Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 878 372
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 5 643
А във Франция махат маските на открито, завалиите.

# 2 431
  • Мнения: 9 276
Не е съвсем така, защото ваксините насочват доста силно имунният отговор към спайк протеина на вируса, така че този бустър след преболедуване действа много добре и подсилва имунитета. Естествено придобитият имунитет варира много повече като възрастните хора особено изглежда не изграждат толкова добър имунитет. Иначе антителата по принцип са динамични като за тях е нормално след време да спадат както след преболедуване, така и след ваксини и отново при среща (бустер) да се покачват. Освен това самите антитела не са едни и същи и могат да се подобряват с времето да стават по-точни или например при среща с нов вариант  Т-клетките ще стимулират B-клетките да започнат да произвеждат нови антитела и то такива, които са оптимизирани за този вариант.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 17:19 от LillyM

# 2 432
  • Мнения: 8 826
Здравейте!
Пак съм в темата, защото пак имам проблем.
На 28 май си направих 1 игла Пфайзер след като преболедувах миналата година, но антителата ми спаднаха.
Днес отидох да си направя тест, защото в петък съм на 2 игла.
Имам 23 900 при референтна стойност над 38 за положителен резултат. В самия тест е обяснено, че при стойност на антителата 130 защитата е много добра, а прогнозната цифра след 2 игла е 200. Моите числа са гигантски. Това възможно ли е изобщо?
Сега съм разколебана какво да правя с втората игла. При толкова мощен имунен отговор се страхувам, че може имунната ми система да излезе извън контрол и да активира основните ми заболявания. Не съм спирала имуносупресора изобщо след ваксината, а толкова висок титър имам.....
Какво да правя?
Вече откачих тотално. Всичко, което мисля и очаквам около тази болест е съвсем погрешно. лекуващата ми лекарка е в чужбина. Няма го и имунолога, с който говоря понякога.

# 2 433
  • Мнения: 8 826
Остани си с една доза.

Кой тест и къде го прави?

Абът, Рамус, но отчитането било ново. Пише ,че при стойност от 130 има добра защита, а прогнозна цифра след втора доза е 200. Моите са почти 24 000. 10 пъти над всичко това. Но ето, че Шарки е имала 30 000.
Искам да ме държи 1 година. Не ми е проблем да си бия втората. Само се стреснах от опасността имунната ми система да излезе извън контрол. Нямам й доверие изобщо....

# 2 434
  • Мнения: 13 939
Сложи втората доза на последната възможна дата.
Според мен тепърва ще се разширява приложението на сертификатите, особено като ни тресне новата вълна.

# 2 435
  • Мнения: 9 276
Ън, ти вероятно гледаш AU/ml които са 24 хил. Новите мерни единици са BAU/ml и за тях е това над 130 е добър имунен отговор, би трябвало на теста да ги има и двете или ти да ги превърнеш като ги умножиш по  0.142 ( за теста на Абът)

Иначе аз напоследък попрочетох малко повече за тестовете и най-добрият тест за вируснеутрализиращи антитела  изглежда е тестът на Genscript - cPass™, ако се чудите кой тест е това - този с процентите (положителен над >30%). Не случайно той е и единственият тест, одобрен от американската FDA. Той не показва количества, но показва първо дали имаш вирус неутрализиращи антитела (ако е положителен >30%) и второ каква е тяхната ефективност да блокират вируса, тоест да му попречат да влезне в клетката. По-висок процент, означава по-голяма ефективност за неутрализация. По принцип златният стандарт доколкото разбрах е тест, при който се използват истински вируси и се наблюдава антителата дали и в каква степен ги неутрализират, но тъй като това е опасно, се прави само в специализирани лаборатории с ограничен достъп. Но от Genscript са намерили начин да направят тест, който е безопасен и може да се прави в обикновена лаборатория и дава същите резултати.

# 2 436
  • Мнения: 5 643
В смисъл ще ползваме ГТ със сертификати ли?

Лили, кой предлага този тест в България?

# 2 437
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 350
Втора доза Пфайзер вчера във ВМА.Първата бе супер,но днес съм като смазана от влак.Взех працетамол и прочетох последните 20 страници ,но няма с оплаквания.Знам,че имаше по-напред и е нормално исках само да попитам дали минаваше бързо и парацетамол ли трябваше да взема.
Благодаря 🌺
Утре би трябвало да си добре. Парацетамол/ Нурофен каквото имаш.

