Банята - тема 38

  • 46 789
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
ЧС, как ще разшириш другия диаметър, като отворът е 30 мм, за такъв случай говорим?

man_darin_ka,
Не знам, как биха се подпъхнали една в друга 2 тръби с еднакъв диаметър? Трябва да се използват муфи, челни или електро-заварки. Относно - тръбите - има различни като качество.
Но наистина темата се проточи, който разбрал - разбрал.

# 286
  • Мнения: 41 061
ЧС, как ще разшириш другия диаметър, като отворът е 30 мм, за такъв случай говорим?

man_darin_ka,
Не знам, как биха се подпъхнали една в друга 2 тръби с еднакъв диаметър? Трябва да се използват муфи, челни или електро-заварки. Относно - тръбите - има различни като качество.

Нали пояснихме, че това за минаването през отвор в стена изобщо го нямаше в задачата. А после говорихме чисто теоретично - ти каза, че ако се СПЛЕСКА  тръба, сечението и ще стане като на кръгла с малкия диаметър на елипсата. Виж си писанията.  

Две тръби с еднакъв диаметър се пъхат една в друга много лесно. Едната тръба се нагрява, диаметърът и се разширява и студената се пъха. После топлата изстива и се стяга плътно около вкараната. Ако си техническо лице просто не е нормално да не го знаеш, защото това е основен метод в машиностроенето. Например лагери се слагат на ос точно така. А и това е класически метод за свързване на тръби от старото време, когато аксесоарите яха кът.
Ето и видео, ако не си го представяш:

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 17:42 от Черна станция

# 287
  • Мнения: 9 815
Подпъхват се в смисъл, че нагряваната леко се сплесква (намалява ѝ се диаметъра с 1-2 мм.) и влиза в другата. Докато изстива, на практика почти залепва за другото парче, приема неговата форма, без луфтове, без нищо. И говоря за нагряване в края на едното парче на 1-2 см., колкото да влезе в другото. 

Тези, които нямат пистолет за горещ въздух, го правят това и с леко нагряване на свещ примерно, но с пистолета е по-интелигентно, защото и температурата е по-контролируема.

# 288
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
ЧС, във ВиК не е същото, както в машиностроенето. В случая потребителката писа за невъзможност за къртене в стена, затова отбелязах, че не става. А дори да говорим за свободно пространство, пак не бих си смачкала тръбата.

Мандаринка, принципът на челните заварки е подобен - загряват се и се долепват тръбите, но се избягва деформирането им.

# 289
  • Мнения: 41 061
Е, клипът ми не е от машиностроенето, а си е баш с тръби.

# 290
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Боже колко нещо се изписа за две прости пластвасови тръби.
   Малко на страна от тръбите ще попитам, ползвателите на термопомпени бойлери да си изкажат мнението. За сега слушам само добри неща, та ми се прииска да чуя и нещо лошо. Мисля  да си купя. Преди години от скука си направих такъв от стар климатик, но сигурно ефективността на дали е същата като на заводски.  Въпроса ми касае и термодинамичните бойлери.

# 291
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
Е, клипът ми не е от машиностроенето, а си е баш с тръби.
И моята снимка е от ВиК-то, където си има тръби с муфен край http://stroitelensklad.bg/product/8223/pvts-traba-kompaktna-za-k … -m-oranzheva.html, които използваме, а не оформяме така тръбите, както си показала на клипа.
И не си мисли, че като гледаш един клип в интернет, ще станеш специалист в дадена  област. Има и други неверни неща, които написа по темата, както и изкриви думите ми, но продължавай да раздаваш съвети, щом се мислиш за толкова компетентна. Аз се отписвам от темата.

# 292
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Е, клипът ми не е от машиностроенето, а си е баш с тръби.
И моята снимка е от ВиК-то, където си има тръби с муфен край http://stroitelensklad.bg/product/8223/pvts-traba-kompaktna-za-k … -m-oranzheva.html, които използваме, а не оформяме така тръбите, както си показала на клипа.
И не си мисли, че като гледаш един клип в интернет, ще станеш специалист в дадена  област. Има и други неверни неща, които написа по темата, както и изкриви думите ми, но продължавай да раздаваш съвети, щом се мислиш за толкова компетентна. Аз се отписвам от темата.
Чак пък да се опишете! Колкото повече участници толкова по добре

# 293
  • Мнения: 41 061
И моята снимка е от ВиК-то, където си има тръби с муфен край http://stroitelensklad.bg/product/8223/pvts-traba-kompaktna-za-k … -m-oranzheva.html, които използваме, а не оформяме така тръбите, както си показала на клипа.
И не си мисли, че като гледаш един клип в интернет, ще станеш специалист в дадена  област. Има и други неверни неща, които написа по темата, както и изкриви думите ми, но продължавай да раздаваш съвети, щом се мислиш за толкова компетентна. Аз се отписвам от темата.

Само да ти напомня какво написах:

Цитат
Две тръби с еднакъв диаметър се пъхат една в друга много лесно. Едната тръба се нагрява, диаметърът и се разширява и студената се пъха. После топлата изстива и се стяга плътно около вкараната. Ако си техническо лице просто не е нормално да не го знаеш, защото това е основен метод в машиностроенето. Например лагери се слагат на ос точно така. А и това е класически метод за свързване на тръби от старото време, когато аксесоарите яха кът.

