Ако имаш много пари

  • 10 908
  • 198
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 209
Ами аз в момента това правя - учител съм, но не в училище. За ягоди нямам място, за кокошки има къде, обаче се чудя зимата какво ще ги правя.
Кръцваш гръцмуля и на супа.

# 106
  • Мнения: 413
Колко са много пари? За човек, който няма къде да живее, 100лв месечно са "много пари".

Ако си млад човек и искаш собствен дом и семейство евентуално, или самостоятелен дом, 50 000 са страшно много пари, за които трябва да бач години наред или да изплаща кредити, и пак ще стигнат само за малка земя, за строене на къща/закупуване на апартамент да не говорим.

1 000 000 са много пари. С тях можеш да имаш и дом, и кола, че и екстри разни. Излиза въпросът "Къде?". Тук ли, в друг град ли, в друга държава ли? Дали за бизнес или за имот. Дали за развлечение или за погасяване на дългове.



Най- ми се нрави отговорът с прородозащитата. На него залагам и аз. Доста гори изсякохме, морета изтровихме, животни изклахме от лакомия и суета, време е да им дадем нещо. 

# 107
  • SF
  • Мнения: 21 167
В темата си споделяме мечтите за "много" пари. Виж й контекста.
Не обсъждаме, ако нямаме никакви пари и намерим 100 лева за месеца, какво бихме правили.

# 108
  • Мнения: 2 039
Ако имам мооого пари,бих обиколила света.Обичам луксозни екскурзии,не с  раница на гръб.Пък и възрастта ми вече не позволява.Ще си създам мой бизнес в сферата в която работя,не за пари а ей така за занимание.Ще създам достатъчно хубави приюти за бездомни животинки,където да доизживеят дните си .

# 109
  • Мнения: 360
Ако утре се събудя с всичките пари на света ... от сега ми се стяга около врата, като се сетя за попълването на данъчната декларация.

# 110
  • Мнения: 6 877
Що, да не мислиш сам да я попълваш?

# 111
  • Мнения: 355
Направо ме разсмяхте хахахах
Кви данъци, кви пет леА?!

# 112
  • Мнения: 9 192
Ще платя на Баран бо Одар и Янте Фризе да ми направят още сериали.

# 113
  • Мнения: 6 291
Ще срина грозния слекет на “детската болница” и ще вложа колкото е нужно за болница на световно ниво. Ще викам консултанти и обучители за трансплантации и тежки лечения на място, защото ми се къса сърцето всеки път когато видя акция за събиране на пари за лечение в чужбина.

Искам да мога да променя образователния модел тук, все още не знам как, но ми се ще да излезем от папагалското учене, което продължава да се толерира.

Иначе бих отворила школа по изкуства.

# 114
  • Мнения: 360
Ако имам мооого пари,бих обиколила света.Обичам луксозни екскурзии,не с  раница на гръб.Пък и възрастта ми вече не позволява.Ще си създам мой бизнес в сферата в която работя,не за пари а ей така за занимание.Ще създам достатъчно хубави приюти за бездомни животинки,където да доизживеят дните си .

Бих направила абсолютно същото!

# 115
  • Мнения: 413
В темата си споделяме мечтите за "много" пари. Виж й контекста.
Не обсъждаме, ако нямаме никакви пари и намерим 100 лева за месеца, какво бихме правили.


Не, в темата обсъждаме "ако имаш много пари" Ако не ти харесват отговорите ми, знаеш къде е бутонът за игнориране. "Много пари" изобщо не е точна дефиниция.

# 116
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 281
Не бих работила, ако имам много пари. Ще стана меценат и художник - любител. Да си драскам там по цял ден и да се правя, че правя нещо.

# 117
  • Мнения: 11 546
Ако имах много пари, щях да направя едно котешко кафе, където ще е добре дошъл всеки, който има нужда да погушка или да си поиграе с някое коте, да изпие едно хубаво кафе и да се откъсне за час-два от лудницата навън.

# 118
  • SF
  • Мнения: 21 167

Не, в темата обсъждаме "ако имаш много пари"
Да, де! Аз какво казах?! Ако имаш много пари, а не какво ще направиш, ако нямаш никакви и някой ти даде малка сума, какво би направил.
По принцип не ми харесват отговорите ти, но такъв бутон Игнор няма, за съжаление. Иначе, да, бих го ползвала.

# 119
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ако имам много пари, бих си купила няколко гори, чиито дървета са изсечени и бих засадила дървета.
Ще намеря начин всички световни водни басейни да бъдат почистени.
Ще науча хората, живеещи в Индия, на някои навици.
Ще поема лечението на всички болни деца.
Ще произвеждам храна, но по такъв начин, че да е екологично, да не изтезавам почвата и ще дарявам тази храна на хора, които се нуждаят от нея.
Ще помагам на двойки с репродуктивни проблеми.
Ще си купя собствен самолет и имоти на някои места по света.
Ще организирам околосветско пътешествие на семейството ми и себе си, защото извън България, съм ходила само в Гърция и Корфу. Мечтая много да пътувам, но нямам в момента финансова възможност да си го позволя.
Ще купя имоти и ще ги отдавам под наем, за да може парите все пак да не свършат.
Бих работила в сферата, в която работя сега. Обичам си професията, но ще бъда на ръководна позиция и ще бъда отличен ръководител.
Ще си отворя собствено заведение за бързо хранене с обидно меню и лично ще приготвям част от храната. Ще дарявам храна в домове за възрастни и деца.
Ще подпомагам родителите, които искат да оставят децата си, защото нямат възможност да ги гледат. Ще поема образованието на децата до край и ще предоставям възможност за развитие.
Ще намеря учени, които намерят начин как смъртоносните болести изобщо да не се развиват в хората И да се открива да речем 1 ракова клетка и веднага да може да се локализира и унищожи.
Бих дала всичките си пари И бих останала без нищо, за да имам дете.

Общи условия

Активация на акаунт