Нашите кухни - тема 87

  • 50 885
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 8 734
Моята кухня е мат-долу орех, горе бяло. Не бих си взела отново бял мат, дори от бърсането се захабява материалът.
 Не съм фен на твърде модернистичните кухни, може би бих заложила на мдф с профили в нещо сиво. То е пак матирано, но не толкова поресто сякаш, като моите. Виждам по разни снимки, че си има вратички, които са гладки, без профили и джуфки по тях.
За този тип говоря
Скрит текст:

В детската стая бяхме с мебели с бял гланц и се бърше много лесно наистина.

# 661
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Момичета, оникса дали е подходящ за кухненски плот?
Загледах естествените камъни за кухня във ваканционен имот, абсолютно неинтензивно ползване, но все пак понякога я ползваме Simple Smile
Не, не е подходящ. Поема всякакви течности, мазнини, оцветявания. После не се чистят. Иначе е жесток, да!

Моля за фирма в София, от която сте доволни за гръб за кухня от стъкло!

PS  От къде също така поръчахте и плот от гранит - обиколих няколко склада, събрах намсиколко оферти Disappointed Relieved - едни нямат камъка, който ни харесва, на други сроковете им са дълги, отпуски....... проблем с монтажите........ постоянно вдигат цени..... едни директно ми отказаха, защото не искам с подлепка .............Sweat

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 14:55 от Leila

# 662
  • София
  • Мнения: 1 086
tasia, дали би могла да споделиш снимка и на  останалата част от кухнята и какви са размерите. Предстои ми направа на Г образна с размери 1.80 на 3м и разглеждам различни варианти.  А относно въпроса имала съм врати по 1м височина и по-дълбоки (заради дълбокия плот 80см) и ми допадаха и визуално и като удобство. Отново ще искам високи.  
Моите са 110 см. Не ми е никак грозно 😁. С по 3 панти на врата са. Най- горе слагам неща, които рядко ми трябват и всичко ми е прибрано.

180 е тази страна, която съм показала и 320 е другата.

# 663
  • Мнения: 1 044
Момичета, оникса дали е подходящ за кухненски плот?
Загледах естествените камъни за кухня във ваканционен имот, абсолютно неинтензивно ползване, но все пак понякога я ползваме Simple Smile
Не, не е подходящ. Поема всякакви течности, мазнини, оцветявания. После не се чистят. Иначе е жесток, да!

Моля за фирма в София, от която сте доволни за гръб за кухня от стъкло!

PS  От къде също така поръчахте и плот от гранит - обиколих няколко склада, събрах намсиколко оферти Disappointed Relieved - едни нямат камъка, който ни харесва, на други сроковете им са дълги, отпуски....... проблем с монтажите........ постоянно вдигат цени..... едни директно ми отказаха, защото не искам с подлепка .............Sweat
Абсолютно на всичко вдигат цените и е някакъв ад - на алуминий, на дърво, на PVC, на камък… на всичко ( мъжа ми е в този бранш с дограма се занимава) и за капак има недостик на мателиал. Така, че имайте в предвид, че не е изкуствено вдигане на цената на гранита.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 429

PS  От къде също така поръчахте и плот от гранит - обиколих няколко склада, събрах намсиколко оферти Disappointed Relieved - едни нямат камъка, който ни харесва, на други сроковете им са дълги, отпуски....... проблем с монтажите........ постоянно вдигат цени..... едни директно ми отказаха, защото не искам с подлепка .............Sweat

Моят е от Стоун Уърлд. Не присъстват онлайн, цехът им е на "Резбарска" 11 до автобусния гараж Малашевци, в двора на Дими 91. Пазя им телефона, ако те интересува.

# 665
  • Мнения: 336
Tasia, благодаря ти 💐! Снимките много ми помогнаха, за да визуализирам една от идеите си за разположение/разпределение. Кухнята ти много ми харесва.

# 666
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Може ли телефон? Мъж ми много бърза и това ме затруднява още повече. Направо от три дена главата ми е гръмнала..... Бях се спряла на зелен гранит, той не го хареса. Предпочита черен с бели жалки имитация на мрамор. С бялата ретро кухня и стена в резеда много не ми се връзва. От там и проблем с гърба. Мислех да е само цокъл и зад котлоните стъкло. Да, ама как да сложа такъв цвят цокъл на зелена стена!?!? Rolling Eyes За него обаче проблем няма. После си казах, че може пък да е само стъкло навсякъде, но се сетих, че нашите стени не са идеално прави и вероятно слагането на такава голяма плоскост няма да е удачно. Същото важи и за цял гръб от гранит.
На целия този фон ми е готова 1/3 от кухнята към момента и на фирмите не им се занимава да идват два пъти за размери и монтаж. Sweat Аз съм по цял ден на работа, а повечето складове не работят в събота. Направо ще се гръмна вече!

# 667
  • Варна
  • Мнения: 392
Здравейте, някой поръчвал ли си е скоро кухня от Ирим? Ние поръчахме преди малко повече от месец като ни увериха, че доставката ще е след 8 дни, най - късно 15. След като минаха въпросните 15 дни, ни казаха, че няма да е следващата седмица, защото нямало някой от модулите. Мина се още седмица и пак го отложоха- имали проблем със софтуера, после се оказа, че го сменяли и обясняват как не можели да видят доставките и има забавяне.... сега пък казаха, че заради смяната на софтуера, трябвало да направят инвентаризация преди доставките. Питам се измама ли е това? Ико е истина, би трябвало да има и други чакащи като нас.

# 668
  • Мнения: 777
Ние миналия месец поръчахме, дойде навреме, даже я задържаха в склада, защото не бяхме готови. Може самите дистрибутори нещо да са се омотали, а може и заради отпуски да има забавяния. Доста мебели поръчахме от Ирим и всичко дойде в рамките на две седмици.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 931
Leila и моите стени не бяха идеални и мебелиста ми сложи подложка, която да изравни

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Здравейте, някой поръчвал ли си е скоро кухня от Ирим?
Миналата седмица поръчах от Сойора - Младост, казаха, че ще дойде бързо. Бързаха да поръчат, защото чакаха нови цени.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 392
Магазина е на Ирим. Не са дистрибутори..   обясняват, че проблема е от Русе (там ги произвеждат мебелите).

# 672
  • Перник
  • Мнения: 4 870
Бихте ли ми показали гръб с плочки или технически камък с фуга, ако някой има бих се радвала на снимка.

Ето ги моите плочки Simple Smile
https://photos.app.goo.gl/JrDE1poZ2CPJju5e8

# 673
  • Мнения: 1 884
Здравейте, търся да купя за кухня някакъв шкаф с подходящи размери, за да прибирам в него тенджери и тигани, трябва да е свободностоящ. Също и някакви кутии или малки солнички за подправки, че е ад да стоят в обща кутия. За Варна, ако има значение.

# 674
  • София
  • Мнения: 5 833
Здравейте, моля препоръчайте ми мелница за хранителни отпадъци на прилична цена.
От коя марка сте доволни?

Общи условия

Активация на акаунт