Моля ви споделете,така ли се стресираха децата ви в яслата

  • 1 325
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 455
И ние имахме същия проблем,въпреки,че сина ми по принцип трудно допуска до себе си някой.Тежкия период с тръшкането продължи около месец.Но и досега ако го заведа например в Патиланци или някъде другаде се вкопчва в мен и реве.Успех!

# 16
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
и моето дете преживя много драматично началото с яслата.освен ревът сутрин и през деня стана много нервна,тъжна,загуби апетит и не искаше да си играе.но тове продължи 2 месеца.после си ходеше с удоволствие , а сега за градината направо си умира от кеф да ходи.всеки ден се връща с 3-4 награди ,за това колко е послушна и колко песнички и стихотворения е научила.........
така ,че имай търпение,повечето деца свикват след първия месец.

# 17
  • Мнения: 953
И ние бяхме така, но после се оправи. Не са свикнали на реда в яслата и реагират по-този начин.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники беше същият!!! В яслата - добричък, послушен. Щом го взема - започва някакъв кошмар #CrazyРевове, тръшкане по улиците, вкъщи, за щяло и не щяло, бой, ти си лоша мама Close Такава депресия ме беше налегнала, че ми идеше да се обеся #Cussing out
После се адаптира детенцето и извън яслата също стана като преди - пак си е много буен, но весел, контактен, пее ми песнички, ходи с желание Grinning
При нас отне няколко седмици цялата работа, без да броя целия юни месец, когато си седя вкъщи болен. Не тъгувай, ще мине  bouquet

# 19
Току що пуснах нова тема във форума за насилието в детска градина. Не искам да те плаша, но очевидно това все още е практика лелките да ти бият детето. Много се разтроих от разкритието, което направи моята колежка днес като си завела за 5 ден детето на ясла. Видала през прозорчето как лелката га набила, защото плаче. Нашите деца не са като нас и не понасят насилието и грубостите. И подяволите вече не е като едно време да се търпят такива неща, вече има медии и институции, които могат да вземат мерки.
Нейния син плачел неутешимо цяла седмица, а в къщи се даржал агресивно и необичайно, удрял и повтарял "бий, бий". Сега е ясно защо.

# 20
  • Мнения: 103
Моето дете тръгна на 1г.6м. на ясла и майките с които се познавах ми завиждаха как така не плаче.От съвсем малка е свикнала да бъде сред много хора,оставяли сме я и при бабите в провинцията без нас и мисля,че това изигра положително роля да се справи с яслата.На втория ден я оставиха да спи на обяд.Ако не сте имали възможност и нужда да се разделяте от време на време той е свикнал много с вас и затова е по-трудно,но ще се справи само не се отказвай.Много рядко ни се случваше в началото като наближим да мрънка,че не иска,но си ходи- не се дърпа и не плаче.Зависи много какви са госпожите и мисля,че това ти е основния проблем .При нас единият екип бяха невероятни ,но другия -ужасни селянки външно и по държание.Разбрах го и от самото дете,въпреки,че като ги погледнеш им личи.Абсолютно всяка сутрин ме питаше-"Мамо сега,кой е на работа?" и като разбереше,че са неприятните малко ставаше по-неспокойна.Мога много неща да разкажа за тези госпожи,които ще ви шокират,но ще стане много дълго,а и са доста неприлични,затова ще ги спестя.Изключвайки отрицателните емоции и боледуването,като цяло съм много доволна от промяната в нея и съм твърдо за яслите.

# 21
  • Мнения: 1 001
Отговарям без да съм изчел всичко:
Донякъде ДА
Няколко дена след като Никола тръгна на ясла бяхме на детско парти в детски център. Никола не пожела да се отдели от нас, играеше си само в двора, въпреки че Александра си играеше в залата. Реакцията на аниматорката беше: май скоро сте тръгнали на детска.
Мисля, че някои деца (с Александра не беше така, и тя мина през същата ясла и градина) по-трудно приемат раздялата. За себе си съм убеден, че Никола не е малтретиран в яслата и не това е причината за страховете му (а те явно не са малко, виж тук). Не реве по пътя, сам си отваря вратите ... реве само докато го събличам, прегръща ме и ме целува ... сякаш се моли да не го оставям и ... да дойда да го взема ... май най-вече го е страх, че няма да го вземем  Cry

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Моят дечко не плаче.Но ще ти кажа какво ни каза заведущ яслата първият ден,когато заведохме децата си.Яслата е ново място за всяко дете,място със свои правила и дисциплина.Едни деца свикват бързо,други не.Детето има нужда да бъде с родителите си и се нуждае от тяхната любов,ласки,особено при смяна на обстановката.Сега повече от всякога то се нуждае от това да му показваш,колко много го обичаш,че държиш на него,да го целуваш и прегръщаш.Възможно е да се събуди плачейки посред нощ,да има нужда да е постоянно с теб/дори в тоалетната/,да капризничи.Това е нормално.Адаптацията продължава 4 месеца.УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт