Проблем: отлепване на плодния сак

  • 17 994
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
И аз бях с отлепване на плодното сакче в 6 г.с. и със сравнително слабо кървене. Отначало бях на Прегнил /инжекции/ и болничен за 7 дни. И на мен никой не ми каза, че трябва да лежа  #Crazy После кървенето продължи и ходих при друг лекар, уговорката беше за непрестанно лежане - ставане само до тоалетна и ядене, иначе в болница, и никакво натоварване,  изписа ми но-шпа и Утрогестан / вагинално - след спиране на кървенето / от тогава съм в болничен до момента. Спазвах гореспоменатия режим, иначе трябваше в болница да влизам. Weary
Чакаме бебко след около месец.
Стискам палци всичко да е наред, но лежането е основното което ще помогне - никакво натоварване, готвене, чистене и др. подобни дейности.
Успех !!! newsm10

# 16
Благодаря на всички за бързите отговори!
Записал съм час на жена ми при препоръчан доктор от Майчин дом за понеделник в частния му прием и ще видим каква е ситуацията и какво ще каже той. Дано да даде някакви по-сериозни предписания, че се притеснявам като чета навсякъде колко често се губят бебета по този начин...
Дано всичко е наред за в бъдеще, преди 2 дни бебето имаше сърдечни тонове и се развиваше нормално...  baby_neutral

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
За отлепването...лежане му е майката!Аз имах 17мм отлепване и не мърдах от леглото.

# 18
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и аз така започнах, лежал 1 месец в болница докато спре кървенето и после още  8 мес в къщи. наистина в чужбина до 12г.с не дават болничини нито ти казват  да почиваш - каквото стане, но тук нещата са различни и за първи път бях доволна от здравната ни система (и за последен). дано всичко при вас се оправи, важно е бебето да се развива добре. успех

# 19
Днес бяхме на друг лекар, който прегледа жената и каза, че за момента всичко е наред. Ембриончето е живо, дълго е 36 мм и даже му чух сърцето (биеше като картечница хахах). Нямаше следи от кървене, не видя и отлепяне или ако е имало такова, вече се е позаличило.
Човека каза обаче, че много добре сме направили, че жена ми е лежала без да мърда досега, защото за такова кървене той би я вкарал в болница.
Доктора препоръча за всеки случай да лежи до края на третия месец (още поне 2 седмици), но проблема е, че такъв болничен може да даде само наблюдаващия лекар, който е убеден, че това не е необходимо. Чудя се сега как да го накарам тоя лекар да даде болничния, защото то трябвало да се свиква някаква си комисия ли какво е там не съм сигурен, за да се даде такъв дълъг болничен.
Вие какво бихте предприели в случая?

# 20
  • Мнения: 7 474
Бих сменила следящия лекар Peace

# 21
  • Мнения: 3 214
Сменете гинеколога  Peace А действително за болничен, по-дълъг от 30 дни, се свиква ЛКК. Но инициативата е на гинеколога. Аз съм в болничен от самото начало, който започна именно поради кървене и отлепяне на плодния сак в 7 г.с. Следящият ме гинеколог настояваше да бъда в болничен до средата на 4 месец, а след това го удължавах по мое желание.

# 22
  • Мнения: 2 663
Сменете гинеколога  Peace А действително за болничен, по-дълъг от 30 дни, се свиква ЛКК. Но инициативата е на гинеколога. Аз съм в болничен от самото начало, който започна именно поради кървене и отлепяне на плодния сак в 7 г.с. Следящият ме гинеколог настояваше да бъда в болничен до средата на 4 месец, а след това го удължавах по мое желание.
.... и така до  сами я край на бременността ми

Общи условия

Активация на акаунт