# 2 438
  • Мнения: 2 078
Имам 23 900 при референтна стойност над 38 за положителен резултат. В самия тест е обяснено, че при стойност на антителата 130 защитата е много добра, а прогнозната цифра след 2 игла е 200. Моите числа са гигантски. Това възможно ли е изобщо?

я направо пусни теста, или поне кажи от коя лаборатория е, че има нещо нередно в цифрите, които даваш

ако пише, че очакваният добър отговор след втора доза е 200, това са сигурно BAU /универсални единици/, а дори и теста на Рамус, който мери  до най-високи стойности, при преобразуване с коефициента евентуално би дал до около 7000 BAU, по другите лаборатории и тестовете, които използат, максимума, който пишат е над 2080 BAU

така че вероятно този твой резултат 23900 е по някакви други единици, които трябва да се преобразуват с коефициент, за да се сравнят с онези 200 BAU след ваксина

# 2 439
  • Мнения: 9 276
Лили, кой предлага този тест в България?

Цибалаб, Геника, Кандиларов, Пирогов, Александовска, Лина и др.

Алесандра, пий си каквото си пиеш срещу настинка/грип и каквото ти подейства, скоро симптомите ще отшумят.

# 2 440
  • Мнения: 2 078
Остани си с една доза.

Кой тест и къде го прави?

Абът, Рамус, но отчитането било ново. Пише ,че при стойност от 130 има добра защита, а прогнозна цифра след втора доза е 200. Моите са почти 24 000. 10 пъти над всичко това. Но ето, че Шарки е имала 30 000.
Искам да ме държи 1 година. Не ми е проблем да си бия втората. Само се стреснах от опасността имунната ми система да излезе извън контрол. Нямам й доверие изобщо....

писах ти в другата тема, но виждам тук, че си отговорила, резултатът ти в BAU единици е около 3400, което е супер, но ето и Шарки дори е имала повече от твоите по теста на Рамус, а и аз съм като теб - след боледуване и на 19 ден след първа доза, бях с над 38500, така че нищо особено не се е случило при теб, и иди си направи и втората доза, вместо после да се чудиш какво и защо не си довършила

# 2 441
  • Мнения: X
По повод питането на Ън, днес имаше интервю с д-р Аспарух Илиев по бтв или Нова и въпросът беше различен, но подобен: Трябва ли да се поставят бустерни дози след време на хора, които вече имат 2 поставени дози ваксина. Може ли да се получи свръхреакция на имунната система? Отговорът беше не.

# 2 442
  • Мнения: 5 643
А какъв друг отговор би могъл да даде, освен “не” ? Първо - няма откъде да знае със сигурност и, второ, няма отговор “не” за ваксините.

# 2 443
  • Мнения: X
Здравейте!
Пак съм в темата, защото пак имам проблем.
На 28 май си направих 1 игла Пфайзер след като преболедувах миналата година, но антителата ми спаднаха.
Днес отидох да си направя тест, защото в петък съм на 2 игла.
Имам 23 900 при референтна стойност над 38 за положителен резултат. В самия тест е обяснено, че при стойност на антителата 130 защитата е много добра, а прогнозната цифра след 2 игла е 200. Моите числа са гигантски. Това възможно ли е изобщо?
Сега съм разколебана какво да правя с втората игла. При толкова мощен имунен отговор се страхувам, че може имунната ми система да излезе извън контрол и да активира основните ми заболявания. Не съм спирала имуносупресора изобщо след ваксината, а толкова висок титър имам.....

Ън, аз след боледуване и една доза Пфайзер имах резултат 26 000 на теста за неутрализиращи антитела. Според мен това са нормални стойности за комбинацията Ковид + 1 доза ваксина. Аз нямам заболявания и на 21 ден си поставих втората доза. Ще си пусна един тест за антитела, за да видя след втората доза, какви стават стойностите при комбинация Ковид  + 2 дози ваксини.

Изчакай ЛЛ да се върне и коментирай втората доза.

# 2 444
  • Мнения: 5 979
Имунитетът е с трайност минимум 7 месеца така, че все още не е ясно дали ще има нужда от подобни "бустър дози", на този етап явно не.

Общи условия

Активация на акаунт