Нашите кухни - тема 87

  • 49 201
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Здравейте. Имам въпрос. 😳
Правим ремонт при майка ми - панделка на около 40 години. В кухнята има комин, който е предвиден за печка на дърва, най общо казано. Там искаме да включим бъдещия абсорбатор. Друг вариант няма. Та, проблем ли ще бъде да се включи там? 🤔
Би ли предизвиквало проблеми както в апартамента, така и при съседите по вертикала? 🤔
Какво друго може да се направи, ако е проблем?
Благодаря предварително за съдействието.
Ами ние когато бяхме на дърва в апартамента, съседите си включиха аспиратора в комина и когато времето не е много студено за да тегли, пушека се връщаше в къщи когато го пуснат.

# 736
  • Мнения: 6 604
Благодаря.
Значи е вярно това, което ми каза един познат. Същия случай е имало и в неговия блок със съсед. Ако попитаме всички съседи по вертикала дали ползват комина и кажат - не, означава ли, че няма да е проблем да включим абсорбатор там? 🤔

# 737
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Е тогава не е проблем. Стига да не са някои криви в червата да ти направят проблем. Иначе ние избихме тръба навън.
За уредите: ами по-принцип, котлоните най-лесно се вграждат. Аз нямам много вградени уреди. Само готварска печка и котлони. Сам си ги вградих.

# 738
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Здравейте!
От едно малко помещение искам да направя кухня. Ще пусна снимка, рисувана от мен. Извинете за аматьорското изпълнение, но така мога. На страна А е врата. На С е прозорец. На Д в момента има врата, която ще затворя. На В и сега има кухненски шкафове. Мивката е на показаното място. Т.е там е отводнени ето. Пак на В трябва да са котлоните, там ще е абсорбатор. Трябва да вместя хладилник. Иска ми се и миялна. Няма да слагам пералня. Моля за препоръки за превръщането на това помещение в действаща кухня. Да е най- функционална. Ако може и без генерални размествания. Мисля да я направя на ъгъл на В и Д, като до мивката сложа миялна, до нея котлоните, а в долния ъгъл на Д да е хладилник. Ще се радвам и на други предложения.

# 739
  • Мнения: 352
Тези шкафове от горе нещо не ми харесват така .много са ми дребни ,а майстора гони симетрия .ще я поръчвам вече  но не съм убедена че ми харесва. Дайте някаква идея .
   Благодаря много. В лявата част отдолу има глух шкаф и вратичка до нея е с цел да се ползва и тази част. Трудно ще е но все пак за неща които рядко се ползват. Хладилника  ще закрива тази част . До нея е бутилиера.

# 740
  • Мнения: 19 293
Дарсиа, прибори къде ще държиш? Ако е в едно от чекмеджетата, по-добре те да са близо до мивката и миялната. Бих ги разменила с шкафа вляво. Освен това, ако връзките позволяват, бих разменила местата и на миялната и пералнята.
Горните шкафове на два реда ли са?
Долният ред, който ще ползваш по-често е много нисък. Де факто там ще събираш по-малко неща. То зависи и вие колко сте високи де. Според мен трябва долният ред да е толкова висок, че да може да стигате нещата без табуретка, а вече горният ред да ползвате със столче.
Над мивката обикновено са шкафчета с витрина за чаши.

Някой слагал ли е плот, който е широк  92см? Казаха ми, че на Егер имало такива плотове, но нито цена можаха да кажат, нито модели. Изобщо не й се занимаваше на дамата в магазина. Гледам в нета, но само бял намирам на такава широчина и мйа може да се купи само на 4м, а мен ще ми трябват 2м. Също не намирам от същия модел на широчина 60см за останалата част от кухнята.

В ИКЕА ни дадоха дата на 20септ за проект. Май ще изчакаме да видим и там какво ще измислят. Очертава се да стоим с провизорна кухня 2месеца от учебната година. Направо ми иде да убия ММ, че го започна това.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 12:00 от Дъждец

# 741
  • Мнения: 4 754
Здравейте!
От едно малко помещение искам да направя кухня. Ще пусна снимка, рисувана от мен. Извинете за аматьорското изпълнение, но така мога. На страна А е врата. На С е прозорец. На Д в момента има врата, която ще затворя. На В и сега има кухненски шкафове. Мивката е на показаното място. Т.е там е отводнени ето. Пак на В трябва да са котлоните, там ще е абсорбатор. Трябва да вместя хладилник. Иска ми се и миялна. Няма да слагам пералня. Моля за препоръки за превръщането на това помещение в действаща кухня. Да е най- функционална. Ако може и без генерални размествания. Мисля да я направя на ъгъл на В и Д, като до мивката сложа миялна, до нея котлоните, а в долния ъгъл на Д да е хладилник. Ще се радвам и на други предложения.


Така трудно ще се ориентирате в размерите.

Начертайте същото на хартия на квадратчета, като примерно задайте страната на едно квадратче да е 20/30/60 сантиметра или каквото ви е удобно. Така ще можете много добре да видите коя стена за какво ще ви стигне и съответно какво свободно място би останало.

# 742
  • Мнения: 629
elliee, нещо такова ли си представяте:
Скрит текст:


Можете да ползвате програмата за проектиране на Икеа - много е удобна:
https://www.ikea.bg/customer-support/siteservices/planning-tools/kitchen-planner/

Ъгловият шкаф с какви размери го мислите? Ще има ли маса със столове? Ако да, може би на дясната стена стенни шкафове за повече място за съхранение  - без долни, за да има място за масата.

# 743
  • Мнения: 2 895
Elliee, мивка, до нея съдомиялна 45см ако няма място за по голяма, котлони и фурна


 







# 744
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Благодаря на всички за включването.
Хладилник мисля да има на ъгъл АВ. Цялата ще е разположена на стени В и Д. В момента имам на стена В до някъде. Наистина ще е по- добре да начертая в някакъв мащаб. Маса няма да има, то и място няма.

# 745
  • Мнения: 9 758
Аз доколкото разбрах, хладилникът го мисли да е в диагоналния ъгъл. На дългата страна 269 см. ще се съберат 4х60 см. шкафа и около 25 см. остава. Примерно за разстояние между котлоните и стената. Ако е в този вариант, може да се пусне по стената Д един плот за маса - хем за хранене, хем за допълнителен плот. Кайсия беше направила нещо подобно, но на противоположната стена на кухненския ред (нейното помещение е и по-голямо, разбира се). 

От ляво на дясно съдомиялна и мивка, дотук 120 см. може да е само - 60 плюс 60, котлоните са 60 см. и ще се съберат в оставащото пространство. До стената се оставя място в зависимост от това какво ще се сложи на страна Д .

Малка маса за 2-3 души може да се сложи - дали ще е като плот по стена Д до хладилника или шкаф и хладилник, а от другата страна на хладилника една кръгла маса с 2-3 стола, зависи от нуждите.

# 746
  • Мнения: 2 895
Мандаринка е дала чудесна идея, на стената под прозореца може да се сложи малък плот за хапване набързо




# 747
  • София
  • Мнения: 1 423
Благодаря на всички за включването.
Хладилник мисля да има на ъгъл АВ. Цялата ще е разположена на стени В и Д. В момента имам на стена В до някъде. Наистина ще е по- добре да начертая в някакъв мащаб. Маса няма да има, то и място няма.

Ellie, ето един вариант на разположение, ако правилно съм разчела, че това удебеленото на стена В е комина.



# 748
  • София
  • Мнения: 8 278
Тази "ъглова" фурна изяжда един шкаф място около 45*60 см.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт