Банята - тема 38

  • 46 598
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 40 838
Няма проблем с фаянса по стените. По-евтин е, по-лек и се реже се по-лесно. Гранитогрес може евентуално за пода, но и там май теракот е най-честият вариант по същите причини. В сериите за баня, към които явно сте се насочили, си има пасващи подови плочки от теракот. Гранитогресът е много здрав и износоустойчив, но една баня не е натоварена колкото антре, например. Виж за антре - само гранитогрес.

# 301
  • Мнения: 9 771
Ами това не е вярно - разликата е по-скоро в якостта. Фаянсовите плочки са по-крехки, не можеш да ги сложиш на пода. Гранитогресът е як, можеш и на стена, и на под да го сложиш.

Ако фаянсовите плочки бяха хигроскопични, нямаше да има никакъв смисъл да се слагат. Дори фаянсовите плочки от соц-а си вършеха работата, при това без хидроизолации, без допълнителни чудесии. Е, еднообразни бяха, грозни по сегашните критерии, напукваха се, но дори през замазаните пукнатини не е влизала влага. 0,5% водопоглъщане според теб много или малко е? Толкова са качествените фаянсови плочки.

Сега ако си купила някакви супер некачествени плочки е друг въпрос. Въпреки че аз лично и тогава бих се усъмнила - плочките са от печена глина с гланц. Глината, като се изпече, вече става много малко хигроскопична. Ако се глазира пък, хигроскопичността намалява още повече. Само се сети за гледжосаните гювечета - нали в тях слагаш течности, мяташ във фурната и печеш. Дали пък изтичат сокове и мазнини през стените и дъното?

# 302
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Здравейте,
наложи ми се да правим баня по неволя. Младите ги няма да помагат.
Тъй като нямаме много средства, а всички майстори които питахме дадоха различни изисквания за плочките , може ли да ви помоля да споделите мнение за този модел ако някой го има. Или вече готови бани . Казаха ни, че не трябва да има голяма разлика между дължината и ширината на плочката. Малка ни е банята , но се надяваме да я ползваме доста години
Благодаря ви много и хубав ден

С гранитогрес е по- добре , но може и с фаянс. Едно време все фаянс беше. Пода разбира се  гранитогрес или теракот.
За размерите на фаянса, ширина, дължина,там каквото питахте,  няма значение. . Питах майстора току що Simple Smile

Зависи какъв е фаянса, да не е на кай грес че емайла се пука.По- добре вносен си вземете за стените.Успех!

# 303
  • Мнения: 9 771
Ако сте си харесали тези плочки, за пода питайте дали е R9 клас противохлъзгане. Като говорите за "младите", повече предпазливост при избора на подови плочки не е излишна. Дори за младите, но за родителите на младите още повече. Аз лично имам фобия да не се хлъзна, затова доста изчетох като информация какви плочки за пода са подходящи. Още не съм направила моя ремонт, но задължително ще търся гранитогрес R9, дори да трябва да направя компромис с плочките за стените като визия, т.е. бих купила дори плочки за стена, които не ми харесват толкова много, стига да се връзват с гранитогрес за пода, който е R9 клас противохлъзгане.

# 304
  • Мнения: 175
Аз съм си непохватна, успях да изпусна крем в стъклена опаковка и да отчупя малко парче от подова плочка. Затова реших да заложа на гранитогрес за следваща баня Simple Smile

# 305
  • Мнения: 40 838
И той е глазиран и глазурата се олюспва. Поне гледай тялото и глазурата да са в един цвят и да не си личи. Иначе фулбоди гранитогрес вече не се намира.

# 306
  • Мнения: 314
Момичета, моля да препоръчате фирма за алуминиеви лири и радиатори в София Simple Smile Някой да има отзиви за Елком Експрес в Люлин?

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 23:43 от jennifer_6631

# 307
  • София
  • Мнения: 2 779
https://dklux.com/dizainerski-liri-za-banq

Имат интересни неща, коректни са.

# 308
  • Мнения: 101
Привет, някой попадал ли е скоро на магазини в Пловдив,където може да се намери моноблок на Идеал Стандарт Теси или този на Рока, мисля Дебба се казва, от същия ценови клас (и двата са препоръчвани в темата) на приемлива цена до 450 лв? В смисъл в някои магазини за плочки и баня ги намирам на цена над 500..

# 309
  • Мнения: X
Привет, някой попадал ли е скоро на магазини в Пловдив,където може да се намери моноблок на Идеал Стандарт Теси или този на Рока, мисля Дебба се казва, от същия ценови клас (и двата са препоръчвани в темата) на приемлива цена до 450 лв? В смисъл в някои магазини за плочки и баня ги намирам на цена над 500..
. Може да са били промоционални.

Пиши ми ЛС да ти пратя сайт , от който може да го поръчаш.
Да не правя реклама тук.

# 310
  • Мнения: 9 771
На сайта на Идеал Стандарт и Рока имат списък на дистрибутори по градове - гледаш за Пловдив и се ориентираш.
Иначе мисля, че в Сима в София ги имаше и двата моноблока в рамките , Сима е в Дружба, съвсем близо до влизане в София от Цариградско шосе. Ако няма дистрибутор за Пловдив, идване до София с кола е добър вариант. Или направо представителния им магазин в Севлиево за Идеал Стандарт.

Предварителен контакт по телефона със съответния магазин е препоръчителен, за да е сигурно, че имат конкретния моноблок в наличност, да не биете път излишно.

П.С. Допълвам се -Теси Акваблейд го има в Пловдив (5 броя) в Практикер на Кукленско шосе. 409 лв.

# 311
  • Мнения: 98
Здравейте,
имам нужда от малко мнения относно банята ни. В момента разположението на банята е влизайки в нея вратата се отваря на ляво в помещението, а от дясно е тоалетна, мивка и душ. Сега обмисляме следното разположение,но не съм 100% сигурна 
Банята е 180_200м Искам да е разделена в зоната където е душа да има параван без праг, а в сухата да има мивка с шкаф и тоалетна и съответно още един сифон. Моля дайте няакви идеи , за които не сме се сетили.

Благодаря ви предварително

# 312
  • Мнения: 249
Какво пространство ви остава между тоалетната и мивката? Верятно сте го обмислили дали ще ви е удобно.

# 313
  • Мнения: 98
Какво пространство ви остава между тоалетната и мивката? Верятно сте го обмислили дали ще ви е удобно.

Ами около 45-50см.
Реално, ако ги оставим както са сега отдясно на банята ще граничат с дестката стая,а от ляво ще бъде хол с бокс и ще се прекарват тръби и на лявата стена и цялата баня ще е опасана с тръби. Разместването го мислим заради слагането на параван за отделяне на душа.

# 314
  • София
  • Мнения: 3 897
biberona, 45-50 см е малко - постоянно ще се удряте в шкафа. Това са две мъжки педи. Къде се пада тръбата на тоалетната?

Общи условия

Активация на акаунт