Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 022
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 2 415
  • Мнения: 749
Здравейте, предстои ми 2ра игла на Модерна във ВМА. За ваксинираните там, каква е процедурата за взимане на сертификата?

Мои близки без проблем си взеха сертификатите веднага с втората доза, но не бяха във ВМА, а при лични или в други по-малки медицински центрове.
Идете пред Пирогов. Там издават сертификати, а и не се налага да стоиш в затворено пространство.
Аз се имунизирах в цикъл. Няма проблем.
Благодаря Ви! Дано и сз нямам проблем Simple Smile

# 2 416
  • Мнения: 3 255
Здравейте, предстои ми 2ра игла на Модерна във ВМА. За ваксинираните там, каква е процедурата за взимане на сертификата?

https://vma.bg/%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86% … 1%83%D1%81-1.html

Сертификати за ваксинация срещу COVID-19 за граждани, имунизирани във ВМА, се получават на място, в зала №7, или по електронен път, след като изпратите на certificate@vma.bg попълнен следния формуляр
(формуляр на линка по-горе)

# 2 417
  • Мнения: 1 468
Пирогов още ли работят до 23 часа? Дойде време за втората доза. Минах през Сердика Център, че уж и там щели да ваксинират, но нямаше нищо все още..

# 2 418
  • София
  • Мнения: 28 842
В моловете е в събота и неделя.

# 2 419
  • София
  • Мнения: 11 518
Здравейте, имате ли актуална информация, дали в Пирогов имат още от от Янсен ваксината?

Днес имаше.
Извинявам се, но за първи път влизам в темата. Прочетох в началото и в края по диагонал.
Няколко месеца се канех да се ваксинирам и днес спонтанно просто отидох. Първа доза Модерна. Видях някои случаи в темата със странични реакции, а има ли такива без?

Благодаря Flowers Hibiscus

# 2 420
  • Sofia
  • Мнения: 6 126
Извинявам се, но за първи път влизам в темата. Прочетох в началото и в края по диагонал.
Няколко месеца се канех да се ваксинирам и днес спонтанно просто отидох. 1 доза Модерна. Видях някои случаи в темата със странични реакции, а има ли такива без?
Благодаря Flowers Hibiscus
Мъжът ми е с две дози Модерна. И след двете имаше само леки болки в ръката за около ден-два.

# 2 421
  • Мнения: 1 995
Аз съм с втора доза Модерна от понеделник - нямам странични реакции. Нямах и след първата. За мен болката в ръката не е странична реакция, затова не я и споменавам, но да, има болка няколко дни, която аз лично усещам като мускулна треска.

# 2 422
  • София
  • Мнения: 11 518
Благодаря.
Да, за болката в ръката ме предупредиха, но то и след Тетанус има, та и аз не го отчитам като странична реакция.
Казаха ми да пия Нурофен довечера за всеки случай, което ме озадачи.
Питах за противоалергично - казаха, че ако нямам някакви алергии нямало нужда.

# 2 423
  • Мнения: 8 847
Моля, помогнете със съвет!
Прекарах ковид, имах малко антитела, които след 6 месеца изчезнаха. поставих си 1 игла Пфайзер преди 18 дни. Днес си направих тест за антитела. Имам 23 900 при референтни стойности до 38 - положителен. В петък трябва да си сложа 2 игла. Сега ме е страх да не стане прекалено силен имунния отговор. Какво да правя? Да си сложа ли втората, или да остана с една, както ме посъветва и гастроентеролога ми?

# 2 424
  • Мнения: 54 743
Остани си с една доза.

Кой тест и къде го прави?

# 2 425
  • София
  • Мнения: 16 213
Аз имах над 30 000 три седмици след втората игла на Модерна, четох,че 50 000 е чудесен имунен отговор, защо те е страх?

# 2 426
  • Мнения: 9 276
Моля, помогнете със съвет!
Прекарах ковид, имах малко антитела, които след 6 месеца изчезнаха. поставих си 1 игла Пфайзер преди 18 дни. Днес си направих тест за антитела. Имам 23 900 при референтни стойности до 38 - положителен. В петък трябва да си сложа 2 игла. Сега ме е страх да не стане прекалено силен имунния отговор. Какво да правя? Да си сложа ли втората, или да остана с една, както ме посъветва и гастроентеролога ми?

По принцип няма такъв риск от прекалено силен имунен отговор, просто втората игла в случая ще е излишна, но ако ти трябва сертификат, можеш да я сложиш. Но вече един куп държави препоръчват за преболедували само 1 доза ваксина, която действа като бустер доза.
Но както и сама можеш да видиш това, че са ти паднали антителата след преболедуването не значи, че тялото ти е забравило вируса, при повторна среща (в твоя случай чрез ваксината) са се изстреляли отново нагоре.

# 2 427
  • Varna
  • Мнения: 264
Втора доза Пфайзер вчера във ВМА.Първата бе супер,но днес съм като смазана от влак.Взех працетамол и прочетох последните 20 страници ,но няма с оплаквания.Знам,че имаше по-напред и е нормално исках само да попитам дали минаваше бързо и парацетамол ли трябваше да взема.
Благодаря 🌺

# 2 428
  • Мнения: 5 646
Моля, помогнете със съвет!
Прекарах ковид, имах малко антитела, които след 6 месеца изчезнаха. поставих си 1 игла Пфайзер преди 18 дни. Днес си направих тест за антитела. Имам 23 900 при референтни стойности до 38 - положителен. В петък трябва да си сложа 2 игла. Сега ме е страх да не стане прекалено силен имунния отговор. Какво да правя? Да си сложа ли втората, или да остана с една, както ме посъветва и гастроентеролога ми?

По принцип няма такъв риск от прекалено силен имунен отговор, просто втората игла в случая ще е излишна, но ако ти трябва сертификат, можеш да я сложиш. Но вече един куп държави препоръчват за преболедували само 1 доза ваксина, която действа като бустер доза.
Но както и сама можеш да видиш това, че са ти паднали антителата след преболедуването не значи, че тялото ти е забравило вируса, при повторна среща (в твоя случай чрез ваксината) са се изстреляли отново нагоре.

Което показва, че тези, които смятат ваксинирането на преболедували за ненужно, не са съвсем неправи.

# 2 429
  • Мнения: 6 529
В Германия по протокол преболедували Ковид се ваксинират с еднократна доза 6 месеца след боледуването.

Общи условия

Активация на акаунт