Августинчета 2020г. ....тема 11....

  • 20 894
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 004
Къпя го всяка вечер аз, а през вечер му мия и косата. Станала е много дълга, чак кукуриго може да му вържа и ще се наложи да го подстрижем.
С вода му мия лицето. Без препарати.

# 76
  • Мнения: 4 144
МОята бонбона още няма коса за опашлета. И нищо не търпи да ѝ слагам. Всичко дърпа, че така дърпа чак с косата, докато не го свали.
Аз също до сега мия с вода, но се притеснявам от слънцезащитата, че едва ли се отмива само с вода, при положение че пише че е водоустойчива.

# 77
  • Мнения: 1 892
С вода основно,но откакто ползвам слънцезащита му почиствам личицето с тампонче и бебешка мицеларна вода.

# 78
  • Мнения: 1 605
Ако не искаш препарат за лицето, тампончето с бебешка мицеларна вода е добър вариант. Иначе аз ползвам душгела му. Само вечер разбира се, сутрин само с водичка го мия

# 79
  • Мнения: 854
cecinka92, а въвела ли си млечни? Да няма непоносимост към млякото? Може да пробваш с хипоалергенна формула да видиш с нея как ще е.

Ние я къпем всяка вечер, през 1 - 2 дни й мием косата, но сега в топлото май ще е всеки ден. Лицето всеки ден почиствам с мицеларна вода.

# 80
  • Мнения: 297
През ден беше къпането при нас, но откакто се стопли и е все потен и лепкав - всеки ден. Косата с шампоан през ден-два. Към мицеларната вода ще се насоча и аз, че няколко пъти го мажа със слънцезащитен и се чудих дали въобще успявам да го измия от лицето му с гола вода 😁

Мляко пие сутрин и вечер по 200 мл.

Rrr, благодарности за темата! 💐

Венера, силно се надявам всичко да бъде наред при теб!
Котка, дано скоро се нормализират нещата при вас и запека остане в историята 😊

И да попитам - с каква паста миете зъбките и само веднъж /вечер/ ли? Също така - зъбчета и биберони? Какво мислите и правите ли нещо по въпроса да ги разделите? 😁

# 81
  • Мнения: 635
cecinka92, а въвела ли си млечни? Да няма непоносимост към млякото? Може да пробваш с хипоалергенна формула да видиш с нея как ще е.

Ние я къпем всяка вечер, през 1 - 2 дни й мием косата, но сега в топлото май ще е всеки ден. Лицето всеки ден почиствам с мицеларна вода.
Млечни съм въвела от почти 2 месеца, не е от това. Ще пробвам да правя млякото с топла вода и ще видим довечера как ще е. Ако е пак същото ще взема друго мляко, мисля че Сасова беше споменала че и Хип ограник е сладко на вкус.
Мале мале много съм зле, докато пиша храня и двете деца. И дадох 1 лъжица погрешка на малкия от на кака му закуската, прясно мляко с шоколадови топчета Confused. Дано не му стане нищо, оообаче страшно му хареса Joy
Онзи ден направих същото, но този път с филийка намазана с филаделфия

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Аз малката от самото начало и давам ХИП органик и съм много доволна. Не е имала запек никога досега, нямаше и колики , нито стомашни неразположения други е имала.

Къпя я всяка вечер, косата също. Случва се да пропуснем, но е по- скоро изключение, а не правило. Лицето го мия само с вода, без препарати.

# 83
  • Мнения: 7 898
Цецинка, първо залей с топла вода и допълни с студена до подходящата за пиене температура. Също така махай пяната отгоре, макар че ми се струва на тази възраст едва ли ще е от млякото. Да не е от твърдата храна? Моя също пръцка, но не го притеснява изобщо, даже се смее като пръцка.

# 84
  • Мнения: 620
Марая мисля, че не е добре да заменяш млякото до годинка поне, че и до 2, било то кърма или АМ. В тях се съдържат незаменими витамини и минерали, необходими за израстването на малките. Иначе ядковото мляко може да го използваш в печива например.
Lusisita ето тази паста ползваме ние, без флуорид, с ксилитол е. Също така четка с малка кръгла глава. Мия му зъбките сутрин и вечер, като сутрин повечето пъти само с водичка, а вечер с паста. Миенето на зъбки се започва с първото излязло зъбче

Относно бибероните, моето човече никога не ги заобича и слава Богу иначе сега трябваше да се тормозим и двамата мъчейки се да ги разделя 😁.

# 85
  • Мнения: 2 379
Момичета, има доста намаления по бебешки и детски сайтове сега за 24 май и 1 юни. Сега поръчах от Райа тойс доста неща.  Там държат и много добра цена на една бебешка количка тип чадър, която харесах за път, с намалението сравнено с други сайтове е 50 % по -евтина.

# 86
  • Мнения: 4 144
АЗ мия зъбките със Сплат. Много харесвам пастите им за зъби, а намерих и комплект бебе с приставка за пръста за зъбите в ДМ. За сега четкаме само вечер.
Тези, които слагате на гърне, забелязали ли сте сутрин да уринират по-често и какво правите ако сте навън? На какъв интервал слагате

# 87
  • Мнения: 751
Уж следя темата, а и съм коментирала вече, нямам известия, а то има изписани 4 страници. Странна работа...

Аз също го къпя всеки ден, като косата е през ден, но скоро и нея ще я мием всеки ден, че бая се изпотява. Веднъж го подстригахме март месец, не ми се иска преди РД-то, но май ще се наложи. Всеки ден е с опашка.


Във ФБ сте обсъждали консултациите, ние не сме ходили от 24 февруари, чуваме се само по телефона, колкото да питат как е, дали сме здрави.

Зъбите сутрин и вечер все още с накрайника на пастата, която имаме. Явно му харесва, винаги си отваря устата като види накрайника.

А залъгалка му давах в началото, като не знаех как точно да го залъжа да не реве. Що залъгалки бях изкупила, така и не прояви интерес. Та поне такъв проблем нямаме.

Последна редакция: пн, 24 май 2021, 22:13 от Verchy

# 88
  • Мнения: 819
Аз четкам зъбките с напръстник. Имаме и четка, но и потече кръв от венеца с нея и я запазих за по-натам. Ния има само 2 зъба.
Паста още не съм купила.
Биба ползва само като заспива и после я плюе.

# 89
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Права си, Венера, нямам причина да заменям млякото Blush просто като слушам само моето чаве пие мляко по 4-5 пъти Grinning ами, ще си пие, щом го приспива, честно казано, така ни е спокойно и на двамата.
Иначе и ние мием зъбките сутрин и вечер от както излезе първото с най-обикновена детска паста.
Биберони имаме 10тина и нито една не е достатъчно добра за господина Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт