Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 877 915
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 3 945
  • Мнения: 5 979
Преслушват, мерят температура ... а логично е болен от респираторна инфекция да не ходи да се ваксинира.

# 3 946
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
Преслушват, мерят температура ... а логично е болен от респираторна инфекция да не ходи да се ваксинира.

Къде това, навсякъде?

# 3 947
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Тук, в САЩ, или поне допреди 2-3 месеца, не преглеждаха преди ваксинация, освен мерене на температура, защото се считаше, че ако се чувстваш добре и нямаш симптоми е ОК да получиш ваксина. Също така имаха закачена една огромна табела преди залата с възможни алергии, симптоми, здравословни състояния и т.н., в случай на които призоваваха да кажеш на сестрата... и което не означаваше, че няма да те ваксинират. Предполагам сега е същото.

# 3 948
  • Мнения: 5 979
Преслушват, мерят температура ... а логично е болен от респираторна инфекция да не ходи да се ваксинира.

Къде това, навсякъде?
Не навсякъде, но питат дали си болен или се предполага, че няма да отидеш да се ваксинираш след като изрично това е упоменато като нежелателно. По-интересен е въпроса какво може да се случи ако се ваксинира болен със симптоми или без.

# 3 949
  • Мнения: 1 212
Здравейте,

тъй като темата е дълга и е възможно да е било обсъждано,  но мен ме интересува дали преди ваксина са ви прегледали и как знаят,  че в момента не сте заразени вече? Това ми се струва логично и важно да се знае,  защото,  известно е,  ваксина не се слага на болен човек.
Дори и вие не можете да знаете дали не си отглеждате безсимптомно вирусът преди ваксинацията, а камо ли тези, които ще ви ваксинират.
Аз обаче знаех, че шансът да съм болна преди ваксината клони към нула, поради ограничените ми контакти с други хора, а и аз нося хубави маски, а не парцали и дезинфекцирам ръцете си постоянно.
Имайте предвид, че с всеки изминал ден вероятността да отидете болен от Ковид за ваксиниране ще се увеличава, защото скоро болните ще почнат да се увеличават.

"По-интересен е въпроса какво може да се случи ако се ваксинира болен със симптоми или без."
Ще си изкара болестта, все едно, че не е ваксиниран.

# 3 950
  • Мнения: 49
От вашите отговори стигам до извод,  че или никой не се интересува дали сте болен преди ваксина,  или разчита да се отърве от отговорност чрез вашата декларация?  А последствията за чия сметка може да са?

# 3 951
  • Мнения: X
От вашите отговори стигам до извод,  че или никой не се интересува дали сте болен преди ваксина,  или разчита да се отърве от отговорност чрез вашата декларация?  А последствията за чия сметка може да са?
За твоя.
Затова и има толкова хора, които не са ОК да се ваксинират с тези ваксини.

# 3 952
  • Мнения: 49
Аз самата,  отгледала двама напълно ваксинирани младежа,  се чудя на акъла на всички хора,  които така стремглаво се втурнаха да се ваксинират с недоизпитана ваксина в средата на епидемия.  Когато се предполага,  че повечето хора е възможно да са заразени с или без симптоми. Не съм антиваксър,  а разумен човек, но искам някой да ми го обясни като на първокласник.  Защо аджеба?

# 3 953
  • Мнения: 720
Обяснявам като на първокласник. Защото не искаха да се "ваксинират" с недоизпитан вирус, събитие твърде вероятно в средата на епидемия. Защото не желаеха да попаднат в множеството на "заразени с или без симптоми", а още по-малко желаеха да увеличат армията на хилядите умрели само в нашата страна от същия този вирус. Защото вярват на науката, а не на теорията на конспирацията.

