Как може да е толкова нагъл?

  • 6 858
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 093
Тук виждаме само едната страна.

Е, това няма как да го знаем тук...Мисълта ми беше, че въпросният може да е дори техен общ приятел, а излизането...било е спонтанно, не планувано, проблемът е че отношението на отсрещната страна е грубо...не че е длъжен да дотърчи на минутата, но...бива ли така..ненормално е Confused Ако е бил на работа е друго. Но да си гледа филмчета и даже да не е казал че не е на работа цял ден...ей затова казах, че е грозно когато двама души се разделят така, човешкото се губи измежду гнева и омразата...

# 16
  • Мнения: 1 451
А значи ли, че като е мъж е по дефолт виновен за ситуацията и развода? Четеш ли какво пиша или така от любов към спора - спориш?
Може би грубо се е изказал, може и да не е. Не съм говорил с него по телефона. Друг е говорил. Но не можеш да искаш в тази ситуация да си загърби ангажимента и да тръгне , защото на някой му е хрумнало нещо преди минути.
Аз съм минал през това и мога да ти кажа, че ако не друго, поне докато траеше развода ни с бившата ми жена имахме що годе добри отношения и не се карахме и не си правехме номера. Всяко нейно излизане вечер (по онова време по стечение на обстоятелствата на мен не ми се случваше да излизам вечер) беше анонсирано поне един ден предварително и аз никога не съм отказал да гледам детето през това време.
Явно при някои двойки тия неща минават по-нервно. Пак ти казвам, не го оправдавам ако се е държал наистина грубо, но и нейната реакция ми е крайно неадекватна.
Отделно, че аз не бих пуснал тази тема никога, дори и да се чувствам по гореописания начин.

# 17
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
А отбелязваш ли факта,че е излъгал,че е на работа,а е в отпуска????Нагъл е.И мъж да бях пак щях така да мисля.

# 18
  • Мнения: 1 451
Отбелязвам факта, че когато му се е обадила НЕ Е излъгал,а е казал, че не е на работа. Факта, че е премълчал не означава лъжа, макар че и това не е много положително. Но предполагам при такива отношения не си говорят много и двамата.

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
уф, svil , точно това щях да пиша и...Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор
При предразводни отношения и двете страни не се чувстват длъжни да дават подробни обяснения.

# 20
  • Мнения: 1 451
Случва се често Simple Smile
Просто тук темата се разглежда много едностранно и изцяло приемайки думите на дамата за дословната истина. А аз силно вярвам в "III sides of every story: yours, mine, the truth"
Лека нощ на всички, аз се оттеглям под завивките  Mr. Green

# 21
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз гледам и неговата версия,трите страни на нещата показват,че има дете за гледане...Много тъжно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
А значи ли, че като е мъж е по дефолт виновен за ситуацията и развода? Четеш ли какво пиша или така от любов към спора - спориш?

Изобщо не коментирам кой е виновен - това няма значение. Не коментирам кой е лъгал - това също е без значение. Кой как се е държал по телефона - също няма значение и също не съм го коментирала.

Ситуацията е проста. Двама възрастни и едно дете. Детето трябва да се гледа и двамата възрастни желаят да излязат. Кой трябва да остане с детето и кой е свободен да върши каквото си ще? Ето това е въпросът. А моя коментар към твоят отговор е, че и двамата имат еднаква отговорност. И че не следва жената да предупреждава ден по-рано, а мъжа да е спонтанен когато си реши. Защото и двамата са родители на детето и по определение с еднаква отговорност към него.

# 23
  • Мнения: 1 451
Щом като отговорността и задълженията са и на двамата, да си ги поделят, и двамата да не излизат. Не е толкова трудно. Щом майката не е длъжна де предупреждава, значи и бащата не е, нали?  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 223
Щом като отговорността и задълженията са и на двамата, да си ги поделят, и двамата да не излизат. Не е толкова трудно. Щом майката не е длъжна де предупреждава, значи и бащата не е, нали?  Wink


 newsm10

# 25
  • Мнения: 8 917


Изобщо не коментирам кой е виновен - това няма значение. Не коментирам кой е лъгал - това също е без значение. Кой как се е държал по телефона - също няма значение и също не съм го коментирала.

Ситуацията е проста. Двама възрастни и едно дете. Детето трябва да се гледа и двамата възрастни желаят да излязат. Кой трябва да остане с детето и кой е свободен да върши каквото си ще? Ето това е въпросът. А моя коментар към твоят отговор е, че и двамата имат еднаква отговорност. И че не следва жената да предупреждава ден по-рано, а мъжа да е спонтанен когато си реши. Защото и двамата са родители на детето и по определение с еднаква отговорност към него.



Съгласна  Peace

# 26
  • Мнения: 647
Лоша работа.Настоявай той да поема част от грижата за детето.Предразводно , следразводно  незная как е ама ти да не си си го донесла това дете от дома на майка ти и баща ти.А що се отнася до обясненията - няма как вече да ги искаш за съжеление Naughty

# 27
  • Мнения: 3 611
Е като сте предразводно къв ти е точно проблема? Нали сте се разбрали, че всеки си има личен живот. Значи ти да отидеш на кино с приятел, а той да не може да е с приятелка. Айде моля ти се. Взел си е отпуска, защото така е преценил. Не са ви такива отношенията, че да му държиш сметка. И тука всички девойки пригласят. Аман от женска солидарност, без значение кой крив и кой прав  Sick
Пък и спонтанно... май за ангажименти касаещи двамата, се предупреждава обикновено.


Май не ти стана много ясно какъв ми е проблема. Ама то щото четеш преz ред май, zатова.
Определено не е в това къде ходи и с кого ходи. Ако не се върне още по- добре.
А в това, че той си ходи беz да се съобраzява кой ще гледа малкия, щото аz съм по дефолт на линия. Ей тва ме иzдраzни толкова яко. Той да не е по- малко родител, я?  Close

И чакай малко, zа какви "ангажименти касаещи двамата" говориш?? "Ангажиментът" си остана иzцяло мой, нали се сещаш що  Rolling Eyes

Докато живеем в едно жилище ще се съобраzява. Както аz го правя (искам или не).

..."май за ангажименти касаещи двамата, се предупреждава обикновено. "
 Беz да искаш си го написал много хубаво.  Laughing

# 28
  • Мнения: 6 461
Е това добре да не си дават обяснения ,но ДЕЧКО е на двамата просто заради детето докато живеят съвместно мисля че трябва да си дават такива  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 3 611
Какво значение има какъв е приятеля? Ключовата дума е спонтанно. Казваш от предния ден така и така за утре вечер искам ти са си с детето и няма проблеми. Ама в 5 часа да се обадиш и да кажеш прибирай се щото на мен ми кефна сега да излизам - не върви. Ами ако все пак човека беше на работа и шефа го задържи, както си е практика в частните фирми по принцип? Тук виждаме само едната страна. А дали другата не мисли за съпругата си също, че поведението и е гадно.  newsm78

Да, ако беше на работа и шефа го е zадържал, щах да проявя раzбиране, естествено е.  Wink
Но при положение, че той иzлиzа zа работа и аz "zнам", че той се прибира точно в опредлено време, си правя някакви сметки. А "приятелчето" е на най добрата ми приятелка син. Странно ми стана, че точно тук се хванахте.  Shocked

Погледни подчертаното.  Close

Общи условия

Активация на акаунт