Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 887 532
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 14 850
  • София
  • Мнения: 5 181
За Омикрон. Милите те, сетили се....

Че те се сетиха, още когато Омикрон се появи в ЮАР. Ваксини не се правят и тестват за часове.

# 14 851
  • Мнения: 13 873
За Омикрон. Милите те, сетили се....
Че те се сетиха, още когато Омикрон се появи в ЮАР. Ваксини не се правят и тестват за часове.
То ако ставаше така... ама не е хлебозавод да сменят само рецептата и от утре малко по-различен хляб да пекат. И то в количества дето да разпращат по цял свят от него.
Скептична съм много че биха могли да насмогват с ваксини за различните варианти, точно заради времето дето отнема, ще вървят поне с един назад. Дано измислят нещо друго, че да е по-надеждно като продължава да мутира тая гад.
В тая статия един път пише адаптирани ваксини, втори път пише адаптивни, трябва да ги видим от къде са преписвали че да разберем какво е искал да каже авторът.

# 14 852
  • Мнения: 4 991
За Омикрон. Милите те, сетили се....
Че те се сетиха, още когато Омикрон се появи в ЮАР. Ваксини не се правят и тестват за часове.
То ако ставаше така... ама не е хлебозавод да сменят само рецептата и от утре малко по-различен хляб да пекат. И то в количества дето да разпращат по цял свят от него.
Скептична съм много че биха могли да насмогват с ваксини за различните варианти, точно заради времето дето отнема, ще вървят поне с един назад. Дано измислят нещо друго, че да е по-надеждно като продължава да мутира тая гад.
В тая статия един път пише адаптирани ваксини, втори път пише адаптивни, трябва да ги видим от къде са преписвали че да разберем какво е искал да каже авторът.
Самият изпълнителен директор на Модерна изрази съмнения, че може да не се справят с новите ваксини до есента. Срещата с FDA била за края на юни, на която ще решават срещу кои щамове да бъдат въпросните ваксини. Затова той споделя, че до есента може да не са готови.

# 14 853
  • Мнения: 2 078
пак изпълнителният директор на Модерна преди два дни сподели, че се приготвят да си продават ваксината от есента на търговски принцип на желаещите, защото така и не е получен одобрен бюджет в САЩ за бустърна кампания от есента

досега са я продавали по 16,50 долара/доза на правителството, търговската й цена ще бъде приблизително 60 долара/доза

така че не е въпрос само да я създадат, и регулаторите да се накумят да я одобрят.... поне за България май свърши тая с големите блокови поръчки, доставки, ваксинационни центрове през ъгъл и само 10% от населението да желае да се профилактира безплатно; аз лично ще бъда доволна, ако въобще се намери вносител у нас, който да доставя при поръчка от аптека, пък цената ми е най-малката грижа

# 14 854
  • София
  • Мнения: 5 181
Ооо, ще се намери. Добре ще спечелят от нас, които искаме нова ваксина.

# 14 855
  • Швейцария
  • Мнения: 1 900
JennyBG, как е майка Ви? Поставихте ли препарата на Рош?

Мерси, по-добре е. Благодаря, че питаш. Идва частен лекар и искаше да смени цялото лечение с много по-агресивни антибиотици, кортикостероиди и още доста неща, защото чувал лек остатъчен хрип. Но аз се съмнявам, че майка ми би ги понесла.  След като сегашната терапия работи, ще направим първо снимка и кръвна картина и отивам на пулмолог. Нека той да каже. Според мен този искаше просто да ми вземе парите и успя. Препарата на Рош не сме слагали, защото лекарят каза, че няма нужда. Дано е прав.
Аз съм на конска доза диазепам, защото получих нервен срив.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 00:15 от JennyBG

# 14 856
  • Мнения: 7 856
Джени, явно майка ти се оправя, просто трябва време, минала е само седмица. Стискам палци да се възстанови бързо.

# 14 857
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 451
И според мен майка ти се оправя, щом търпи развитие в положителна посока. Дръж се и ти, че не е майтап работа нервния срив!

# 14 858
  • Мнения: 55 040
И според мен решението ти за неприемане на КС е правилно, Джени.
Стегни се, да не притесняваш ти майка ти. Нали е ваксинирана тя?

# 14 859
  • Швейцария
  • Мнения: 1 900
С 3 ваксини е. Аз също и засега не го хванах, а минаха 6 дена. Но аз нали и преболедувах януари.

За кортикостероидите лекарят от 112 беше категоричен, че не трябва да взима, защото има придружаващи заболявания. Някакси му вярвам повече на него. Но какво е това разминаване, един казва едно, друг друго...Ох, дано да се оправи. Сега пече хляб, така че подобрението е доста голямо.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 12:33 от JennyBG

# 14 860
  • Мнения: 1 281
Тази тема беше позамряла, другата не я и не ща да я чета, но някак оптимистично ми подейства. Но все има нещо.
Бързо възстановяване на майка ти, Джени, и ти се пази.

# 14 861
  • Мнения: 55 040
Изобщо не я мисли, с три ваксини. Всичко ще е наред!

# 14 862
  • Мнения: 4 829
Джени бързо възстановяване на мама , а ти не се шашкай всичко ще е наред.
Аз се замислих , че може би благодарение точно на ваксините сравнително бързо се съвзема .

# 14 863
  • Швейцария
  • Мнения: 1 900
Дай Боже ваксините да я опазят.

# 14 864
  • Варна
  • Мнения: 727
И ти се успокой, за да не тревожиш майка си. Майките преживяват повече за децата си, отколкото за себе си. Всичко ще бъде наред.

Общи условия

Активация на акаунт