Намаления – Лято / Есен 2021 г.

  • 117 362
  • 755
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 48 050
Гумирано няма. Ако иска,да пробва такова. Просто идея.
Гумирано може би Декатлон. Другаде едва ли.

# 601
  • Мнения: 4 642
В Лидл пускат такива якета пролет и есен, но за размерите вече не знам.

# 602
  • София
  • Мнения: 6 727
От Reserved някой поръчвал ли е, интересувам се за колко време пристигат нещата?
Аз поръчах вчера и днес получих имейл, че е предадена пратката на куриера. Утре предполагам ще си я получа.

# 603
  • Мнения: 1 097
Благодаря за идеята за Декатлона, май намерих нещо на картинка, но... по-добре да се замъкна на място, за да видя дали е това, което ми се върти в главата Simple Smile
В Лидл не съм мяркала Sad

# 604
  • София
  • Мнения: 1 461
Вижте това:

https://thedresscode.bg/products/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA% … 0%BD-blue-edition

Излезе ми и в черно и даже някакъв код за 10% намаление.

# 605
  • Мнения: 48 050
Сега се сетих и за магазините за работно облекло,но не знам кои са точно в Пловдив https://stenso.net/25-vodozashhitno-obleklo

# 606
  • Мнения: 46
Здравейте, някой случайно да знае код за отстъпка от Технополис, зора или Техномаркет?

# 607
  • Мнения: 4 144
В Декатлон има, но не е точно гума. Тънко е, но си пази, пък и отдолу ще си с дрехи все пак.

# 608
  • София
  • Мнения: 6 727
Вчера мернах такова в магазина на Peek & Cloppenburg, но за цена не мога да кажа.

# 609
  • Мнения: 455
Сега се сетих и за магазините за работно облекло,но не знам кои са точно в Пловдив https://stenso.net/25-vodozashhitno-obleklo

Това, което дамата търси, вероятно са софтшел якета.

В този сайт има цяла секция с мъжки и дамски софтшел якета https://stenso.net/135-softsheli В долната част на този линк е описано какво са софтшел якета и какви видове има според вида защита: light softshell; mid softshell; hardshell;

Софтшел описание
Скрит текст:
Какво е софтшел?
Якетата от тип Softshell са изработени от гладка, еластична, плътно изтъкана тъкан, която обикновено се състои от полиестер смесен с еластан. След като се появиха преди повече от десетилетие, софтшелите бързо се превърнаха в популярна алтернатива на традиционните шушлякови якета и якета от полар. Софтшелите се предпочитат от планинари и туристи, но все повече този тип якета се налага и като практично работно облекло.

Те са практични и удобни, тъй като са:

устойчиви на вятър;
устойчиви на вода;
дишащи;
прилепват към тялото, като същевременно не ограничават движенията;
стилни
Днес се предлага голямо разнообразие от софтшели, които могат да задоволят всяка нужда и изискване на клиента, включително и в stenso.net.

Кои са различните видове и как да направим правилния за нас избор?
LIGHT SOFTSHELLS

Това са якетата от най-леката и тънка материя. Такъв модел е Kepler softshell. Без значение колко е тънък, той предпазва чудесно от палещо слънце, постоянен вятър и проливен дъжд, които са характерни за летните месеци във високите планини. Може дори да се носи на плажа, когато слънцето залязва и духа силен бриз от брега. Трудно може да се добие представа за материята от снимка, затова препоръчваме да посетите някой от нашите магазини. Този тип софтшел е подходящ за преходи дори и в късна есен. Можете да носите основен слой дреха докато сте в гората, а след като излезете на открито и ветровито място да сложите отгоре лекия софтшел. Всеки, който се занимава с планинарство или туризъм знае колко важно е дрехите да заемат малко място в раницата. Якетата от този тип са не само леки, но и изключително компактни.

MID SOFTSHELLS

Софтшелите със средно тегло могат да се носят през по-голямата част от годината. Без значение дали ги използвате за туризъм, ски бягане, като работно облекло или за свободното време, якета от този тип могат да осигурят комфорт и стил. Някои от моделите в с марка STENSO, които попадат в тази категория са Makalu, Kamo softshell, Prisma softshell, Vivid и Altitude II, като последните два са разработени и в дамски варианти.

HARDSHELL или HEAVY SOFTSHELLS

Хардшелите ще Ви предпазят и от най-студената зима. Те са с високи показатели за водоустойчивост до 8000 мм воден стълб и дишащи до 3000 mvp.  Представители от този тип якета с марка Stenso са Extreme softshell и Emerton softshell.В stenso.net може да намерите от всички видове на достъпни цени с лесна и бърза поръчка онлайн.


Ето и конкретен пример дамско софтшел яке https://stenso.net/produkt/rabotni-yaketa/329-ultar-lady-softshell

Да, в Декатлон също трябва да има такива якета. В Спортдепо и Спортвижън също трябва да има, но вероятно с по-малък избор като видове модели и цени спрямо Декатлон.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 08:58 от zzrr

# 610
  • Мнения: 48 050
Изрично е посочила гумирано Simple Smile а софтшел не е такова
Няма значение, има вече достатъчно идеи.

# 611
  • Мнения: 4 642
Софтшел не са гумирани и при проливен дъжд се мокрят ( синът ми носи такива и се е прибирал вир вода).

# 612
  • Мнения: 455
Макар да ви цитирах, коментарът ми беше към дамата, която зададе въпроса - да ѝ даде различна гледна точка.
За ходене в планина основно има два видя якета - от шушляк (полиамид/найлон) и софтшел ... Термин гумирано няма и вероятно визира шушляк, т.е. полиамид, но софтшел са добра алтернатива и може да потърси в магазина и двете и на място да си прецени.
Просто давам мнение, не оспорвам ничие друго, peace Simple Smile
P.S. Имам и софтшел и найлоново/шушляково яке, и ги ползвам за ходене в планина и при дъжд. Софтшелите са на степени ...

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 09:35 от zzrr

# 613
  • Мнения: 549
Здравейте!
Вманиачена съм в дрехите на Mason's.😀 Наскоро случайно се загледах в етикет на един панталон на който пишеше,че е произведен в България.Случайно някой да има информация дали наистина тук се шият и ако пък знае къде ще е супер.

# 614
  • София
  • Мнения: 6 727
Здравейте!
Вманиачена съм в дрехите на Mason's.😀 Наскоро случайно се загледах в етикет на един панталон на който пишеше,че е произведен в България.Случайно някой да има информация дали наистина тук се шият и ако пък знае къде ще е супер.

Да, майка ми едно време шиеше за тях. Сега гледам, че имат магазин в София до колко е вярно не знам.

Общи условия

Активация на акаунт