвам да играе на килима - понякога сам, понякога с други деца. Винаги има в ръцете играчка, която трябва да остави.
Не винаги, обаче виждам какво прави, защото понякога е заключено.
Телевизор не съм забелязала да имат. И не мисля, че е редно.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Лятото го намирах навън на двора - играеше си с децата. Сега не мога да кажа какво прави, защото в нашата ясла родителите не влизат в помещенията на децата. Има си приемна, звънец, водят ти детето. Предполагам, че пак нещо си играят, защото често чакам по 5-10 минути и после сестрата ми обяснява, че се е заиграл и не иска да си ходи Laughing И още като си тръгваме почва да ме увещава на другия ден пак да ходи на "гадинка" Mr. Green Ех, как го чаках този момент Heart EyesДано да не се разболява, защото като прекъсне ходенето за по-дълъг период, свиква да си седи вкъщи и после пак се вкисва Confused
Защо всички сте толкова против телевизорите Rolling Eyes Не виждам нищо лошо в това да се изгледа по една "Пчеличка Мая" или "Цар лъв" за деня. Децата се радват, поне моето...Не става дума цял ден да седи, забито в монитора, но чак пък хич нищичко да не гледат...

# 25
  • Мнения: 3 537
Ние имаме телевизор в коридора и там сварих лелките  да гледат един сериал.Децата спяха.
А веднъж отидох в 3 часа да видя дали моята спи и сварих една лелка с току що боядисана коса,зачулена с една торба и тя като ме видя се почувства много неудобно. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 1 062
Почти винаги навън, с камара коли, играчки и т.н. Когато вали - заварвам ги или да танцуват на детски песнички с лелките, или тичат и беснеят, или рисуват. Никога не съм ги виждала на столчета или нещо подобно.
  bouquet за Лидка, Наташа, Мери и Тони.

А, и винаги се появява усмихната и не иска да си тръгва.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Защо всички сте толкова против телевизорите Rolling Eyes Не виждам нищо лошо в това да се изгледа по една "Пчеличка Мая" или "Цар лъв" за деня. Децата се радват, поне моето...Не става дума цял ден да седи, забито в монитора, но чак пък хич нищичко да не гледат...
Към това едно филмче добави и телевизията, която почти сигурно поглежда, когато е вечер у дома и ето ти неприемливо количество телевизия за малко дете... Нье. Ако гледа ТВ, предпочитам аз да избирам кога, какво и по колко.

# 28
  • Мнения: 2 609
В нашата ясла също неможе да се види какво правят децата, делят ги 2 врати, звъниш и ти изкарват детето Whistling
Излизането навън става изключително рядко, явно лелите са доста мързеливи. Thinking

Защо всички сте толкова против телевизорите Rolling Eyes Не виждам нищо лошо в това да се изгледа по една "Пчеличка Мая" или "Цар лъв" за деня. Децата се радват, поне моето...Не става дума цял ден да седи, забито в монитора, но чак пък хич нищичко да не гледат...
За филмчета нямам нищо против, като ги мързи да ги занимават, поне сами да се "образоват децата" Simple Smile. В нашата ясла обаче телевизора е нон стоп на "Планета" , на мен дето не съм противник на чалгата не ми е приятно това, Naughty а пък на другите родители незнам.... newsm78

Нещото, което най-ме дразни обаче е, че ми я връщат неизмита -личицето, за ръцете да не говорим. Вчера примерно веднага разбрах каква е била следобедната им закуска. А миналия месец, като беше хремава, как ми я връщаха Sick , колко пъти правих забележки и нищо #Cussing out

# 29
  • Мнения: 745
Когато времето е хубаво заварвам децата да лудеят на вън, а когато е лошо ги заварвам около учителката - тя все нещо им чете или рисуват или ги занимава с нещо друго ( мила картинка)
Василена винаги излиза усмихната с някое ново творение в ръчичка. Преди това се гушват с учителката, целуват се и си пожелават приятна вечер.

Общи условия

Активация на акаунт