Отговори
# 15
  • Мнения: 46 511
И сред кърмените, и при тези, които са на мляко за кърмачета, има деца, които нямат нужда от нощно хранене. При тях "махането" става без проблем, защото просто им е дошло времето. Но ако детето ясно показва, че се нуждае от него, няма причина да се борим с природата.

# 16
  • Мнения: 5 380
И сред кърмените, и при тези, които са на мляко за кърмачета, има деца, които нямат нужда от нощно хранене. При тях "махането" става без проблем, защото просто им е дошло времето. Но ако детето ясно показва, че се нуждае от него, няма причина да се борим с природата.

Разбира се, че ако детето плаче, протестира и ясно показва, че има нужда от това ядене, то няма да се маха.
Но много деца на АМ се будят по навик, а не защото са гладни.

# 17
  • Мнения: 46 511
Хм, за кърмачетата по-скоро съм останала с такова впечатление, защото използват гърдата като залъгалка. Не знам. Не съм се замисляла, защото в нашия случай малкият дзвер много ясно показваше какво иска, ако не го получи - истерия Trollface иначе спеше дълбоко и след хранене пак заспиваше на секундата.

Но така или иначе нейното дори няма месец, много е рано за вода. От друга страна, коремчето му е малко и не събира много, за да разрежда хранения. Като се увеличи, тогава ще може да поема и по-голямо количество и съответно ще може да си набавя нужните хранителни вещества с по-малко на брой хранения.

# 18
  • Мнения: 2 886
Ще се откаже някой ден само. Това е майчинството, трябва да се става и през нощта, при всеки е различно.

# 19
  • Мнения: 174
Универсален отговор няма; освен че 120 мл е малко множко на има-няма 1 месец. Те на 4-5 месеца са на 150. Иначе е до дете. Нашето мързелче от 2-я месец взе да спи по цяла нощ и чат-пат по 1 път в седмицата се сеща да ни събуди да яде в 4-5 ч., но това е нормално, защото са минали 6-7 часа от ядене и реално вече е проспал 1 хапване. А с малко коремче на 1 месец е още по-зор. Ама ако не кърмиш, поне се редувайте с таткото за храненето, та да не ходиш все недоспала 😉

# 20
  • Мнения: 53
Таткото е по цял ден на работа и няма как да го карам да става към 3-4ч сутринта,да го храни,още повече сега май ни е пикът на коликите и само мен признава за приспиване,никой друг...
Универсален отговор няма; освен че 120 мл е малко множко на има-няма 1 месец. Те на 4-5 месеца са на 150. Иначе е до дете. Нашето мързелче от 2-я месец взе да спи по цяла нощ и чат-пат по 1 път в седмицата се сеща да ни събуди да яде в 4-5 ч., но това е нормално, защото са минали 6-7 часа от ядене и реално вече е проспал 1 хапване. А с малко коремче на 1 месец е още по-зор. Ама ако не кърмиш, поне се редувайте с таткото за храненето, та да не ходиш все недоспала 😉

# 21
  • Мнения: 46 511
При нас таткото поемаше сутрешното хранене около 6 ч., така или иначе ставаше за работа. В почивните дни - изцяло.
...сега май ни е пикът на коликите и само мен признава за приспиване,никой друг...
Храненето от шише дава по-голяма свобода на майката, използвай го в своя полза. Хем ще избегнеш опасността бебето да се залепи за теб, хем бащата има възможност за по-силна и пълноценна връзка с детето, което е и в полза на бебето. Не тичай веднага като заплаче, дай път и на другия родител да бъде такъв Hands Plus1

# 22
  • Мнения: 2 886
Трябва да се става няма начин, поне през деня лягай, като имаш възможност. Детето само ще си покаже кога да го спреш.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 559
При нас таткото поемаше сутрешното хранене около 6 ч., така или иначе ставаше за работа.
Скрит текст:
В почивните дни - изцяло.
...сега май ни е пикът на коликите и само мен признава за приспиване,никой друг...
Храненето от шише дава по-голяма свобода на майката, използвай го в своя полза. Хем ще избегнеш опасността бебето да се залепи за теб, хем бащата има възможност за по-силна и пълноценна връзка с детето, което е и в полза на бебето. Не тичай веднага като заплаче, дай път и на другия родител да бъде такъв Hands Plus1
И ние така си ги деляхме – първото нощно го поемах аз, второто – мъжът ми. Това в периода, когато имаше две нощни хранения. Когато стана едно, горе-долу се редувахме.

Общи условия

Активация на акаунт