Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 334
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 780
Съншайн, ми това си е вакс- джендър отвсякъде Joy Интересно ми е дали ще се делят на Пфайзер трансваксиниран, Модерна трансваксиниран, Астра.... Тъй де, да не стават грешки Joy

# 76
  • Мнения: 9 276
До няколко дни смъртните случаи в САЩ ще паднат до най-ниското ниво от началото на пандемията:



https://twitter.com/EricTopol/status/1393932611077107712

Ваксините работят.

# 77
  • Мнения: X
И аз се записвам да следя темата. Боледувала съм от Ковид в началото на ноември. Първата доза ми беше на 02.05 Пфайзер и като чета май съм една от малкото с реакции. Чак  24-26 часа след ваксината започнаха болки в мускулите на цялото тяло, повишена температура и сънливост. Втората доза предстои на 23.05.

# 78
  • Мнения: 1 081
Записвам се с преболедуване ноември и вече две дози Пфайзер без никакви реакции. Планирам бременност - съгласувах с гинеколога и ендокринолог си и получих тяхното одобрение.
Около мен има малко ваксинирани - всички чакат нещо, но и те не знаят какво.
Благодаря на Лили за полезната тема.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 21:40 от Medika

# 79
  • Мнения: X
Да кажа в продължение на вчерашния пост - днес имаше единични екстраситоли сутринта, на 2-3 пъти и от обяд насам нищо, точно като предния път. Надявам се да няма повече.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 19:51 от Анонимен

# 80
  • Мнения: 151
И аз в темата. Боледувала в началото на ноември, по данни на док леко, за мен ужасно с разширена симптоматика - най-важното 8 дена с температура. Преди два месеца с много антитела. Сега се престраших на 14.05 първа доза пфайзер, лека болка в ръката, но вчера цял ден температура 37.3-37.4. От снощи до сега нямах, сега отново 37.3. Пих парацетамакс. Болката в ръката намаля, но имам лека локална реакция. Друг с температура след първа доза и то втори ден.
Иначе майка с пфайзер две дози без реакции.

# 81
  • Мнения: X
Аз, на 30 час след ваксината, т.е. това е втори ден. 37,2 пих аналгин, спадна и повече не се покачи.

# 82
  • Мнения: 9 276
Лъчезар Томов:

90% от бременните в Израел се ваксинираха, защото там не скриха случаите на починали бременни както у нас, ние знаем официално за 6, а са 27. Ефектът от политиката да не "плашим" хората е хиляди починали

https://www.facebook.com/ltomov/posts/10159156061369204

27 починали бременни? Cry

Иначе интервюто с д-р Соломон Мошев - гинеколог в Израел е много интересно.

Цитат
Искам да апелирам към всички и особено към всички бъдещи майки: горещо им препоръчвам да се имунизират! Всички бременни: горещо препоръчвам, да се имунизират! Защото така, те ще предпазят както себе си, така и бъдещите си деца, защото пренебрежимите странични ефекти от ваксините, доколкото ги има, са микроскопични в сравнение със страданието и последиците от болестта. Нещо повече, наскоро тук излезе изследване сред няколкостотин пациентки, които са се подложили на процедура за ин-витро забременяване и при нито една не е установено, каквото и да е странично влияние върху плода. Така че, горещо препоръчвам да се ваксинират!

https://www.bgnovini.eu/9381-2/?

Д-р Фаучи: Ваксинираните са задънена улица за коронавируса

Гостувайки в "Face the Nation" по CBS, Фаучи обясни на водещия Джон Дикерсън, че напълно ваксинираните хора могат да ходят без маски, дори ако имат асимптоматичен случай на COVID-19, тъй като нивото на вируса е много по-ниско в назофаринкса им, горната част на гърлото, която е разположена зад носа, отколкото при някой, който е неваксиниран.

"Така че въпреки че има пробивни инфекции с ваксинирани хора, почти винаги хората са безсимптомни и нивото на вируса е толкова ниско, че го прави изключително малко вероятно - не невъзможно - но с много, много ниска вероятност те да го предадат," Каза Фаучи.

Фаучи добави, че ваксинираните хора по същество се превръщат в „задънени улици“ за разпространението на вируса в техните общности.

"Когато се ваксинирате, вие не само защитавате собственото си здраве и здравето на семейството ви, но и допринасяте за здравето на общността, като предотвратявате разпространението на вируса в цялата общност", каза Фаучи. "С други думи, вие се превръщате в задънена улица за вируса. И когато има много задънени улици около вируса, той няма къде да отиде.

https://thehill.com/homenews/sunday-talk-shows/553773-fauci-vacc … r-the-coronavirus

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 19:50 от LillyM

# 83
  • Мнения: 790
Записвам се и аз тук. Родителите ми от седмица са с втора доза Модерна. Майка ми имаше температура по един ден и на двете дози. И двамата изкараха Ковид през ноември.
Аз на 20 май съм на първа доза Пфайзер. Записана съм при ЛЛ преди около месец. Дъщеря ми на 10 години изкара вируса през декември и след това имаше две вторични инфекции в рамките на месец и половина, които ни разказаха играта.
Надявам се да се вижда края на този Ковид.
Общувам с много млади хора. Ваксинираните се броят на пръсти. Надявам се и това да се промени.