1. Ти написа "Не знам, как биха се подпъхнали една в друга 2 тръби с еднакъв диаметър? Трябва да се използват муфи, челни или електро-заварки."  И понеже не знаеш аз ти обясних как се прави и по друг начин. Това е част от общата култура на един инженер, така да се каже. И не съм го видяла в интернет, знам си го. А клипа потърсих за теб специално.

2. Това, че може и така да се прави не значи, че е задължително така да се прави. Както виждаш съм написала съвсем ясно, че така се правеше някога (старото време), когато нямаше от посочените от теб тръби. Никъде не съм казала, че това е препоръчваният метод.

# 294
  • Мнения: 249
Мой беше въпросът за тръбата за мръсна вода от пералнята. Уточнявам, че НЕ става дума за преминаването й през отвор в колона, а за прекарване/вкопаване на тръбата по стена. Благодаря за разсъжденията и предложенията ви, за мен са полезни.

# 295
  • София
  • Мнения: 681
Скрит текст:
Привет, искам да изкажа изключителното си недоволство от фирма Триано.

Поръчахме шкаф с мивка, в цвят от техния мостреник. Шкафа дойде след седмица - в подобен цвят, нищо общо с този в мостреника и като бонус челата на чекмеджетата вместо да са подрязани на 45 градусов ъгъл си бяха нормални парчета без подрязване, просто модела беше изменен с вътрешна бленда за отваряне без дръжки. Последваха доста мейли към фирмата, последваха и телефонни обаждания, дори един път затвориха телефона докато говорим. Твърдяха, че цвета е този, който сме поръчали, пращахме снимки на мостреника и на шкафа как са доста различни в крана сметка се съгласиха да направят нов.
Тъй като грешката е тяхна, коментирахме да се произведе правилния шкаф с приоритет, а не да чакаме стандартните срокове(3 седмици) за изработка, обещаха, че ще се "опитат" и в крайна сметка новия шкаф пристигна след 3 седмици и половина(!!!!!- изобщо никой не се е трогнал да го произведе с приоритет). И О, ИЗНЕНАДА, само челата на чекмеджетата са оправени както трябва да е от мострата в магазина с 45 градусовия ъгъл, а цвета - СЪЩИЯТ като предишния, т.е. сгрешения....

Така че внимавайте какво и как поръчвате, ако не държите на точния цвят. Прилагам снимка на шкафа и на цвета от мостреника, да не си помислите, че съм кьорава или че си измислям.. В мостреника сивее, в действителност жълтее. На живо се вижда много добре.
Скрит текст:



Това са различни дървесни фурнири. На гърба има код и ако продавача го обърка в заявката ще се изработи шкаф по този код.
Когато съм заявявала шкафове никога не е ставало грешка. Каквото съм заявила, това е дошло. Вижте в поръчката позицията на шкафа какво пише.

От кой магазин е поръчан?

Кода на поръчаното и кода на дошлото съвпадат. Цвета на мостреника, под този код е както на снимката ми, цвета на шкафа в описанието на продукта в разписката отговаря по номер на цвета от мостреника, но в действителност цветовете са различни. Подозирам, че или мостреника е стар или и аз не знам... Каквото и да е цвета на моя шкаф, не е цвета от мостреника. Триано се държаха отвратително, забавиха ми доставката на втория шкаф, та като цяло повече от тях няма да пазарувам и изобщо не бих ги препоръчала на близки и познати да пазаруват от тях, заради цялата тази драма и отвратително държание и непрофесионално отношение от тяхна страна...

# 296
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Гледам и вие сте на моята вълна, аз търся душ колона също, ама черна. Всичко е или интер керамик, които силно не желая, или над 1000 и кусур лева, които пък не мога да отделя. Рових и из амазон, но не са ми познати марките, които са достъпни като цени, вероятно пак са китайски...

А виждали ли сте на живо черна душ колона? По сайтовете и на мен ми се струваха яки, но като ми я доставиха (погрешка) никак не ми хареса. Поръчах тази https://baniamechta.com/teleskopichna-termostatna-dush-kolona-klemans-6222/ Въпреки всичко лошо, което съм прочела тук за Интеркерамик, реших да рискувам, има 5 години гаранция, а ако съвсем не става, поне не е скъпа Wink

# 297
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 847
Има ли някой с газова инсталация с тръби в банята и как ги е "скрил". Там където искам да ми е душа имам разклонение към лира и съседна стая и ми казаха, че не трябва да бъдат изцяло закрити и сега съм в шах.

# 298
  • Мнения: 1
Здравейте,
наложи ми се да правим баня по неволя. Младите ги няма да помагат.
Тъй като нямаме много средства, а всички майстори които питахме дадоха различни изисквания за плочките , може ли да ви помоля да споделите мнение за този модел ако някой го има. Или вече готови бани . Казаха ни, че не трябва да има голяма разлика между дължината и ширината на плочката. Малка ни е банята , но се надяваме да я ползваме доста години
Благодаря ви много и хубав ден

# 299
  • Мнения: 2 134
Nikola Petrov, не ви препоръчвам фаянс за баня - силно хигроскопичен е. Насочете се към гранитогрес.

Общи условия

Активация на акаунт