# 3 954
  • Мнения: 1 212
Аз самата,  отгледала двама напълно ваксинирани младежа,  се чудя на акъла на всички хора,  които така стремглаво се втурнаха да се ваксинират с недоизпитана ваксина в средата на епидемия.  Когато се предполага,  че повечето хора е възможно да са заразени с или без симптоми. Не съм антиваксър,  а разумен човек, но искам някой да ми го обясни като на първокласник.  Защо аджеба?
Знаеш ли колко българи умряха до сега от Ковид? Над 30 000 души. Ако оставим вирусът да се разпространява безпрепятствено ще починат поне още толкова. Икономиката буксува от 1,5г. и ако продължава така, нищо хубаво не ни чака и във финансовата сфера. Ваксинирането е единственият начин в максимално кратки срокове да спрем излишната смъртност породена от вируса, и да живеем като преди, за да живне и икономиката.
Какво е удачното решение според теб? Да изчакаме епидемията да затихне ( това ще стане когато вирусът премине през 70-80% от населението)? И да ги отпишем следващите 30000 души, които ще са жертвите? А междувременно ще фалират и доста бизнеси, които в момента са на ръба на оцеляването.
 Мисля, че е време да бъдем малко по-отговорни към обществото, и да направим каквото зависи от нас, за да се свърши с тази Ковид - агония.

# 3 955
  • Мнения: 720
mmm75, много сложно. Тук трябва обяснение като за детската градина.

# 3 956
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Напълно адекватен отговор на Grizantema - кратък и точен.

Аз живея в САЩ - почти 35 милиона случая и 610 000 починали. Започна масова ваксинация - случаите от 160 000 на ден през януари паднаха до няколко хиляди през юни. Темпото на ваксинация се забави - случаите са обратно в десетките хиляди.

# 3 957
  • Мнения: 4 717


Хващам се за този пост, защото точно щях да пускам, че по последни данни Израел са смъкнали ефикасността на Пфайзер срещу заразяване на 39% и 41% срещу симптоматично  изкарване. Макар и да се запазва срещу тежко изкарване, пак много, много ниско ми се струва. И много зле за неваксинираните също така.

Ето случаен източник, но новината в момента обикаля медиите, включително и нашия дир - https://www.forbes.com/sites/roberthart/2021/07/23/pfizer-shot-j … l-study-suggests/

Това е много разочароващо и се надявам вирусът да отслабва с всяка следваща мутация. Не виня производителите на ваксини, те правят всичко възможно, вярвам.
Аз за себе си знам, че 2 ваксини за 1 година са ми достатъчно и няма да се ваксинирам с 3та (Файзер планират), нито пък ще повторя през следващите 6 месеца или 1 година.
През година слагам противогрипна, но ако ковида ни принуди да сме с 3х дози всяка година ми се струва твърде натоварващо за организма.

# 3 958
  • Мнения: 195
Аз самата,  отгледала двама напълно ваксинирани младежа,  се чудя на акъла на всички хора,  които така стремглаво се втурнаха да се ваксинират с недоизпитана ваксина в средата на епидемия.  Когато се предполага,  че повечето хора е възможно да са заразени с или без симптоми. Не съм антиваксър,  а разумен човек, но искам някой да ми го обясни като на първокласник.  Защо аджеба?


Мен никой нищо не ме е питал. Отидох със лека хрема лепната от детето, сложиха ми първи пфайзер, нищо не стана по особено освен болката в ръката за около ден, хремата си я довърши нормално Simple Smile Ако си заразен/а с корона преди ваксинация, едва ли ще стане нещо по особено освен да го изкараш. От толкоз чудене какво как кога защо човек бездейства и блокира, а току виж пак ни ударила вълна до месец

# 3 959
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
От вашите отговори стигам до извод,  че или никой не се интересува дали сте болен преди ваксина,  или разчита да се отърве от отговорност чрез вашата декларация?  А последствията за чия сметка може да са?
Всичко е за Ваша сметка. С декларация или без нея. Отговорност няма Simple Smile
Впечатляваща е скоростта, с която стигнахте до извода си... а можеше даже да не се пънете, защото до същия извод периодично стигат и други и се налага да пишем едно и също през 20 Стр.

Общи условия

Активация на акаунт