# 84
  • Мнения: 3 679
Записвам се в темата с първа доза на Pfizer, втората ще е на 26ти този месец. На 52 години съм. Болка в рамото за 48 часа, търпима и нищо друго. Родителите ми на 77 и 80г са с двете дози на Астра Зенека. Те споделиха само за краткотрайно усещане за втрисане и студ, без повишена температура. Мама е със сърдечни проблеми има и пейсмейкър, алергии - за тях пи нещо препоръчано от ЛЛ два дни, но не помня какво точно. И двамата нямаха съмнения или притеснения да се ваксинират, за което бях много доволна. Като цяло сме на мнение, че ваксините са единственият начин за справяне с пандемията. Някой попита за Джонсън. Две мои колежки в петък им поставиха и двете споделяха за умора, и повишена сънливост. Живея в Малта и при нас тази ваксина  е налична от няколко дни.

# 85
  • Мнения: 1 625
Надявам се, че ще е полезно моето мнение.
Първа доза АЗ на 26.03.
На 6 час след ваксината започнах да вдигам температура, която на 12тият час достигна 39,8°. При мен такова вдигане на температура си е нормално, но ММ се стресира. Подържах я около 12 часа общо, като поне 7 не успях да я сваля под 38°. Ръката ме болеше около седмица, като на трети ден вече можех да легна на нея, преди това не.
Обективно състояние при мен е над 30 годишна със затлъстяване, ИР и страшно отслабен имунитет. Ваксината беше първата ми среща с нещо подобно на патоген от над година. Отделно съм хормонална буря след раждането.

Баба ми на 8.05 ѝ сложиха Пфайзър. Единственото, което прояви като реакция беше лека болка в ръката за няколко часа.
Нейното обективно състояние: 84 г. Нормално телосложение, придружаващи заболявания: глаукома, хипертония.

Важно е да се отбележи, че тя се ваксинира срещу грип всяка година и взима един куп лекарства за кръвно и намаляване на налягането в очите.

Зет ми е с две дози Пфайзър. След първата само го болеше ръката, след втората ниска температура (37,5°) за няколко часа.
Обективно състояние: 49 г. нормално телосложение, придружаващо - хипертония.

Ще обновя, когато сложим вторите дози на мен и баба ми.
Опитвам се да убедя останалите около мен, но без да налагам натиск. Смятам, че това е лично решение, обяснила съм, че съм насреща за споделяне на данни, линкове с информация, но няма да накарам никой насила. Но за сметка на това им проглушавам ушите с данни за вируса, колко е опасен, какви последствия могат да останат след вируса, всичко.

Допълвам: Подготвям се психически за момента, когато ще има ваксини за деца, че ще трябва да убеждавам ММ малката да ваксинираме. Надявам се по-скоро да пуснат за деца под 6 години. Аз нямам съмнения, но той има своите притеснения.

# 86
  • на село
  • Мнения: 3 967
В нашето семейство сме ваксинирани трима- аз, мъжът ми и голямата дъщеря с по две дози  Пфайзер,  след първа доза- само болка в ръката при тримата, отшумя за около 2 дни.
След втора- само аз с втрисане, което мина след прием на Нурафен и после отпадналост около 2 дни, при другите никаква реакция.
Аз съм на 53 г. Мъжът ми на 51 , а голямата на 30.
Когато разрешат и при първа възможност ще ваксинираме и малката, на 17г.
Покрай нас почти никой не е ваксиниран, от съседите ни- около 11 къщи на улицата ни, само ние и още едни съседи, при които жената е мед. Сестра са ваксинирани.
Обаче в работата ми все повече стават  клиентите, което идват и си казват, че са с ваксина, кой с една, кой с две.

# 87
  • При семейството си
  • Мнения: 6 690
Лъчезар Томов:

90% от бременните в Израел се ваксинираха, защото там не скриха случаите на починали бременни както у нас, ние знаем официално за 6, а са 27. Ефектът от политиката да не "плашим" хората е хиляди починали

https://www.facebook.com/ltomov/posts/10159156061369204

27 починали бременни? Cry


Лъчезар Томов има тази информация от?

antea в заключената тема спомена, че вече и в сертификатите на АЗ ще фигурира текста, че е за Ковид. Има ли информация какво става с вече издадените такива без този текст?
След 3 дни се надявам да видя сертификата за Комирнати и ще го сравня с вече издадения за АЗ.

# 88
  • Мнения: 48 125
У дома всеки е с различна ваксина( от 19 до 80 годишни), никой не е имал сериозни реакции. Повечето сме минали втора доза, включително аз втора доза АЗ оня ден. Жива съм си, даже не ме боли ръкката !)
Имам въпрос, има ли в Пирогов в момента и уикенда около 24 май зелен коридор за 2 доза за ваксиниран около Великден ( Пфайзер). Трябва да дойде в петък, но вероятно няма да успее и е по-удобно в събота ( 22 май). Като наближи сигурно ще звъня, разбира се, но за момента каква информация има?

# 89
  • Мнения: 9 490
Благодаря за темата!

Следващата седмица ни предстои втора доза Пфайзер и ще докладвам после.
След първата имахме само лека болка в ръката, дано и втората да мине леко.

Общи условия

Активация на акаунт