Банята - тема 38

  • 46 702
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Виж сега. Луничките са на диаметри. Какъв е тоя майстор дето ще ми казва как да е вкъщи.  Сега той ще си направи отвор какъвто трябва за луничките.  Отвосно лепенето. Ютунга е много хигроскопичен и до определена степен, водата го мори. Може при течение да го измия даже. Задължително е хидроизолация.

# 406
  • Мнения: 137
Здравейте, вчера имахме първа среща с майстор за банята, искам да махне всичко и да направи всичко ново, та той каза че, ако тук си купя нещата за около 2000 лв. в Турция щяло да ми излезе 800лв., а качеството на техните неща било повече от всяка друга дори и италианска марка у нас. Хвърли ме в размисъл, дали да не ходим до там. Някоя от вас знае ли дали това е така?

# 407
  • Мнения: 39 357
Да, така е, но го знам само от темата за турското пазаруване и пътуване.

# 408
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, вчера имахме първа среща с майстор за банята, искам да махне всичко и да направи всичко ново, та той каза че, ако тук си купя нещата за около 2000 лв. в Турция щяло да ми излезе 800лв., а качеството на техните неща било повече от всяка друга дори и италианска марка у нас. Хвърли ме в размисъл, дали да не ходим до там. Някоя от вас знае ли дали това е така?

Кои неща има предвид майстора?

Нашите стенни плочки, включително и в кухнята са турски (не целенасочено, просто тези ни харесаха), но са купени в България. Всички много им се радват, че били супер качествени, най-вече майсторите.
Не е лошо преди да тръгнеш да пазаруваш от Турция да провериш и въпроса с транспорта. "Нещата" за нашата баня - плочки, моноблок, шкафове, лепило бяха 2 палета. Няма как да си ги натовариш  в багажника на колата. Вярно, че нашата баня е голяма, но все пак... Ами ако нещо трябва да се смени, да се купи допълнително... За мен е твърде голямо приключение.

# 409
  • Мнения: 137
Svetiak - става дума за цялостно обновяване, имаме бус, но да права си, ако нещо не ни пасне. Ще го мислим още няколко дни и ще решим. Благодаря!

# 410
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, вчера имахме първа среща с майстор за банята, искам да махне всичко и да направи всичко ново, та той каза че, ако тук си купя нещата за около 2000 лв. в Турция щяло да ми излезе 800лв., а качеството на техните неща било повече от всяка друга дори и италианска марка у нас. Хвърли ме в размисъл, дали да не ходим до там. Някоя от вас знае ли дали това е така?

Наши познати направиха така и като ги слушах, абе, заслужава си. Плочки между 55 и 80 лири на квадрат си е цена-мечта (между 11 и 16 лв). Купили са всичко от някакъв магазин Кале срещу Мигрос в Одрин, плочките им са страшно красиви и според тях, били много качествени, а цялото обзавеждане (плочки, структура за вграждане с тоалетна чиния, душ кабина, шкаф-мивка и вертикална колона)  им е излязло около 1300 лв. и са им го докарали вкъщи.

# 411
  • Мнения: 316
Такаа, дами, имам отново нужда от помощ. Този път става дума за ревизионната вратичка в банята. Тъй като тя се намира на стената на вграденото казанче, реших да  взема такава от гипсокартон с възможност за лепене на плочка, за да стои визуално по-добре. Да, ама не за мой голям ужас. След като майсторът си остави ръцете на цялото изпълнение, в момента самата вратичка не само че има визуално забележки, но и се отваря с голяма мъка и не пасва добре. Размерът е 20/20.  Гледах в интернет изцяло иноксови или такива със стъкло. Не знам дали стоят добре в действителност и дали създават проблеми при отваряне. Моля за съвети и идеи Simple Smile

# 412
  • Мнения: 1 146
При нас също е със залепена плочка, но е в рамка. Така изглежда:
Скрит текст:

При вас с пуш механизъм ли е, при който са маха цялата плочка при отваряне? Не знам правилно се изразих, какво имам предвид.

# 413
  • Мнения: 316
При нас също е със залепена плочка, но е в рамка. Така изглежда:
Скрит текст:

При вас с пуш механизъм ли е, при който са маха цялата плочка при отваряне? Не знам правилно се изразих, какво имам предвид.

Ооо страхотно е вашето! От къде сте го взимали? Нашето е с пуш да, но отварянето е просто мъчение… мисля какво може да се направи при вече това положение. С рамката определено ще е по-добре

# 414
  • Мнения: 1 146
Благодаря! Майсторът ни я поръча, не съм обаче на 100% сигурна дали това е фирмата:
Като че ли може да се сложи такава с рамка при вас. Преди да сложи нашата вратичка, отворът изглеждаше също както е при вас, няма нещо специфично. Ето снимка:
Скрит текст:

# 415
  • Мнения: 316
Благодаря! Майсторът ни я поръча, не съм обаче на 100% сигурна дали това е фирмата:
Като че ли може да се сложи такава с рамка при вас. Преди да сложи нашата вратичка, отворът изглеждаше също както е при вас, няма нещо специфично. Ето снимка:
Скрит текст:

Супер да, гледах този сайт вчера, дано са тези, от които сте взимали и вие. Иначе как се отваря самата вратичка, лесно ли?

# 416
  • Мнения: 1 146
Да, лесно се отваря и тя е на същия принцип с пуш.
В началото и аз мислех вратичката да е без рамка, само плочка да е. Майсторът ни показа тази на снимки от готови бани и в крайна сметка нея взехме.
Живеем във Варна, откъдето е и фирмата, може би да е тя, но не запомних.

# 417
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да, лесно се отваря и тя е на същия принцип с пуш.
В началото и аз мислех вратичката да е без рамка, само плочка да е. Майсторът ни показа тази на снимки от готови бани и в крайна сметка нея взехме.
Живеем във Варна, откъдето е и фирмата, може би да е тя, но не запомних.
А колко ви излезе, ако не е тайна ,разбира се!

# 418
  • Мнения: 1 146
Скрит текст:
Да, лесно се отваря и тя е на същия принцип с пуш.
В началото и аз мислех вратичката да е без рамка, само плочка да е. Майсторът ни показа тази на снимки от готови бани и в крайна сметка нея взехме.
Живеем във Варна, откъдето е и фирмата, може би да е тя, но не запомних.
А колко ви излезе, ако не е тайна ,разбира се!

85лв. струваше вратичката.

# 419
  • Мнения: 518
При нас също е със залепена плочка, но е в рамка. Така изглежда:
Скрит текст:

При вас с пуш механизъм ли е, при който са маха цялата плочка при отваряне? Не знам правилно се изразих, какво имам предвид.
Здравейте, много харесвам плочките ви. Може ли снимка на цялата баня и коя е серията

Общи условия

Активация на акаунт