Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 887 631
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 2 400
  • Мнения: 5 658
Ти още ли си с едната Астра?

# 2 401
  • Мнения: 2 068
При мен скоро ще стане месец от ваксината и ще ходя да гледам за антитела. Познавам няколко преболедували, не знам как стана ама кьораво антитяло не са завъдили. Но и не щат ваксина. Искат обаче сертификат, че са преболедували. Аз напоследък доста се изненадвам. Масово хората около мен се оказаха неваксинирани. А иначе бяха твърдо ЗА. Агитираха даже. А сега като ги питам мънкат. Аз реално уважавам техния избор. Но ми светва, че е имало и още има една група хора, които агитират за ваксинация другите, а те самите нямат такива намерения. Явно мислят, че това ще им помогне. Странна логика.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 03:27 от lovely

# 2 402
  • Мнения: 5 979
Ти още ли си с едната Астра?
Мда, днес мисля да си бодна един пфайзер тъй като вече изтекоха 84 дни ... и ставам безсмъртен.

# 2 403
  • Мнения: 55 081
Абсолютно никакви реакции нямах след втората доза АЗ, Пехоко.

# 2 404
  • Мнения: 2 692
Дано втората ти доза пфайзер мине леко, че като си спомня какво мрънкане и оплакване беше при първата ти астра, доста хора наплаши да си слагат ваксини.
Ако продължаваш да носиш и по 3 маски накуп, вероятно ще си безсмъртен в следващите поне 100 години Wink
Относно ваксините нещата съвсем вървят на приключване.
Вече трудно достигаме и по 15 хиляди дози дневно, а тук имаше потребители които обвиняваха държавата, защо не били поръчали пълната ни квота от 35 милиона дози.
Ние 2 милиона дози със зор ще използваме, а Сърбия вече са с около 5 милиона поставени.

# 2 405
  • Бургас
  • Мнения: 5 754
Ти още ли си с едната Астра?
Мда, днес мисля да си бодна един пфайзер тъй като вече изтекоха 84 дни ... и ставам безсмъртен.
Добро решение Simple Smile успех и да минава леко!

# 2 406
  • Мнения: 21 344
Взех сертификати за няма и 2 минути на цялата фамилия.
Иначе до момента още нямам странична реакция.

# 2 407
  • Мнения: 6 616
Ваксинират богатите в световен мащаб, третия свят - почти не. А той вирусът си се разпространява навсякъде, мутира, променя се. Масова ваксинация трябва, ударно, в световен мащаб. Само дето  СЗО създава повече хаос в системата, отколкото да реши някой проблем.
Вариант Делта е вече в Европа, появи се вариант Каппа, ще дойдат и други варианти, процесът е интензивен. В България се секвенират много малко проби, за съжаление,  така че е трудно да се извлече адекватна информация кои варианти са актуални в момента. Политическата обстановка пречи да имаме адекватна държавна страгегия за борба с Ковид и широка ваксинация.
Тоест не съм оптимист, нова вълна ще има.

# 2 408
  • София
  • Мнения: 16 220
Докато не стане масова и задължителна, ще си имаме още вълни. Няма начин да убедиш смугъл, че от тази ваксина няма да стане стерилен.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 09:42 от Sharky*

# 2 409
  • SF
  • Мнения: 21 642
В България има много лекари, които са скептични към ваксините и не се ваксинират.
В началото на годината, всички лекари, които аз познавах, казаха, че е рано още да се мисли или че "такова нещо" не биха си сложили никога.
Добрата новина е, че в момента всеки един от тях се е ваксинирал. Но много хора се демотивираха или са решили, че май са го изкарали и искат да изчакат да видят какво ще стане с нас, ваксинираните. Никой от тях не може да ми каже колко време ще чака, за да види какво ще стане с нас.

# 2 410
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте, имате ли актуална информация, дали в Пирогов имат още от от Янсен ваксината?

# 2 411
  • Мнения: 3 295
В България сме получили над 140 000 дози Янсен, а са поставени има няма 20 000. Няма причина да свърши някъде.

# 2 412
  • Мнения: 602
Здравейте, предстои ми 2ра игла на Модерна във ВМА. За ваксинираните там, каква е процедурата за взимане на сертификата?

Мои близки без проблем си взеха сертификатите веднага с втората доза, но не бяха във ВМА, а при лични или в други по-малки медицински центрове.

# 2 413
  • Мнения: 765
Здравейте, по време на цикъл (менструация)  може ли да се поставя ваксината Пфайзер?

# 2 414
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Здравейте, предстои ми 2ра игла на Модерна във ВМА. За ваксинираните там, каква е процедурата за взимане на сертификата?

Мои близки без проблем си взеха сертификатите веднага с втората доза, но не бяха във ВМА, а при лични или в други по-малки медицински центрове.
Идете пред Пирогов. Там издават сертификати, а и не се налага да стоиш в затворено пространство.
Аз се имунизирах в цикъл. Няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт