Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 878 281
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 3 960
  • Мнения: 54 520
Пак ли тази декларация рецитирате, която дори не сте прочели?
Болни хора по принцип не ходят да се ваксинират. Това се отнася за всяка ваксина.

# 3 961
  • София
  • Мнения: 5 140
Мен никой нищо не ме е питал. Във ВМА дори не ми премериха температурата май. Питаха ме за алергии, казах "пролетни алергии" (свръх компетентно), махнаха с ръка и ме боцнаха.
Симптомите на коронавирус са добре известни и би трябвало всеки, който ги проявява, да се тества, а не да ходи да се ваксинира. Напълно безсимптомните случаи са малък процент от всички инфектирани, а и има данни, че ваксината улеснява протичането на болестта, а не я влошава.
И още нещо, в което поне аз вярвам - медицината, както и всички други науки, ще върви само напред, а не назад. Не искам ваксините да се разработват за една година, за колкото бяха разработени тези, искам да се разработват за месеци, дори за седмици. Защото в природата и особено в пермафроста дремят вируси, пред които коронавирусът ще ни се стори приказка, и ще се окажем в ситуация, в която ще се молим за "неизпитани" ваксини.

# 3 962
  • тук и там
  • Мнения: 11 581
В Бг не са ме питали,но в Белгия-да. Питат дали имате някакви симптоми,за придружаващи заболявания и др. подобни.Мисля че е ясно,че човек с някаки симптоми не би трябвало въобще да ходи да се ваксинира,а ко има вече запазен час-да се обади и да каже че е настинал,хремав или там каквото му е и да отмени часа. Все пак става въпрос за възрастни хора, не сме по на 6 гд та да чакаме някой да ни пита,и да не се сещаме сами за тези неща..

# 3 963
  • Мнения: 544
Във ВМА никой не те преглежда, ваксинират на конвейер. Но пък там ваксините се поставят само от лекари, та се надявам и с един поглед да могат да различат здрав от болен Simple Smile.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 19:23 от Flo Ann

# 3 964
  • Мнения: 13 937
Ваксинирах се в ДКЦ, та си ме питаха, мериха кръвно и пулс 😉 април-май се случи това, не в коридорите.

# 3 965
  • Мнения: 1 473
Сега за втората доза на Пфайзер (май се преориентирах натам за дъщеря ми) дали ще я прилагат след 8 седмици, като по-ефективна срещу Делтата, или все още си седи на 21 дена?
И второ, ако мине на 8 седмици, то втората доза ще трябва да й я сложат в Нидерландия. Предполагам, че е възможно, ама ако знаете по-точно и сигурно място да се информирам за това ... Благодаря!

# 3 966
  • Мнения: 41 112
Сега за втората доза на Пфайзер (май се преориентирах натам за дъщеря ми) дали ще я прилагат след 8 седмици, като по-ефективна срещу Делтата, или все още си седи на 21 дена?
И второ, ако мине на 8 седмици, то втората доза ще трябва да й я сложат в Нидерландия. Предполагам, че е възможно, ама ако знаете по-точно и сигурно място да се информирам за това ... Благодаря!

Не рискувайте. За Англия се оказа, че не може да се комбинират, не признават другите ваксини от чужбина. Те май изобщо и сертификат извън Англия няма да признават, ама не е сигурно.

# 3 967
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Много високи очаквания имате за това, какво трябва да се направи преди ваксина...Когато на децата се поставят ваксини, обикновено педиатър преглежда, пита дали е здраво и това е...Като големи хора, би следвало да отидете здрави да се ваксинирате. Можете и един тест да направите, ако ви притеснява нещо.
Имунизационният календар си върви, без значение дали сме в пандемия, или епидемия.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 18:07 от Кришка

# 3 968
  • Мнения: 594
Здравейте, интересувам се тези от вас, които са се ваксинирали, какъв карантинен период Ви бяха казали?

# 3 969
  • Мнения: 12 052
Здравейте, интересувам се тези от вас, които са се ваксинирали, какъв карантинен период Ви бяха казали?
след ваксина няма карантинен период, няма причина и да има, ако правилно разбирам въпроса.

# 3 970
  • Мнения: 54 520
Какъв е този карантинен период?
Ако питаш дали да се пазиш от заразяване, както преди ваксината, е между двете дози и 2 седмици след втората.

# 3 971
  • Мнения: 4 717
Може би имаш предвид да се избягват срещи със заразени? Това е необходимо докато не минат 14 дни от втората доза, а дори и тогава са необходими предпазни средства и малко внимание. Никой не скача в устата на лъва сам. Дори и докторите, които бяха сред първите ваксинирани продължават да се пазят.

# 3 972
  • Sofia
  • Мнения: 9 732
10 дни след втората доза Модерна (която ме тръшна за ден с температура, треска и повръщане плюс главоболие), продължавам да усещам леко изтръпване на цялата ръка при всякакви действия, а чат-пат имам чувство, че се прехвърля и към крака от същата страна. Някой с подобна реакция?

# 3 973
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Нищо не подписваме в САЩ - четем, проучваме, колкото можем, преодоляваме си страха и предпазливостта и се ваксинираме - няма декларации, няма обстойни прегледи преди ваксината.

# 3 974
  • София
  • Мнения: 6 183
В четвъртък сложиха втора доза на децата. Малкият (13г.) никакви странични освен един ден болка в ръката както и след първата. Голямата (16г.) главоболие и леко втрисане на следващия ден. И за протокола днес ѝ дойде цикъла, точно навреме Wink

Общи условия

Активация на акаунт